31-07-2013
Trylogia E.L. James więziennym hitem Autor: LubimyCzytać

W ubiegły weekend delegacja amerykańskiego kongresu wizytowała Obóz nr 7 w Guantanamo na Kubie. Jeden z delegatów, republikanin Jim Moran, w wywiadzie dla Huffington Post przyznał, że książką, o którą więźniowie proszą najczęściej jest „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

30-07-2013
Połów talentów Autor: LubimyCzytać

Jeżeli jesteś poetą/ką bez książkowego debiutu, masz niepowtarzalną okazję do zaistnienia w świecie literatury. Wystarczy przygotować zestaw 13 wierszy i wziąć udział w  9. edycji Połowu zorganizowanego przez Biuro Literackie.

30-07-2013
Filmowo-literackie zapowiedzi Autor: LubimyCzytać

Letni repertuar kin raczej nie wygląda zachęcająco, dystrybutorzy nie rozpieszczają w tym czasie miłośników X Muzy. Zdecydowanie ciekawiej prezentują się filmowe zapowiedzi na drugą połowę roku, zwłaszcza te, dotyczące ekranizacji powieści i adaptacji biografii znanych autorów.

29-07-2013
Opłata za e-booki w rachunku telefonicznym Autor: LubimyCzytać

Play we współpracy z Google rozpoczął wdrażanie innowacyjnej metody płatności direct billing. Abonenci będą mogli w prosty sposób dokonywać zakupów w sklepie, w tym między innymi płacić za e-booki.

29-07-2013
Neil Gaiman autorem gry komputerowej Autor: LubimyCzytać

Dla wszystkich fanów gier komputerowych i twórczości Neila Gaimana mamy dobrą wiadomość. Pisarz zaangażował się w produkcję gry przygodowej Wayward Manor - jej premierę zaplanowano na jesień.

29-07-2013
Poezja na muralu Autor: LubimyCzytać

W podpoznańskim Puszczykowie powstanie mural zawierający tekst wiersza poetki Krystyny Miłobędzkiej, wieloletniej mieszkanki tego miasteczka. Artyści chcą zwrócić uwagę, iż street-art nie jest wyłącznie domeną wielkich miast.

26-07-2013
Konkurs 25 książek za 25 słów - wyniki Autor: LubimyCzytać

Tydzień temu świętowaliśmy to, że na LC konto posiada 250 tys. użytkowników. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs, w którym wystarczyło napisać, za co lubicie nasz portal. Dziś prezentujemy zwycięskie prace.

26-07-2013
Ekranizacja komiksu "Wolverine" w kinach Autor: LubimyCzytać

Dziś na ekrany kin wchodzi adaptacja słynnego komiksu wydawnictwa Marvel, "Wolverine". Scenariusz Chrisa Claremonta i rysunki Franka Millera na język filmu przełożył reżyser, James Mangold.

26-07-2013
Przyznano Found in Translation Award Autor: LubimyCzytać

Laureatką nagrody Found in Translation Award za rok 2012 została Antonia Lloyd-Jones. Obok Transatlantyku to najważniejsze wyróżnienie dla tłumaczy i popularyzatorów literatury polskiej za granicą. Tym razem jury przyznało je za całość translatorskiego dorobku.

25-07-2013
Papcio Chmiel uhonorowany Autor: LubimyCzytać

7 czerwca skończył 90 lat i nadal aktywnie pracuje nad przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka. W najbliższą środę popularny rysownik Papcio Chmiel, czyli Henryk Jerzy Chmielewski, odbierze Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.

Opinie czytelników


O książce:
Korona przeznaczenia

„Korona przeznaczenia” jest powieścią z bardzo bogatą fabułą, wartką akcją i bardzo mocną w odbiorze treścią. Śmiało można by było podzielić ją przyna...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd