29-06-2012
Jeśli nie księgarnia, to co? Autor: LubimyCzytać

Czasy się zmieniają i specjalizacje powoli zanikają. A jak jest z książkami? Czy chcielibyśmy znajdować je w miejscach nietypowych, w miejscach, które nie kojarzą nam się (jeszcze) ze sprzedażą książek?

29-06-2012
Richard Paul Evans po raz pierwszy w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Specjalnie z okazji premiery pierwszej części bestsellerowych Dzienników pisanych w drodze – "Dotknąć nieba" do Polski przyjeżdża Richard Paul Evans. Zobacz gdzie można będzie spotkać autora!

28-06-2012
KONKURS! Zostań autorem okładki! Autor: LubimyCzytać

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza do udziału w konkursie związanym z nowym cyklem książek Elżbiety Cherezińskiej. Pierwsza powieść pt. "Korona śniegu i krwi" właśnie ukazała się na rynku.

27-06-2012
Deszcz wierszy spadł wczoraj w Londynie Autor: LubimyCzytać

Deszcz zakładek zadrukowanych poezją spadł wczoraj na londyńczyków odwiedzających park Jubilee Gardens. Performance był elementem trwającego do 1 lipca festiwalu Poetry Parnassus.

25-06-2012
Literaturomanie od 27 czerwca! Autor: LubimyCzytać

Już 27 czerwca rozpocznie się piąty Festiwal „Literaturomanie”, który wraz z wieńczącą go Galą Finałową, stanowi coroczne Dni Nagrody Literackiej Gdynia.

25-06-2012
Rozterki czytelnika Autor: Joanna Janowicz

-“Uwielbiam nowego Stasiuka”. -“A mnie się nie podoba”. Lubi versus nie lubi, zainteresowanie kontra obojętność. Jak wtedy gdy zaprzyjaźniony czytelnik zachwyca się książką nagrodzoną Nike, a Ty czujesz niejasną winę.

25-06-2012
Orhan Pamuk przyjedzie do Polski Autor: LubimyCzytać

To będzie literackie wydarzenie roku. Noblista Orhan Pamuk spotka się z czytelnikami podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada. Zapraszamy do Krakowa od 22 do 28 października.

22-06-2012
Literacka alternatywa dla EURO Autor: LubimyCzytać

W przyszłym tygodniu, gdy z futbolowego punktu widzenia prawie wszystko będzie już jasne, odbędzie się cykl spotkań wokół antologii "Dryblując przez granicę. Polsko-ukraińskie Euro 2012".

22-06-2012
Artyści mówią. Jonasz Stern. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie Autor: LubimyCzytać

Człowiek zawsze maluje siebie. Nawet w abstrakcji. Życiorys jest najważniejszy. Mówi, kim człowiek jest, co w nim siedzi.- mówi Jonasz Stern w rozmowie z Elżbietą Dzikowską.

22-06-2012
Kryminalny Olsztyn. Zaprasza Ogród Literatury Autor: LubimyCzytać

We wtorek 26 czerwca Ogród Literatury przy księgarni Tajemnica Poliszynela zaprasza na głośne czytanie literatury i spotkanie z dwoma olsztyńskimi autorami powieści kryminalnych: Pawłem Jaszczukiem i Tomaszem Białkowskim.

Opinie czytelników


O książce:
Ksiuty z Melpomeną

Plus za język, plus za humor, plus za klimat, minusów w zasadzie brak. Żeby się dobrze bawić przy książce wskazana jest znajomość treści opisywanych s...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd