28-06-2013
Gdzie jest szczęście… Autor: Joanna Janowicz

… w XX-wiecznej fikcji? I to tej wyższego rzędu, nie chodzi o literaturę lekką i przyjemną. Czy szczęście, choćby w roli drugoplanowej, zużyło się już całkowicie jako temat? Czy od sytuacji szczęśliwej nawet nie może zacząć się względnie dobra historia?

28-06-2013
Czas na beztroskie czytanie Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj koniec roku szkolnego – od jutra upragnione wakacje! Odrzućcie zatem lektury, skrypty, opracowania – czas na książki, które naprawdę chcecie przeczytać. Szczególnie, aczkolwiek niezobowiązująco, polecamy Wam te, które wydane zostały pod naszym patronatem, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

28-06-2013
Urodziny Szymborskiej Autor: LubimyCzytać

Jutro w Wielkopolsce rozpocznie się świętowanie 90. urodzin Wisławy Szymborskiej. W Kórniku odsłonięta zostanie ławeczka poświęcona poetce z jej postacią odlaną z brązu, a w trakcie towarzyszącego obchodom festynu będzie można napisać limeryk lub wziąć udział w konkursie wiedzy o Szymborskiej.

28-06-2013
Kosiński na scenie Autor: LubimyCzytać

Nowojorski teatr wystawia właśnie spektakl oparty na książce Jerzego Kosińskiego „Malowany ptak”. W Polsce rzadko mówi się o tym pisarzu-skandaliście, a polscy historycy literatury do dziś mają problem z umieszczaniem jego nazwiska w literackich syntezach.

27-06-2013
A w przyszłym tygodniu... Autor: LubimyCzytać

Właśnie trwają ostatnie szlify, testy i certyfikacje - już od przyszłego tygodnia użytkownicy telefonów z systemem Windows Phone będą mogli korzystać z aplikacji mobilnej lubimyczytać.pl!

27-06-2013
Ignacy Karpowicz, autor „ości” odpowiedział na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Na początku miesiąca zbieraliśmy pytania do Ignacego Karpowicza. Spośród wszystkich pytań wybraliśmy, naszym zdaniem, najciekawsze i przekazaliśmy je pisarzowi, i dziś prezentujemy odpowiedzi. 

27-06-2013
Fuentes na cenzurowanym Autor: LubimyCzytać

Jak wynika z opublikowanych przez FBI dokumentów władze USA przez ponad dwie dekady ściśle monitorowały zmarłego w 2012 roku meksykańskiego autora Carlosa Fuentesa. Uważano go za komunistę i sympatyka Fidela Castro, przynajmniej dwukrotnie odmawiając wizy wjazdowej.

26-06-2013
Dzicy pisarze z Chile Autor: Joanna Janowicz

Wielu wzdryga się na samą myśl o literaturze iberoamerykańskiej. Kiedyś bardzo popularna, dziś  nieco przykurzona. W letnim cyklu pokazujemy, że świetne książki w Ameryce Południowej pisali nie tylko Cortázar i Márquez. Dziś - pisarze chilijscy.

26-06-2013
Znamy nominacje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla Autor: LubimyCzytać

Wczoraj, w warszawskiej Klubokawiarni Grawitacja, uroczyście ogłoszono listę utworów nominowanych do Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla, przyznawanej przez czytelników twórcom polskiej fantastyki. 

26-06-2013
Urodzinowy festiwal Ryszarda Krynickiego Autor: LubimyCzytać

Od dzisiaj do piątku potrwa festiwal RK 70', impreza zorganizowana z okazji urodzin poety, tłumacza i wydawcy, Ryszarda Krynickiego. Do Krakowa na uroczystą fetę przyjadą m.in. Ewa Lipska i Adam Zagajewski. 

Opinie czytelników


O książce:
Nauka szachów w weekend

Pozycja słaba dla wszystkich możliwych czytelników. Przy objętości około 100 stron pierwsze 20 zajmują bzdurne opisy typu jakie kolory mogą mieć bierk...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd