31-08-2012
Książki rozszerzające rzeczywistość [video] Autor: LubimyCzytać

Chcielibyście podczas lektury zobaczyć przechadzające się po stronach książki trójwymiarowe dinozaury lub pływające ryby? Dzięki zastosowaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości to możliwe!

31-08-2012
Mariacka czyta Autor: LubimyCzytać

15 książek, 15 lektorów, 15 miejsc – w sobotę 1 września ulica Mariacka w Katowicach zamieni się w raj dla książkowych moli.

31-08-2012
Polska na targach książki w Pekinie Autor: LubimyCzytać

W środę, 29 sierpnia rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie. Instytut Książki w tym roku już po raz czwarty pokazuje książki polskich autorów i zachęca chińskich wydawców do zainteresowania się naszymi tytułami.

30-08-2012
Tylko lenie same wydają swoje książki? Autor: LubimyCzytać

Sue Grafton, amerykańska autorka poczytnych kryminałów, powiedziała w wywiadzie dla lokalnego pisma z Lousville, że osoby, które same wydają swoje książki są zbyt leniwe, by naprawdę pracować.

30-08-2012
Trzy dni z książką historyczną Autor: LubimyCzytać

Oferta wydawnicza kilkudziesięciu wydawnictw, spotkania z autorami, warsztaty historyczne dla najmłodszych i szereg innych atrakcji - tak prezentuje się program organizowanych w Krakowie Targów Książki Historycznej.

29-08-2012
Książki, które rodzice poleciliby swoim dzieciom Autor: LubimyCzytać

„Opowieść wigilijna”, „Władca pierścieni”, „Duma i uprzedzenie” - to niektóre tytuły, które Brytyjczycy podsunęliby do przeczytania swoim dzieciom.

28-08-2012
Konsultant ds. książek – to brzmi dumnie Autor: LubimyCzytać

Książka tylko z księgarni? Niekoniecznie! Co powiecie na to, że książki przyniesie Wam do domu inny książkowy mol, z którym możecie porozmawiać o książkach, poradzić się czy popytać o nowości. A może sami chcielibyście sprzedawać i rekomendować książki innym?

28-08-2012
Dla kogo Nobel? Autor: LubimyCzytać

Murakami, McCarthy, Roth, a może Mendoza? Bukmacherzy typują pisarzy, którzy mają największe szanse na zdobycie literackiej nagrody Nobla.

27-08-2012
Nagrody im. Zajdla rozdane Autor: LubimyCzytać

Maja Lidia Kossakowska oraz Jakub Ćwiek zostali tegorocznymi laureatami przyznanej po raz dwudziesty piąty Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla.

24-08-2012
Dziś 65. urodziny Paulo Coelho Autor: LubimyCzytać

Mistyk, pisarz, którego książki zmieniają ludzkie życie, czy pseudo-filozof i grafoman? Paulo Coelho, jedna z najbardziej kontrowersyjnych osobistości w świecie literatury obchodzi dziś 65. urodziny.

Opinie czytelników


O książce:
Pielgrzym nad Tinker Creek

Ciekawa przyrodnicza teodycea, chociaż kwiecisty język autorki tak jak na początku był bardzo przyjemny, tak po 400 stronach wydawał się strasznie wyz...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd