31-01-2014
250 milionów dzieci nie umie czytać Autor: LubimyCzytać

Na świecie żyje około 650 milionów dzieci w wieku szkolnym. Co najmniej 250 milionów z nich nie umie czytać, jak wynika z właśnie opublikowanego raportu UNESCO. 130 milionów z nich nie zdobyło umiejętności czytania, pisania i liczenia, pomimo że chodzą do szkoły.

31-01-2014
Dziś premiera "Złodziejki książek" Autor: LubimyCzytać

Od dziś w polskich kinach można obejrzeć ekranizację powieści Markusa Zusaka "Złodziejka książek". Powieść bardzo szybko zyskała sobie uznanie nie tylko czytelników, ale także krytyków literackich.

30-01-2014
Audiobook "Karaluchy" nominowany do MocArtów 2013 Autor: LubimyCzytać

RMF Classic po raz czwarty przyznaje MocArty. Wśród nominowanych w kategorii Rzecz z klasą znalazł się audiobook "Karaluchy" - wydany pod patronatem LC - czyli adaptacja powieści Jo Nesbø przygotowana przez Wydawnictwo Dolnośląskie i serwis Audioteka.pl.

30-01-2014
Debiutant zdobywcą nagrody Costa Book of the Year Autor: LubimyCzytać

33-letni debiutant jest z zawodu pielęgniarzem i pracuje na oddziale psychiatrycznym w szpitalu w Bristolu. Doświadczenia z pracy przekuł w powieść o nastolatku, który powoli popada w chorobę psychiczną. Napisanie książki zajęło mu trzy lata.

30-01-2014
Zwiastun filmu "Gwiazd naszych wina" Autor: LubimyCzytać

Premiera filmu na podstawie bestsellerowej powieści Johna Greena "Gwiazd naszych wina"  - polskie wydanie pod patronatem LC - zapowiadana jest na czerwiec tego roku. Zapraszamy Was do obejrzenia zwiastuna produkcji.

29-01-2014
Henning Mankell walczy z nowotworem Autor: LubimyCzytać

Szwedzki pisarz, autor zarówno książek dla dzieci, jak i bestsellerowych kryminałów poinformował na łamach gazety "Goeteborgs-Posten", że walczy z nowotworem w płucach i szyi. O swojej chorobie dowiedział się niedawno.

29-01-2014
Kierunki transformacji rynków kreatywnych Autor: LubimyCzytać

Wczoraj w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprezentowane zostały dwa raporty dotyczące badań kreatywnych sektorów gospodarki. Pierwszy dotyczył funkcjonowania rynków audiowizualnego, a drugi - rynku wydawniczego w Polsce. 

28-01-2014
Współdecyduj o akcji WARSZAWA CZYTA 2014! Autor: LubimyCzytać

Pomóż wybrać książkę, która stanie się bohaterką drugiej edycji akcji WARSZAWA CZYTA. Wybrano cztery bardzo różne książki, które łączy jedno – każda może dostarczać inspiracji do dyskusji i działań związanych ze współczesną Warszawą.

27-01-2014
Nie dajcie się nabrać! Autor: LubimyCzytać

"Przeczytałem i akceptuję regulamin" to chyba najczęstsze kłamstwo, do którego przyznajemy się w sieci. W każdej księgarni internetowej, w każdym serwisie, do którego się zapisujemy jest do zaakceptowania regulamin, którego prawie nikt nie czyta. A jak się okazuje czasami warto!

27-01-2014
Listy Zbigniewa Herberta w Bibliotece Narodowej Autor: LubimyCzytać

Zbiory Zakładu Rękopisów Biblioteki Narodowej zostały wzbogacone o listy Zbigniewa Herberta z lat 1956-1997 do Jana Józefa Szczepańskiego. Zestaw ten uzupełnia dziesięć listów żony poety, wysłanych do Szczepańskiego w latach 1991-2001.

Opinie czytelników


O książce:
Świeża krew

Joanna Opiat-Bojarska wprowadza nas w bardzo brutalny i bezwzględny świat policji i jej funkcjonariuszy. Skorumpowani policjanci zaczynają wchodzić w...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd