29-09-2012
Zabawna i wciągająca, ale dość ponura... Autor: LubimyCzytać

W brytyjskich księgarniach pojawiła się najnowsza książka J.K. Rowling "Trafny wybór". Mogą ją już kupić również mieszkańcy USA, Australii, Nowej Zelandii, Niemiec i Francji. W prasie można przeczytać już pierwsze recenzje.

28-09-2012
Prosto z Portugalii Autor: Joanna Janowicz

Przyszła jesień, jeszcze się nad sobą zastanawia, ale pewnie z nami zostanie, a skoro przyszła jesień, to powracam myślami do Portugalii, do jej literackiej rzeczywistości, która kojarzy mi się z tą może najbardziej melancholijną porą roku.

27-09-2012
Marsjanin i Pani Róża Autor: Tomasz Pindel

Czytanie, wiadomo, jest praktyką indywidualistyczną i niemal asocjalną, bo dokonuje się sam na sam w intymnym kontakcie z książką/czytnikiem, ale przecież bardzo przyjemnie jest potem z kimś żywym o lekturze pogadać.

27-09-2012
Philip Roth składa skargę do Wikipedii Autor: Joanna Janowicz

Amerykański pisarz, Philip Roth, wielokrotnie wymieniany wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla, napisał list otwarty do Wikipedii z prośbą o zmienienie opisu jego książki, gdyż jest on niezgodny z prawdą.

26-09-2012
Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2012 Autor: LubimyCzytać

Camilla Läckberg, Anne Holt i Kathy Reichs wśród gości 8 MFK. W dniach 16- 22 października Wrocław zamieni się w prawdziwą stolicę literatury z dreszczykiem.

26-09-2012
Blogerzy zagrażają krytyce literackiej? Autor: LubimyCzytać

Przewodniczący jury Nagrody Bookera Peter Stothard stwierdził wczoraj na łamach "The Independent", że blogerzy piszący recenzje „zagłuszają” prawdziwą krytykę literacką i w rezultacie wyrządzają wielką szkodę literaturze. Blogerzy - to krzywdząca i niesprawiedliwa opinia.

25-09-2012
Okładki okiem ZUCHA Autor: Zuch

Niektóre okładki to prawdziwe dzieła sztuki. Zachęcają do przeczytania, opowiadają historię, współgrają z treścią. Oczywiście nie brakuje również okładek, które wywołują niezamierzony uśmiech albo co gorsza – odpychają.

25-09-2012
Nowa książka J.K. Rowling ukaże się w Polsce pod tytułem „Trafny wybór”! Autor: LubimyCzytać

Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja LC, polski tytuł nowej książki J.K. Rowling (oryginalny tytuł: „Casual Vacancy”) będzie brzmiał „Trafny wybór”

24-09-2012
Designerskie torby dla książkowych moli! Autor: LubimyCzytać

Specjalnie dla Czytelników lubimyczytać przygotowaliśmy kolekcję designerskich toreb idealnych dla książkowych moli. Wykonane ręcznie, z oryginalną kieszenią w kształcie książki, która kryje literacką niespodziankę. Weź udział w konkursie i wygraj oryginalną torbę pełną literatury!

24-09-2012
Nagie pisanie Autor: Joanna Janowicz

Niektóre pisarskie zwyczaje można zestawić jako pary przeciwieństw: pisanie w ciągu dnia versus pisanie w nocy, pisanie po alkoholu versus pisanie na trzeźwo, pisanie popijane szampanem versus pisanie wspomagane benzedryną versus pobudzanie kawą...

Opinie czytelników


O książce:
Niksy

Kiazka opowiadana z perspektywy chlopca zostawionego przez matke w wieku 11 lat. Akcja skacze miedzy terazniejszoscia , gdzie Samuel ma lat 31 a...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd