31-07-2012
Nadmorski Plener Czytelniczy już w ten weekend Autor: LubimyCzytać

Małgorzata Kalicińska, Dorota Gellner, Krzysztof Daukszewicz – to niektórzy z gości Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni. W dniach 3-5 sierpnia na Skwerze Kościuszki spotkają się wydawcy, pisarze oraz, oczywiście, fani książek.

30-07-2012
Co czytają bohaterowie seriali? Autor: LubimyCzytać

Seriale, uważane niegdyś za twór o wiele niższych lotów niż filmy, od kilku lat święcą prawdziwe triumfy. Ich bohaterowie są bardzo popularni i lubiani, fani interesują się wszystkimi aspektami ich fikcyjnego i realnego życia - w tym ich ulubionymi książkami.

30-07-2012
Czy to już klasyka? Autor: Joanna Janowicz

„Musisz to przeczytać, to klasyk”, jeden czytelnik zachwala drugiemu książkę. Nie zawsze taką znów leciwą. Trudno na to nie zareagować lekkim oporem: bo co, jeśli klasyk, to już koniecznie, to już mus przeczytania istnieje?

27-07-2012
Artyści mówią. Jacek Sienicki. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie! Autor: LubimyCzytać

Mamy upodobania do określonych barw, szukamy odpowiednich środków wyrazu. Dlatego ludzie tak różnią się od siebie. Ja mam, na przykład, skłonność do odcieni szarych. - mówi Jacek Sienicki w rozmowie z Elżbietą Dzikowska.

26-07-2012
Letni flirt z opowiadaniami Autor: Joanna Janowicz

Opowiadanie to migawka, chwila, która, nim się spostrzegliśmy, cyknęła i znikła. Lecz zdążyliśmy ją jeszcze, w biegu, na granicy świadomości i śnienia, zarejestrować. Opowiadanie to lato, lato to opowiadanie.

26-07-2012
Znamy tytuły nominowane do tegorocznej nagrody Bookera Autor: LubimyCzytać

Wczoraj ogłoszono nazwiska dwunastu nominowanych do nagrody Bookera, jednej z najważniejszych nagród literackich na świecie.

25-07-2012
Listopad miesiącem Schulza Autor: LubimyCzytać

Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu skierowała we wtorek do dalszych prac legislacyjnych projekt uchwały ogłaszającej listopad 2012 r. Miesiącem Brunona Schulza.

25-07-2012
Kto czyta ten trąba, czyli rocznica śmierci Gombrowicza Autor: LubimyCzytać

Dziś przypada 43 rocznica śmierci Witolda Gombrowicza. Przeszedł on do historii literatury jako jeden z najważniejszych autorów XX wieku, tworząc wraz z Witkacym i Schulzem wielką trójkę polskich pisarzy współczesnych.

24-07-2012
Wtórny rynek e-booków jednak legalny? Autor: LubimyCzytać

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał przełomowy wyrok w sprawie handlu wtórnego plikami elektronicznymi - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Ich sprzedaż jest całkowicie legalna.

23-07-2012
Za przetrzymywanie książki – windykator Autor: LubimyCzytać

Często zdarza się Wam przetrzymywać książki z biblioteki? Jeśli tak, lepiej uważajcie. Już ponad sto bibliotek w Polsce korzysta z usług windykatorów przy ściganiu nieuczciwych czytelników.

Opinie czytelników


O książce:
# to o nas

Przeczytałam wszystkie książki Piotra C. # to o nas, jest ciekawą pozycją jak pozostałe, ale już nie o mnie. Kto wie może różnica 10 lat z bohaterami...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd