30-06-2014
Nie ma Open’era bez książek i czytania! Autor: LubimyCzytać

Biblioteka jest wyjątkowa i otwarta dla wszystkich od 2 do 5 lipca! Dla bosych, dla tych którzy zawsze w trampkach i oczywiście dla wszystkich w kaloszach. Konkursy, zabawy literackie i nieformalne spotkania ze znanymi polskim autorami. Wszystkim, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i słuchanie muzyki, organizatorzy zapewnią kontakt z książką.

30-06-2014
Gryfia dla Małgorzaty Rejmer Autor: LubimyCzytać

Małgorzata Rejmer, autorka znakomitego tomu reportaży „Bukareszt. Kurz i krew”, została laureatką trzeciej edycji Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Ten laur przyznaje „Kurier Szczeciński”, kwota nagrody opiewa na 50 tysięcy złotych. Finałowi Gryfii towarzyszyło spektakularna trzydniowa impreza promująca czytelnictwo – Miasteczko Literackie.

28-06-2014
Znamy Laureatów Nagrody Literackiej Gdynia Autor: LubimyCzytać

W tegorocznej edycji Nagrody Literackiej GDYNIA, Kapituła wyłoniła Nominowanych   w czterech kategoriach. Do grona poezji, prozy, eseistyki włączono nową kategorię – przekład na język polski. W tym roku zgłoszono rekordową liczbę 426 tytułów, z których nominowano dwadzieścia. Poznajmy Laureatów!

27-06-2014
Wygraj literacką koszulkę na lato! [Konkurs] Autor: LubimyCzytać

Tradycją stało się już, że każdego lata Instytut Książki wypuszcza na rynek T-shirty z wizerunkami pisarzy. W tym roku możecie dumnie na piersiach nosić Miłosza i Herberta. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie.

27-06-2014
Skupszop – nowa inicjatywa antykwaryczna Autor: LubimyCzytać

Wysokie ceny książek i dostępność tylko modnych tytułów - tak w ocenie wielu osób wygląda dziś sytuacja literatury w Polsce. Pojawia się jednak wiele inicjatyw wychodzącym im naprzeciw. Jedną z nich jest portal antykwaryczny Skupszop.pl.

26-06-2014
Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO Autor: LubimyCzytać

Wrocław otrzymał przyznawany co roku przez UNESCO tytuł Światowej Stolicy Książki 2016. Komitet selekcyjny wyróżnił Wrocław “za wyjątkowe atuty programu zarówno pod względem jakości, jak i różnorodności jego elementów” oraz za "promocję branży wydawniczej i księgarskiej oraz bibliotek na poziomie regionalnym i międzynarodowym”.

26-06-2014
Nominacje do Nagrody Zajdla Autor: LubimyCzytać

Poznaliśmy nominacje do tegorocznej edycji nagrody Zajdla! Wśród wybranych tytułów znajdują się aż trzy utwory Anny Kańtoch.

26-06-2014
Maja Lidia Kossakowska odpowiedziała na Wasze pytania Autor: LubimyCzytać

Czego można nie lubić w Japonii? Którą ze swoich książek chciałaby zobaczyć na ekranie? Dlaczego fascynują ją mrówkojady? Maja Lidia Kossakowska, autorka bestsellerowego Siewcy Wiatruoraz cyklu Upiór Południa, laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2006 odpowiedziała na pytania użytkowników lubimyczytać.pl.

25-06-2014
Więcej książek i więcej literatury w Gdyni! Autor: LubimyCzytać

Zbliżają się Dni IX edycji Nagrody Literackiej Gdynia – 27-29 czerwca. Tradycyjne już Literaturomanie, czyli spotkania miłośników literatury, odbędą się w tym roku po raz pierwszy w nowej przestrzeni – Teatrze Gdynia Główna. W programie debaty z Nominowanymi poetami, prozaikami, eseistami i tłumaczami, rozmowy z mistrzami słowa oraz koncerty. 

24-06-2014
Zagraj literaturą i wygraj 10 tysięcy Autor: LubimyCzytać

Organizatorzy czekają na scenariusze etiud i filmów, spektakli i widowisk teatralnych oraz radiowych słuchowisk opartych na blisko czterystu książkach, jakie ukazywały się w latach 1996–2014 przy okazji kolejnych edycji Portu Literackiego. Autorzy najciekawszych pomysłów na adaptację filmową, teatralną lub radiową liczyć będą mogli na nagrody o łącznej wysokości 10 tysięcy złotych.

Opinie czytelników


O książce:
Korona przeznaczenia

„Korona przeznaczenia” jest powieścią z bardzo bogatą fabułą, wartką akcją i bardzo mocną w odbiorze treścią. Śmiało można by było podzielić ją przyna...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd