31-05-2013
Słynni pisarze w dzieciństwie Autor: LubimyCzytać

Wszyscy kojarzymy dorosłe twarze znanych pisarzy. Jednak tylko nieliczni znali ich z czasów, których się często później wstydzimy – z dzieciństwa. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego: tableau ze zdjęciami słynnych pisarzy w wieku kilku lat.

31-05-2013
Bez zgody pisarza Autor: Joanna Janowicz

Co pewien czas wybuchają na nowo. Żarliwe jak poprzednio. Zacietrzewione jak ostatnio. Dyskusje o tym, czy po śmierci pisarza jego niedokończone zapiski należy spalić czy publikować. Palić rękopisy czy ocalać je od zapomnienia?

29-05-2013
Długi weekend w Bangkoku! Autor: LubimyCzytać

"Karaluchy" Jo Nesbø – pierwsza kryminalna superprodukcja zrealizowana przez Wydawnictwo Dolnośląskie i serwis Audioteka.pl. W nagranie audiobooka zaangażowali się znani aktorzy polskiego kina. 

29-05-2013
Konkurs dla dzieci z okazji Targów Autor: LubimyCzytać

Już w następny weekend 7-9 czerwca zapraszamy do Krakowa na 3. Targi Książki dla Dzieci! A w ten weekend przypada Dzień Dziecka, w związku z tym zapraszamy na konkurs, w którym do wygrania są zestawy klocków.

29-05-2013
​Czytamy gdzie indziej 5 Autor: LubimyCzytać

Ciche Powiśle? To nie oksymoron. Już niebawem jedna z najgłośniejszych dzielnic Warszawy wsłucha się w kameralne czytania w wykonaniu warszawskich aktorów. 16 czerwca rusza piąta edycja projektu „Czytamy gdzie indziej”

28-05-2013
Literatura nigeryjska: od czego zacząć? Autor: Joanna Janowicz

Z wycieczek może najbardziej lubię te literackie: nie trzeba pakować walizki, kupować biletów ani nigdzie być punktualnie. Wystarczy wsiąść byle gdzie, nie myśleć o niczym i już jest się w środku innej czasoprzestrzeni. Dziś wybierzemy się do Nigerii.

28-05-2013
"Prawda" i Michael Palin w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Już 5 czerwca do polskich księgarń trafi "Prawda" – najnowsza powieść Michaela Palina, jednego z filarów legendarnej grupy Monty Pythona, aktora, producenta, pisarza, kompozytora, a ostatnimi laty – znanego podróżnika.

28-05-2013
Festiwal Conrada - znamy pierwszych gości Autor: LubimyCzytać

Szwedzka autorka powieści kryminalnych Åsa Larsson, marokański pisarz Tahar Ben Jelloun, Agnieszka Taborska, W.J.T. Mitchell i Bracia Quay to pierwsi potwierdzeni goście 5. Festiwalu Conrada.

27-05-2013
Powróć do krainy dzieciństwa z zinamon.pl! Autor: LubimyCzytać

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wspólnie z zinamon.pl zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać pakiety książek oraz poduszki. Przenieście się w świat dzieciństwa i napiszcie bajkę!

27-05-2013
Katarzyna Michalak odpowiedziała na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Na początku miesiąca zbieraliśmy Wasze propozycje pytań do Katarzyny Michalak, autorki bestsellerowych powieści, która już w czerwcu wyda nową książkę "Bezdomna". Dziś prezentujemy odpowiedzi pisarki.

Opinie czytelników


O książce:
Mussolini. Butny faszysta

Butny faszysta... ten podtytuł polski wydawca wykoncypował z pewnością ze znanego powszechnie faktu iż Mussolini zwykł nosić buty... W oryginale szwe...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd