30-11-2012
"Atlas chmur" w kinach. Najpierw książka, później film! Autor: LubimyCzytać

Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella, to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan.

30-11-2012
Znalezione w starej książce Autor: Joanna Janowicz

Niedaleko stąd, niedawno temu pewien mężczyzna znalazł w używanej książce 20 tys. dolarów. Kto da więcej?

29-11-2012
"Operacja Argo" w kinach Autor: LubimyCzytać

Ekranizacja książki Operacja Argo od piątku w kinach. 4 listopada 1979 roku tłum irańskich studentów wdarł się na teren amerykańskiej ambasady w Teheranie. Kilkudziesięciu pracowników placówki zostało zatrzymanych w charakterze zakładników.

28-11-2012
Później nie znaczy gorzej Autor: LubimyCzytać

W świecie literatury zawsze wrze, gdy na scenie pojawi się kolejny utalentowany młody debiutant. Co jednak z tymi pisarzami, którzy zadebiutowali późno, powiedzmy po czterdziestce? Czy możemy powiedzieć, że są mniej utalentowani?

27-11-2012
Wyniki Konkursu "Poznań Fantastyczny" Autor: LubimyCzytać

Znamy już wyniki konkursu na najlepsze opowiadanie fantastyczne o Poznaniu. Zainteresowanie było ogromne, a uczestnikom nie zabrakło wyobraźni, fantazji i lekkiego pióra.

27-11-2012
Mobilna czytelnia Autor: LubimyCzytać

Po stolicy Meksyku od jakiegoś czasu krąży Mobilna Biblioteka Sztuki A47 zaprojektowana przez studio architektoniczne PRODUCTORA. Łączy w sobie funkcję biblioteki i dynamicznej przestrzeni wymiany kulturalnej.

26-11-2012
Jakub Ćwiek odpowie na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Po zakończeniu "Rock & Read Festival" - trasy autorskiej po Polsce - Jakub Ćwiek zgodził się udzielić wywiadu użytkownikom LC! Na Wasze propozycje pytań czekamy od dziś do 2 grudnia.

26-11-2012
21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek Autor: LubimyCzytać

Od 29 listopada do 2 grudnia w Muzeum Architektury odbędzie się kolejna edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Zaprezentuje się na nich prawie sto wydawnictw.

24-11-2012
Znajdź list od Mikołaja i wygraj czytnik ebooków! Autor: LubimyCzytać

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest czytnik Onyx Boox 60 oraz zestawy książek niespodzianek. Jak to zrobić? Wystarczy przeczytać list od Mikołaja i wypełnić zawarte w nim instrukcje.

23-11-2012
FotoKonkurs "Jesień z książką" - wyniki. Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj na fanpage'u LC na Facebooku zakończył się FotoKonkurs "Jesień z książką", w którym można było wygrać książki idealne na jesienne wieczory. Okazało się, że książkowe mole lubią czytać i pstrykać fotki. Oto wyniki.

Opinie czytelników


O książce:
Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka

Rzeczywistość nie jest rzeczywista... Wszystko jest iluzją, jak sen. Mamy większy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, niż nam się wydaje. Wystarczy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd