31-03-2014
Angelus 2014 Autor: LubimyCzytać

51 książek pisarzy z Polski i zagranicy zostało zakwalifikowanych do dziewiątej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali 18 października.

31-03-2014
Jak zacząć e-czytanie? Autor: LubimyCzytać

O książkach elektronicznych jest coraz głośniej. Jedni chwalą sobie wygodę, wymieniają się promocjami, domagają się e-booków od wydawnictw. Inni – tęsknią za zapachem papieru, narzekają na ceny i wchodzącą wszędzie nowoczesność, pisze Robert Drózd, autor bloga Świat Czytników.

28-03-2014
100. rocznica urodzin Bohumila Hrabala Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj świętujemy urodziny Hrabala, jednego z najwybitniejszych pisarzy dwudziestego wieku. Jego najsłynniejsze książki to "Pociągi pod specjalnym nadzorem", "Zbyt głośna samotność" oraz "Obsługiwałem angielskiego króla".

28-03-2014
Poznaj nową stronę czytania! - konkurs Autor: LubimyCzytać

Dziewięć tygodni. Dziewięć artykułów. Dziewięć czytników Kindle Paperwhite do wygrania. 31 marca startuje akcja, w której Robert Drózd, autor bloga Świat Czytników, będzie pokazywał pozytywne strony ebooków, a Wy będziecie mieć szansę, by wygrać atrakcyjne nagrody.

27-03-2014
8. rocznica śmierci Stanisława Lema Autor: LubimyCzytać

27 marca 2006 roku w Krakowie umarł jeden z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy, filozof i futurolog Stanisław Lem. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków, a ich łączny nakład przekroczył 30 mln.

27-03-2014
"Złodziej wrót" O. S. Carda tylko w cdp.pl Autor: LubimyCzytać

Najnowsza powieść Orsona Scotta Carda, autora kultowej "Gry Endera", zatytułowana "Złodziej Wrót" pojawiła się ekskluzywnie w cdp.pl w formie e-booka! Z okazji premiery e-book jest dostępny w promocyjnej cenie 19,99 zł!

26-03-2014
Z kim chcielibyście się spotkać na Warszawskich Targach Książki? Autor: LubimyCzytać

Artur Andrus, Janusz Głowacki, a może Mariusz Szczygieł? Wspólnie z Warszawskimi Targami Książki zapraszamy do udziału w literackiej zabawie. Autor, którego wybierzecie zostanie zaproszony na literacką kanapę podczas tegorocznych Targów na Stadionie Narodowym.

 

24-03-2014
Nominacje 7. edycji Nagrody Literackiej m.st Warszawy Autor: LubimyCzytać

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy listę książek nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Karpowicz, Bargielska i Iwasiów.

24-03-2014
New York Times zachęca do lektury polskich kryminałów Autor: LubimyCzytać

New York Times przewiduje, że choć międzynarodowy rynek kryminałów jest zdominowany przez prozę amerykańską, brytyjską i skandynawską, polska literatura kryminalna z pewnością wkrótce przykuje uwagę czytelników z całego świata.

24-03-2014
Zmarł Andrzej Kuryłowicz Autor: LubimyCzytać

W piątek 21 marca 2014 roku w wieku 59 lat zmarł Andrzej Kuryłowicz, właściciel wydawnictwa Albatros, jeden z twórców polskiego rynku książki. Przyczyny śmierci nie podano do wiadomości publicznej. 

Opinie czytelników


O książce:
Nowy wspaniały świat

Druga antyutopia którą przyszło mi czytać. Druga z pośród trzech które zaplanowałem przeczytać (My, Rok 1984 i Nowy wspaniały świat). Powieść charakt...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd