30-03-2012
"Gra o tron" w wersji audio. Posłuchaj zapowiedzi superprodukcji Autor: LubimyCzytać

W połowie kwietnia będzie miał swoją premierę audiobook „Gra o Tron”. To największa superprodukcja audio stworzona na podstawie światowego bestsellera. Można już posłuchać pierwszych fragmentów.

30-03-2012
Na Warszawskie Targi Książki zaprosimy Andrzeja Sapkowskiego i... Autor: LubimyCzytać

Plebiscyt, podczas którego użytkownicy LC głosowali na ulubionego autora, jakiego chcieliby zaprosić na Warszawskie Targi Książki zakończony. Najwięcej głosów oddano na Andrzeja Sapkowskiego.

30-03-2012
Beat, wolność i poezja. Dziś na ekrany kin wchodzi "Skowyt". Autor: LubimyCzytać

"Skowyt" opowiada o Allenie Ginsbergu, czołowym przedstawicielu pokolenia bitników, koncentrując się na procesie sądowym wytoczonym poecie po publikacji kultowego poematu. Zobacz trailer.

29-03-2012
Order Ecce Homo dla Sławomira Mrożka Autor: LubimyCzytać

Sławomir Mrożek został odznaczony Orderem Ecce Homo. Order wręczany jest każdego roku ludziom, "którzy wbrew wszelkim przeciwnościom poprzez konsekwentną działalność dają świadectwo bezinteresownej miłości bliźniego".

28-03-2012
Janusz L. Wiśniewski w Gorzowie Autor: LubimyCzytać

W Gorzowie Wielkopolskim odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Dobre książki i kawa z…". Tym razem gościem Dyskusyjnych Klubów Książki był Janusz Leon Wiśniewski.

28-03-2012
Być kobietą. Otwarte dla Ciebie - wyniki konkursu Autor: LubimyCzytać

Na początku marca wspólnie z Wydawnictwem Otwartym zaprosiliśmy czytelniczki do udziału w konkursie. Pytaliśmy o to, czym według nich jest kobiecość. Prezentujemy nagrodzone prace.

28-03-2012
Książki płoną Autor: Joanna Janowicz

Amerykanin Brewster Kahle stworzył archiwum książek w kontenerach na przedmieściach Richmond, niedaleko San Francisco. Postanowił zmagazynować tam całą XX-wieczną literaturę na wypadek cyfrowego kataklizmu.

27-03-2012
Cała Polska Czyta Dzieciom - wybrano 10 książek dekady Autor: LubimyCzytać

Podczas wczorajszej uroczystości z okazji 10-lecia kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom ogłoszono listę dziesięciu najważniejszych książek dekady.

27-03-2012
Wkrótce ekranizacja "W drodze". Zobacz trailer Autor: LubimyCzytać

Nieczęsto się zdarza, żeby jedna książka zdołała tak doskonale oddać klimat epoki, zarejestrować przełom dokonujący się zarówno w samej literaturze, jak i w życiu narodu.

27-03-2012
Artyści mówią. Wojciech Fangor. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie Autor: LubimyCzytać

Z ekspozycji socrealistycznej można było zostać odrzuconym nie tylko dlatego, że obraz był nieczysty ideologicznie, ale także dlatego, że kolor nie był rozwibrowany postimpresjonistycznie, lecz gładko położony.- mówi Wojciech Fangor.

Opinie czytelników


O książce:
# to o nas

Przeczytałam wszystkie książki Piotra C. # to o nas, jest ciekawą pozycją jak pozostałe, ale już nie o mnie. Kto wie może różnica 10 lat z bohaterami...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd