30-09-2013
Szum wokół „Kapuściński non-fiction” Autor: LubimyCzytać

Świat Książki podpisał ugodę z córką i żoną Ryszarda Kapuścińskiego. Zawiera ona zapis, że ewentualny dodruk książki Artura Domosławskiego „Kapuściński non-fiction” zostanie okrojony. Obecna edycja wciąż pozostaje w księgarniach.

30-09-2013
Pokaż, co czytasz! [Konkurs] Autor: LubimyCzytać

Nie, tym razem nie będziemy Was przekonywać, że czytanie jest modne. Tym razem po prostu połączymy modę i czytanie. We współpracy z portalem vinted.pl ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są książki i upominki.

30-09-2013
Święto krótkiej formy literackiej Autor: LubimyCzytać

Od jutra do 5 października potrwa Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, a jego centralnym nurtem będą prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych. Już dzisiaj można zamówić lub odebrać darmowe wejściówki na to literackie wydarzenie.

30-09-2013
Kosmiczna wieża Autor: LubimyCzytać

Popularny twórca fantastyki, Neal Stephenson, jest pisarzem silnie wpływającym na rozwój fikcji naukowej. Tym razem w realu opracowuje projekt, który w założeniu miałby zbliżyć science fiction do rzeczywistości.

27-09-2013
Znamy nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru Autor: LubimyCzytać

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu wręczona zostanie Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej. Jury podało dzisiaj do wiadomości tytuły siedmiu nominowanych utworów.

27-09-2013
„Chuligan wolnościˮ Autor: LubimyCzytać

Andrzej Bobkowski jest autorem znanym i nieznanym jednocześnie, przez lata niewydawany, zyskuje dzisiaj nową popularność. W październiku przypada 100. rocznica jego urodzin i z tej okazji w Łodzi oraz Krakowie będzie możliwość obejrzenia specjalnej wystawy poświęconej pisarzowi.

26-09-2013
Premiera "Burzy słonecznej" Autor: LubimyCzytać

"Burza słoneczna" to pierwsze śledztwo Rebeki Martinsson. Wydawnictwo Literackie wznawia ten tytuł, który polscy czytelnicy znali do tej pory jako "Burza z krańców ziemi". Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z autorką oraz recenzją powieści.

26-09-2013
Festiwal „Miasto w budowie” Autor: LubimyCzytać

Powieści, reportaże, eseje – dobra literatura buduje naszą rzeczywistość i jest jedną z najciekawszych podróży. Rozpoczynający się dzisiaj festiwal literacki w Katowicach skupia się na podróżach interpretowanych przez znanych autorów.

26-09-2013
LC w trójce nominowanych! Autor: LubimyCzytać

Właśnie ogłoszono listę nominowanych do PIK-owego Lauru. Ogromnie cieszy nas, że szansę na statuetkę ma Iza Sadowska, prezes i współwłaścicielka LC.  W ten sposób doceniono jej wkład w promocję czytelnictwa w mediach elektronicznych.

25-09-2013
Festiwal Conrada coraz bliżej Autor: LubimyCzytać

Już po raz piąty tysiące miłośników literatury będzie miało okazję do bezpośredniego kontaktu z najciekawszymi pisarzami z Polski i ze świata. Krakowski Festiwal Conrada już w październiku, tymczasem zapraszamy do zapoznania się z jego bogatym programem. 

Opinie czytelników


O książce:
Świeża krew

Joanna Opiat-Bojarska wprowadza nas w bardzo brutalny i bezwzględny świat policji i jej funkcjonariuszy. Skorumpowani policjanci zaczynają wchodzić w...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd