30-08-2013
Lem ponownie na ekranie Autor: LubimyCzytać

W połowie września do polskich kin trafi film „Kongres” inspirowany prozą Stanisława Lema. Jak wiadomo, sam pisarz nie przepadał za ekranizacjami swoich powieści, twierdząc, że wypaczają one jedynie sens jego utworów. Czy tym razem byłby zadowolony?

30-08-2013
Seamus Heaney nie żyje Autor: LubimyCzytać

Z dużym smutkiem publikujemy informację o śmierci Seamusa Heaneya - laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1995. Poeta zmarł dziś rano, w wieku lat 74 po krótkiej chorobie.

30-08-2013
Lektura w królewskim ogrodzie Autor: LubimyCzytać

We współpracy z wydawcami, księgarniami i instytucjami kultury Muzeum Pałacu w Wilanowie organizuje czytelniczą akcję „Parkowanie z książką”. W królewskich ogrodach można pogrążyć się w swobodnej lekturze, korzystając przy tym ze specjalnego, książkowego regału.

29-08-2013
„Światy Zajdla” już dostępne! Autor: LubimyCzytać

W kwietniu informowaliśmy Was o wynikach literackiego konkursu zorganizowanego z okazji  75. rocznicy urodzin Janusza Zajdla. Prace laureatów zostały właśnie opublikowane w specjalnej antologii.

29-08-2013
Europejska Noc Literatury Autor: LubimyCzytać

„Jedna noc - wiele doświadczeń” to motto projektu Europejska Noc Literatury, w ramach którego różne miasta europejskie na jeden wieczór zamieniają się w literackie stolice. W tym roku do ich grona dołączy Wrocław.

28-08-2013
Manga na cenzurowanym Autor: LubimyCzytać

Czytanie swoich ulubionych historii obrazkowych manifestują dzisiaj publicznie fani komiksów. Jak się okazuje, jeszcze kilka dni temu, lektura jednego z nich mogła zostać całkowicie zabroniona. 

27-08-2013
Święto komiksu Autor: LubimyCzytać

Jutro Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Aby dołączyć do obchodów wystarczy wyjść z domu z ulubionym komiksem i poczytać go na ławce lub w pobliskiej kawiarni. Na publiczne świętowanie zaprasza niedawno otwarte Łódzkie Centrum Komisu. 

27-08-2013
Pisarka twarzą reklamy Autor: LubimyCzytać

Na potrzeby kampanii firmy Marks&Spencer Annie Leibovitz sfotografowała dwanaście cenionych i znanych brytyjskich kobiet. Wśród modelek prezentujących odzieżową kolekcję znalazła się pisarka Monica Ali, autorka nominowanej do Bookera książki „Brick Lane”.

27-08-2013
Ekranizacja "Miasta kości" już w kinach Autor: LubimyCzytać

Historią napisaną przez Cassandrę Clare najpierw zachwyciły się setki nastolatków. Później potencjał dostrzegł w niej reżyser Harald Zwart. "Dary Anioła: Miasto kości", bo pod takim tytułem funkcjonuje film, przyciągnął do kin fanów książki.

26-08-2013
Fantasy Expo 2013 Autor: LubimyCzytać

W październiku we Wrocławiu odbędzie się nowe wydarzenie skierowane do fanów kultury Azji, literatury science fiction i gier komputerowych - Fantasy Expo. Jego organizatorzy już w najbliższy weekend, na Polconie 2013, zaprezentują innowacyjny blok komiksowy.

Opinie czytelników


O książce:
DMSO na powszechne dolegliwości

Z pewnością każdy z nas stara się dbać o to, aby nasze zdrowie było jak najlepsze. Ja też, dlatego chętnie sięgam po książki, które mówią o tym, co na...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd