31-10-2012
Orhan Pamuk: Gość naiwny i sentymentalny Autor: LubimyCzytać

Podczas spotkania z czytelnikami na Festiwalu Conrada Orhan Pamuk dzielił się on swoimi poglądami i osobistymi refleksjami na temat sztuki, powieściopisarstwa i miejsca, z którego pochodzi.

31-10-2012
Niepublikowana dotąd książka Tolkiena ukaże się w przyszłym roku Autor: LubimyCzytać

W maju przyszłego roku, nakładem wydawnictwa HarperCollins, ukaże się w Wielkiej Brytanii niepublikowany dotąd poemat pióra JRR Tolkiena, który opowiada o ostatnich dniach życia Króla Artura.

30-10-2012
Aplikacja lubimyczytać.pl już dostępna dla Androida! Autor: LubimyCzytać

Prezentujemy bezpłatną aplikację mobilną, która oprócz funkcjonalności serwisu społecznościowego, umożliwia wyszukiwanie książek za pomocą zdjęć okładek oraz lokalizowanie książkowych moli w swojej najbliższej okolicy.

29-10-2012
Grzech nieczytania Autor: Joanna Janowicz

Nieczytanie to więcej niż tylko rezygnacja z lektury. To autentyczna czynność, która pozwala wykształcić postawę chroniącą nas przed utonięciem w nieustannym zalewie nowo powstających książek - przekonuje Pierre Bayard.

29-10-2012
Pimp miPad, czyli czytaj za darmo z Legimi Autor: LubimyCzytać

Właściciele iPadów mają niepowtarzalną okazję, by całkowicie za darmo przeczytać wybrane przez siebie ebooki. Do wyboru są tysiące tytułów, w tym największe bestsellery i nowości. Organizatorem akcji jest Legimi.

27-10-2012
Waszym zdaniem to Witkacy nie dał się upupić. Autor: LubimyCzytać

Wczoraj zakończyło się głosowanie w Plebiscycie na Człowieka, który nie dał się upupić. Zdecydowaliście, że taką osobą był Stanisław Ignacy Witkiewicz. Tylko cztery głosy mniej zdobył Sławomir Mrożek.

26-10-2012
Będzie nagroda im. Wisławy Szymborskiej Autor: LubimyCzytać

200 tys. zł będzie wynosiła Nagroda Poetycka im. Wisławy Szymborskiej. Laureatkę lub laureata pierwszej edycji konkursu poznamy we wrześniu 2013 roku. Michał Rusinek dziś ogłosił zasady przyznawania nowej Nagrody.

26-10-2012
Wyniki konkursu "Napisz list do matki lub córki" Autor: LubimyCzytać

Ogłaszamy wyniki konkursu wokół książki "Dom na krawędzi" Marii Nurowskiej, w którym główną nagrodą jest weekend dla dwóch osób w Zakopanem.

26-10-2012
"Trafny wybór" w przekładzie Anny Gralak Autor: LubimyCzytać

Podczas pierwszego dnia 16 Targów Książki w Krakowie Wydawnictwo Znak przedstawiło tłumaczkę, która pracowała nad nową powieścią J.K. Rowling. Tłumaczenie najbardziej oczekiwanej premiery tej jesieni oddano w ręce weteranki Anny Gralak.

25-10-2012
Zaglądamy do domu Etgara Kereta! [Zdjęcia] Autor:

Najwęższy dom świata zbudowany dla pisarza Etgara Kereta jest już wykończony i otwarty dla zwiedzających. Powierzchnia mieszkalna to tylko 133 cm! Prezentujemy zdjęcia wnętrza.

Opinie czytelników


O książce:
Karneval #16

INFANTYLNOŚĆ, BRUTALNOŚĆ I NYANPERONA Szesnasty tom „Karnevala” kontynuuje trend z poprzednich części. Fabuła toczy się więc spokojnym, niespiesznym...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd