31-10-2013
Nominowani do Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego Autor: LubimyCzytać

Do nagrody, już po raz piąty, nominowano dziesięć książek po­świę­co­nych naj­now­szej hi­sto­rii Pol­ski, czyli czasów od od­zy­ska­nia nie­pod­le­gło­ści w 1918 roku do współczesności. Wśród nich znalazły się między innymi reportaż historyczny, wspomnienia i biografia.

28-10-2013
Kolejna wielka wymiana książek za nami Autor: LubimyCzytać

Przez cztery dni czekaliśmy na Was na targowym stoisku - dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. W ramach wydarzenia przygotowaliśmy kilka atrakcji - darmowe wejściówki, książkowe prezenty i oczywiście akcję wymiany książek. 

28-10-2013
Targi Książki zakończone Autor: LubimyCzytać

Za nami Targi Książki w Krakowie, czas zatem na podsumowanie tego ważnego, branżowego wydarzenia. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, głównie ze względu na rekord frekwencji - według danych wzięło w niej udział ponad 40 tysięcy czytelników.

28-10-2013
Mamy PIK-owy Laur! Autor: LubimyCzytać

Z wielką radością informujemy, że Izabela Sadowska, prezes i współwłaścicielka LC, otrzymała nagrodę PIK-owego Lauru za promocję książki i czytelnictwa. Nagrodzeni zostali również Wojciech Orliński i redakcja "Biblioteki Analiz".

24-10-2013
Na to czekali wszyscy fani Wiedźmina! Autor: LubimyCzytać

Nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin. Sezon Burz” już za kilka dni znajdzie się w rękach pierwszych czytelników! W oczekiwaniu na książkę każdy może pobrać z serwisu Allegro pierwszy rozdział i poczuć przedsmak jednej z najgorętszych książkowych premier tego roku.

24-10-2013
Piąty list Lema: Chcę być alienus Autor: LubimyCzytać

„Usiłuję literaturą z literatury wykraczać, w co? W przyszłość? Nonsens. W działanie, rzecz prosta. Tym samym chcę niemożliwości, gdyż literaturą działać jak łopatą lub jak bombą nie można. Niemniej tego chcę” - pisze Stanisław Lem.

23-10-2013
Pisarz w krainie drapieżców Autor: LubimyCzytać

Twórczość Stanisława Lema wciąż daje się odkrywać na nowo. Po sukcesie ekranizacji „Kongresu futurologicznego” w reżyserii Ariego Folmana w ręce czytelników trafia nowa książka najsłynniejszego polskiego twórcy literatury speculative fiction

23-10-2013
Czwarty list Lema: Bóg, Hegel i Lem-Show Autor: LubimyCzytać

W czwartym liście Stanisław Lem snuje rozważania teologiczne, wyznaje swojemu tłumaczowi, że nie znosi Hegla i opowiada, jak reżyserka z telewizji chciała namówić go na Lem-Show, na które rzecz jasna się nie zgodził.

22-10-2013
Lubimyczytać.pl na Targach Książki w Krakowie Autor: LubimyCzytać

Przygotowaliśmy na krakowską imprezę sporo atrakcji dla moli książkowych, m.in. wymianę książek „Z półki na półkę”, dyskusję panelową „Końca rynku książki nie będzie. Statystyki idą w górę”, a także kilka niespodzianek na naszym stoisku P6.

22-10-2013
Trzeci list Lema: Nie ułatwiać czytelnikowi! Autor: LubimyCzytać

Tym razem Stanisław Lem zgłasza korekty swojemu tłumaczowi i prosi go, by nie próbował uzwięźlać i wzmacniać jego fraz w angielskim przekładzie. Żadnego sprzyjania czytelnikowi, żadnej taryfy ulgowej – zastrzega polski pisarz.

Opinie czytelników


O książce:
Nowe życie

Skoro wyszło tylko w wersji audio, to i oceniać warto jako całość czyli powieść w odcinakach + interpretacja. Każdy odcinek składa się z dwóch narracj...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd