28-02-2013
Wydawnictwo Literackie z wyłącznością na McCarthy'ego Autor: LubimyCzytać

Od dzisiaj Wydawnictwo Literackie jest wyłącznym wydawcą dzieł Cormaca McCarthy’ego w Polsce. Do tej pory nakładem Wydawnictwa ukazało się 9 powieści amerykańskiego pisarza.

28-02-2013
7 kontrowersyjnych pisarzy Autor: LubimyCzytać

Istnieją popularni autorzy, którzy w ocenie czytelników nie są jednoznaczni. Czy to ze względu na głoszone przez siebie poglądy, czy to z powodu stylu pisania, czy dzięki wybieranym przez siebie tematom budzą kontrowersje. Kto dzieli czytających?

27-02-2013
Jedna okładka, jeden przekaz Autor: Zuch

Globalna wioska to więcej niż idea - to już od dawna nasza rzeczywistość. Wielkie firmy ze swoimi komunikatami starają się dotrzeć do każdego, często mając jeden, uniwersalny przekaz na całym świecie. Temu trendowi poddają się też wielkie wydawnictwa. 

27-02-2013
Akcja „Czekam na polskie wydanie!” Autor: LubimyCzytać

Blogerka Soulmate zainicjowała akcję, w której zachęca użytkowników lubimyczytać.pl do stworzenia w biblioteczce półki, na którą dodawać będą niewydane po polsku książki. Chce by czytelnicy pokazali w ten sposób wydawcom, jakie nieprzetłumaczone dotąd tytuły chętnie przeczytaliby po polsku.

26-02-2013
Czytam w podróży... Herberta Autor: LubimyCzytać

Uczniowie szkół Herbertowskich oraz innych szkół i studenci wyższych uczelni będą dziś rozdawać zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta w środkach transportu, na przystankach i w przestrzeni miejskiej.

25-02-2013
Ekranizacje nagrodzone Oscarami Autor: LubimyCzytać

Wczoraj w nocy miała miejsce gala wręczenia Oscarów. Za najlepszy film uznano ekranizację książki "Operacja Argo". Nagrodzono również inne adaptacje, w tym "Les Misérables. Nędznicy" i "Lincoln". Widzieliście już je? Jeśli nie, pamiętajcie: najpierw książka, później film!

22-02-2013
Pisarze skazani na ekranizacje Autor: LubimyCzytać

Powiedzieć, że wielu autorów doczekało się nawet kilkukrotnych adaptacji ich dzieł, to nic nie powiedzieć. Są pisarze, których kolejne książki niemal z dnia na dzień po ich ukazaniu się były ekranizowane. Oto dziesięcioro z nich.

22-02-2013
Jesienią ukaże się nowa książka o Bondzie Autor: LubimyCzytać

Szkocki pisarz William Boyd napisze kolejny tom przygód najsłynniejszego agenta „Jej królewskiej mości”  – ogłosili spadkobiercy Iana Fleminga. Książka w Wielkiej Brytanii zostanie wydana we wrześniu.

21-02-2013
Jak pisać? 7 wskazówek Hemingwaya Autor: LubimyCzytać

Zanim Ernest Hemingway zajął się polowaniem i łowieniem ryb w morzu, był pisarzem, który codziennie wstawał wcześnie rano i pisał. Esencję swojego charakterystycznego stylu pisania zawarł w 7 wskazówkach jak pisać.

21-02-2013
Dziś premiera "Prawa Panny Murphy" Autor: LubimyCzytać

„Nie zadzieraj z Molly Murphy!” to przestroga dla naiwnych złoczyńców, którzy myślą, że spotkanie z młodą Irlandką może im ujść na sucho. Że to się nie uda, przekonają się w kolejnych tomach przygód Molly. Pierwsza z nich przed nami: "Prawo panny Murphy".

Opinie czytelników


O książce:
# to o nas

Przeczytałam wszystkie książki Piotra C. # to o nas, jest ciekawą pozycją jak pozostałe, ale już nie o mnie. Kto wie może różnica 10 lat z bohaterami...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd