31-12-2012
Najlepsze książki roku 2012 Autor: Joanna Janowicz

Rokrocznie na księgarskich półkach pojawiają się setki nowości. Jakie książki budziły największe emocje w tym roku? Jakie publikacje przeszły bez echa, choć zasługiwały na uwagę? Po co warto sięgnąć?

31-12-2012
Poleć najnowszą książkę Davida Foenkinosa i wygraj atrakcyjne nagrody Autor: LubimyCzytać

Blogerko, blogerze! Weź udział w konkursie na najlepszą rekomendację książki Davida Foenkinosa "Nasze rozstania" i wygraj profesjonalną sesję fotograficzną glamour ze stylizacją i scenografią w stylu francuskim!

28-12-2012
CZUŁY BARBARZYŃCA - miejsce przyjazne i otwarte Autor: LubimyCzytać

Kolejna księgarnia biorąca udział w naszym Plebiscycie - CZUŁY BARBARZYŃCA - wzięła swą nazwę od tytułu legendarnej już powieści Bohumila Hrabala. Zapraszamy do głosowania.

28-12-2012
Szuflada Wisławy Szymborskiej Autor: LubimyCzytać

Oryginalne meble i część księgozbioru Wisławy Szymborskiej oraz pamiątki związane z poetką znajdą się w saloniku, który w lutym, w pierwszą rocznicę śmierci noblistki zostanie otwarty w Kamienicy Szołayskich w Krakowie.

27-12-2012
Inicjatywa ratowania Świata Książki Autor: LubimyCzytać

19 grudnia na polskim rynku książki zawrzało – Weltbild wydał oświadczenie o wycofaniu się z Polski. Dzień później na Facebooku powstał profil Ratujmy Świat Książki. Do tej pory polubiło go ponad 1660 osób. Głosy wsparcia, oprócz czytelników, publikują blogerzy oraz pisarze.

27-12-2012
Bookarest - księgarnia w dobrym stylu Autor: LubimyCzytać

Poznański Bookarest to kolejna księgarnia biorąca udział w naszym Plebiscycie. Motywem przewodnim sklepu jest książka i design. Elle Decoration uznało Bookarest za najbardziej designerską księgarnię na Starym Kontynencie.

22-12-2012
Lubimyczytać.pl na Święta Autor: LubimyCzytać

Drodzy Czytelnicy, życzymy Wam pogodnych Świąt i fantastycznego Nowego Roku w towarzystwie literackich bohaterów!

21-12-2012
Z zimną krwią 2? Autor: Joanna Janowicz

Oparta na faktach powieść Trumana Capote "Z zimną krwią", opublikowana w 1966 roku, opowiadała historię dwóch tułających się recydywistów, Perry’ego Smitha i Dicka Hickocka, którzy dokonując mało lukratywnego włamania przy okazji zabili Herberta i Bonnie Clutter oraz dwójkę ich dzieci na ich farmie w Kansas.

20-12-2012
Baśnie Braci Grimm mają 200 lat Autor: LubimyCzytać

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami dwóch braci rozpoczęło zbieranie najpiękniejszych podań i baśni ich czasów. Spisali historie księżniczek, magicznych zamków, lasów, ale i kanibalizmu, morderstw i przerażających złoczyńców.

19-12-2012
Weltbild Polska zniknie z Polski? Autor: LubimyCzytać

Bardzo niepokojące wieści obiegły dzisiaj rynek książki. Jak czytamy w komunikacie prasowym, niemiecka grupa wydawnicza Verlagsgruppe Weltbild GmbH, która jest właścicielem "Świata Książki", postanowiła zakończyć działalność operacyjną na rynku polskim.

Opinie czytelników


O książce:
Randka pod jemiołą

Chciałam coś lekkiego przeczytać,najlepiej świątecznego ale nie dałam rady.Poddaję się po 60 stronach. Temat oklepany ,już na wszystkie sposoby opisan...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd