31-05-2012
KONKURS! Wygraj 300 zł na zakupy w perfumeriach Sephora oraz dowolne pięć tytułów od Znaku! Autor: LubimyCzytać

Wspólnie z Wydawnictwem Znak Literanova zapraszamy do udziału w konkursie. Zdecyduj czy lepiej być rozważną czy romantyczną i podaj argumenty przemawiające za Twoim wyborem. Zobacz szczegóły...

31-05-2012
Historia niezwykłego debiutu - "Alibi na szczęście" Autor: LubimyCzytać

Anna Ficner-Ogonowska pisała swoją pierwszą powieść do szuflady, podczas urlopu wychowawczego. Jej mąż potajemnie wysłał książkę do Znaku. I udało się! Dziś w księgarniach pojawia się "Alibi na szczęście".

30-05-2012
Cała Polska Czyta Dzieciom - po raz jedenasty Autor: LubimyCzytać

W dniach 1-7 czerwca, już po raz jedenasty, obchodzić będziemy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) – doroczne święto kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

John Marsden odpowiedział na Wasze pytania
30-05-2012
John Marsden odpowiedział na Wasze pytania Autor: LubimyCzytać

Jakie są współczesne nastolatki? Czy młodzież w Australii lubi czytać książki? Co jest trudniejsze – pisanie czy nauczanie? John Marsden, autor bestselerowej serii „Jutro” odpowiedział na pytania użytkowników LC.

29-05-2012
"Łowcy głów" w kinach Autor: LubimyCzytać

Na ekranach kin możemy oglądać ekranizację książki "Łowcy głów". Trzymający w napięciu thriller rozgrywa się w skandynawskich pejzażach i jest nie lada gratką dla miłośników pisarstwa Jo Nesbø. Wiernie oddaje treść oraz klimat powieści.

28-05-2012
Czytanie w wersji Slow Autor: LubimyCzytać

Szanse, że przeczytasz ten tekst w całości są niewielkie. Najprawdopodobniej porzucisz go zapoznawszy się z 1/5 treści. Po prostu TL;DR - "Too long; didn't read". Jest jednak ratunek dla zdezorientowanego czytelnika - to ruch Slow Reading.

28-05-2012
Transatlantyk dla Yi Lijun Autor: LubimyCzytać

Po raz ósmy została wręczona nagroda Transatlantyk. W tym roku otrzymała ją Yi Lijun, tłumaczka literatury polskiej na język chiński, uznana literaturoznawczyni i popularyzatorka kultury polskiej w Chinach.

25-05-2012
Wszystko o literackiej matce Autor: Joanna Janowicz

Matka-opiekunka domowego ogniska, czuła mamusia dla gromadki dzieci, matka artysty, matka pełna wyrozumiałości, mater dolorosa, matka-Polka. Przykłady na to, jak mamy są przedstawiane w literaturze można mnożyć prawie w nieskończoność.

25-05-2012
Blogerzy wydali ebooka! Dziś premiera Autor: LubimyCzytać

Autorki dwóch blogów zachęciły osoby tworzące na co dzień blogosferę do sięgnięcia po pióro i napisania opowiadania. Nadesłane teksty ukazały się w nowatorskiej formie e-booka, dostępnej dla każdego odbiorcy!

25-05-2012
Zamkowa Majówka z Książką Autor: LubimyCzytać

Już w ten weekend poznański Zamek zaprasza do udziału w niezwykłej majówce. W programie spotkanie z blogerami, akcja przyTARGaj KSIĄŻKI czy "Poczytam Ci Mamo" - każdy będzie mógł przeczytać mamie fragment swojej ulubionej książki przez mikrofon z balkonu Zamku.

Opinie czytelników


O książce:
Mikrotyki

Nie tego się spodziewałam po peanach na cześć tej ksiązki. I sięgnęłam, bo często te niegrube okazują się być perełkami z nader głębokimi wnętrzami i...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd