30-04-2014
Reportaże o wojnie i życiu w jej cieniu Autor: LubimyCzytać

Maria Wiernikowska relacjonowała najgroźniejsze konflikty, m.in. z rozpadającego się Związku Radzieckiego, Jugosławii, Iraku czy Afganistanu. Nie lubi jednak, gdy mówi się o niej „korespondentka wojenna” – jej opowieści są bowiem nie tyle o wojnie, co o życiu toczącym się w jej cieniu. 

28-04-2014
Port Literacki - podsumowanie 19. edycji Autor: LubimyCzytać

Dwa lata przygotowań, trzy dni wydarzeń, trzynaście imprez, dwadzieścia sześć książek, kilkudziesięciu zaproszonych artystów z Polski, Hiszpanii, Ukrainy i Włoch, a nade wszystko – kilkaset osób zapełniających widownię wrocławskiego Teatru Współczesnego. 

28-04-2014
Jak wgrać e-booka na czytnik? Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj przechodzimy do tematów praktycznych. Będzie o różnych metodach wgrywania e-booków na czytniki, o programie Calibre oraz o tym, że warto robić kopie zapasowe…

26-04-2014
Jak pisanie związane jest z ciałem Autor: Joanna Janowicz

„Jedyne opowiadanie, jakie warto napisać, to krzyk, strzał, wrzask. Opowiadanie powinno złamać czytelnikowi serce” - tak przynajmniej twierdzi Susan Sontag w drugim tomie swoich dzienników „Jak świadomość związana jest z ciałem”. Przy okazji dzieli się też uwagami o tym, jak pisać.  

25-04-2014
Przyznano Nagrodę Cervantesa 2014 Autor: LubimyCzytać

Laureatem 11 edycji Nagrody Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie 2013 roku, której wręczenie odbyło się w Międzynarodowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Instytucie Cervantesa w Krakowie, został Czesław Ratka za przekład Araukany Alonso de Ercilli y Zúñigi.

24-04-2014
WARSZAWA CZYTA coraz bliżej Autor: LubimyCzytać

Za niecałe trzy tygodnie startuje druga edycja akcji WARSZAWA CZYTA. Jedna książka – tym razem będą to "Niewidzialne miasta" Italo Calvino – staje się punktem wyjścia do dyskusji i różnego rodzaju działań w przestrzeni miasta.

24-04-2014
Nagroda Literacka m. st. Warszawy dla Wiesława Myśliwskiego Autor: LubimyCzytać

Wiesław Myśliwski odebrał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii Warszawski Twórca. Uroczystość odbyła się w środę 23 kwietnia, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

24-04-2014
Zmarł Tadeusz Różewicz Autor: LubimyCzytać

Nie żyje Tadeusz Różewicz - wybitny poeta, dramaturg i scenarzysta, autor słynnej "Kartoteki". Pisarz zmarł 24 kwietnia rano. Miał 93 lata. Informację o jego śmierci  przekazał rzecznik wrocławskiego magistratu.

24-04-2014
Dziś rozpoczyna się 19. Port Literacki Autor: LubimyCzytać

Pytania o niebezpieczne związki płci i literatury zdominują 19. edycję Europejskiego Portu Literackiego Wrocław 2014, który odbędzie się między 24 a 26 kwietnia w Teatrze Współczesnym oraz Kinie Nowe Horyzonty.

23-04-2014
Czytam, więc jestem! Autor: LubimyCzytać

​Jeśli zgadzasz się z tym stwierdzeniem, świętuj z nami Światowy Dzień Książki! Weź udział w konkursie - zrób zdjęcie i umieść je w naszej galerii. Do wygrania 4 czytniki Kobo Glo, 23 książki i aż 2014 kodów rabatowych na ebooki.

Opinie czytelników


O książce:
To, co najlepsze. Tom 2

"Nie mogę wyobrazić sobie science fiction późnego XX wieku bez Harlana Ellisona. Byłoby nudno!" oraz "Żaden szanujący się miłośnik fant...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd