30-09-2013
Szum wokół „Kapuściński non-fiction” Autor: LubimyCzytać

Świat Książki podpisał ugodę z córką i żoną Ryszarda Kapuścińskiego. Zawiera ona zapis, że ewentualny dodruk książki Artura Domosławskiego „Kapuściński non-fiction” zostanie okrojony. Obecna edycja wciąż pozostaje w księgarniach.

30-09-2013
Pokaż, co czytasz! [Konkurs] Autor: LubimyCzytać

Nie, tym razem nie będziemy Was przekonywać, że czytanie jest modne. Tym razem po prostu połączymy modę i czytanie. We współpracy z portalem vinted.pl ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są książki i upominki.

30-09-2013
Święto krótkiej formy literackiej Autor: LubimyCzytać

Od jutra do 5 października potrwa Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, a jego centralnym nurtem będą prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych. Już dzisiaj można zamówić lub odebrać darmowe wejściówki na to literackie wydarzenie.

30-09-2013
Kosmiczna wieża Autor: LubimyCzytać

Popularny twórca fantastyki, Neal Stephenson, jest pisarzem silnie wpływającym na rozwój fikcji naukowej. Tym razem w realu opracowuje projekt, który w założeniu miałby zbliżyć science fiction do rzeczywistości.

27-09-2013
Znamy nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru Autor: LubimyCzytać

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu wręczona zostanie Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej. Jury podało dzisiaj do wiadomości tytuły siedmiu nominowanych utworów.

27-09-2013
„Chuligan wolnościˮ Autor: LubimyCzytać

Andrzej Bobkowski jest autorem znanym i nieznanym jednocześnie, przez lata niewydawany, zyskuje dzisiaj nową popularność. W październiku przypada 100. rocznica jego urodzin i z tej okazji w Łodzi oraz Krakowie będzie możliwość obejrzenia specjalnej wystawy poświęconej pisarzowi.

26-09-2013
Premiera "Burzy słonecznej" Autor: LubimyCzytać

"Burza słoneczna" to pierwsze śledztwo Rebeki Martinsson. Wydawnictwo Literackie wznawia ten tytuł, który polscy czytelnicy znali do tej pory jako "Burza z krańców ziemi". Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z autorką oraz recenzją powieści.

26-09-2013
Festiwal „Miasto w budowie” Autor: LubimyCzytać

Powieści, reportaże, eseje – dobra literatura buduje naszą rzeczywistość i jest jedną z najciekawszych podróży. Rozpoczynający się dzisiaj festiwal literacki w Katowicach skupia się na podróżach interpretowanych przez znanych autorów.

26-09-2013
LC w trójce nominowanych! Autor: LubimyCzytać

Właśnie ogłoszono listę nominowanych do PIK-owego Lauru. Ogromnie cieszy nas, że szansę na statuetkę ma Iza Sadowska, prezes i współwłaścicielka LC.  W ten sposób doceniono jej wkład w promocję czytelnictwa w mediach elektronicznych.

25-09-2013
Festiwal Conrada coraz bliżej Autor: LubimyCzytać

Już po raz piąty tysiące miłośników literatury będzie miało okazję do bezpośredniego kontaktu z najciekawszymi pisarzami z Polski i ze świata. Krakowski Festiwal Conrada już w październiku, tymczasem zapraszamy do zapoznania się z jego bogatym programem. 

Opinie czytelników


O książce:
Pokolenia. Powrót do domu

Słowa? Jak je skomponować, by zachwyt swój oddać, by wyzwaniu lektury czarującej sprostać, by wreszcie nad brzegiem modrej Narwi na zawsze pozos...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd