28-06-2013
Gdzie jest szczęście… Autor: Joanna Janowicz

… w XX-wiecznej fikcji? I to tej wyższego rzędu, nie chodzi o literaturę lekką i przyjemną. Czy szczęście, choćby w roli drugoplanowej, zużyło się już całkowicie jako temat? Czy od sytuacji szczęśliwej nawet nie może zacząć się względnie dobra historia?

28-06-2013
Czas na beztroskie czytanie Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj koniec roku szkolnego – od jutra upragnione wakacje! Odrzućcie zatem lektury, skrypty, opracowania – czas na książki, które naprawdę chcecie przeczytać. Szczególnie, aczkolwiek niezobowiązująco, polecamy Wam te, które wydane zostały pod naszym patronatem, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

28-06-2013
Urodziny Szymborskiej Autor: LubimyCzytać

Jutro w Wielkopolsce rozpocznie się świętowanie 90. urodzin Wisławy Szymborskiej. W Kórniku odsłonięta zostanie ławeczka poświęcona poetce z jej postacią odlaną z brązu, a w trakcie towarzyszącego obchodom festynu będzie można napisać limeryk lub wziąć udział w konkursie wiedzy o Szymborskiej.

28-06-2013
Kosiński na scenie Autor: LubimyCzytać

Nowojorski teatr wystawia właśnie spektakl oparty na książce Jerzego Kosińskiego „Malowany ptak”. W Polsce rzadko mówi się o tym pisarzu-skandaliście, a polscy historycy literatury do dziś mają problem z umieszczaniem jego nazwiska w literackich syntezach.

27-06-2013
A w przyszłym tygodniu... Autor: LubimyCzytać

Właśnie trwają ostatnie szlify, testy i certyfikacje - już od przyszłego tygodnia użytkownicy telefonów z systemem Windows Phone będą mogli korzystać z aplikacji mobilnej lubimyczytać.pl!

27-06-2013
Ignacy Karpowicz, autor „ości” odpowiedział na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Na początku miesiąca zbieraliśmy pytania do Ignacego Karpowicza. Spośród wszystkich pytań wybraliśmy, naszym zdaniem, najciekawsze i przekazaliśmy je pisarzowi, i dziś prezentujemy odpowiedzi. 

27-06-2013
Fuentes na cenzurowanym Autor: LubimyCzytać

Jak wynika z opublikowanych przez FBI dokumentów władze USA przez ponad dwie dekady ściśle monitorowały zmarłego w 2012 roku meksykańskiego autora Carlosa Fuentesa. Uważano go za komunistę i sympatyka Fidela Castro, przynajmniej dwukrotnie odmawiając wizy wjazdowej.

26-06-2013
Dzicy pisarze z Chile Autor: Joanna Janowicz

Wielu wzdryga się na samą myśl o literaturze iberoamerykańskiej. Kiedyś bardzo popularna, dziś  nieco przykurzona. W letnim cyklu pokazujemy, że świetne książki w Ameryce Południowej pisali nie tylko Cortázar i Márquez. Dziś - pisarze chilijscy.

26-06-2013
Znamy nominacje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla Autor: LubimyCzytać

Wczoraj, w warszawskiej Klubokawiarni Grawitacja, uroczyście ogłoszono listę utworów nominowanych do Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla, przyznawanej przez czytelników twórcom polskiej fantastyki. 

26-06-2013
Urodzinowy festiwal Ryszarda Krynickiego Autor: LubimyCzytać

Od dzisiaj do piątku potrwa festiwal RK 70', impreza zorganizowana z okazji urodzin poety, tłumacza i wydawcy, Ryszarda Krynickiego. Do Krakowa na uroczystą fetę przyjadą m.in. Ewa Lipska i Adam Zagajewski. 

Opinie czytelników


O książce:
# to o nas

Przeczytałam wszystkie książki Piotra C. # to o nas, jest ciekawą pozycją jak pozostałe, ale już nie o mnie. Kto wie może różnica 10 lat z bohaterami...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd