30-12-2011
Książkowe odkrycia roku 2011! Autor: LubimyCzytać

Czas na wspólne podsumowanie książkowych odkryć roku 2011. Literackie podsumowania roku publikują prawie wszystkie media, a to przecież Wy - Użytkownicy lubimyczytać.pl znacie się na książkach najlepiej :)!

30-12-2011
Podsumowujemy 2011 i witamy 2012 rok! Autor: LubimyCzytać

Chcielibyśmy zaprezentować garść statystyk, które pomimo powszechnie głoszonego kryzysu czytelnictwa w Polsce, pozwalają powiedzieć: póki my czytamy (i klikamy), póty literatura nie zginie! Naprawdę lubimy czytać – zobaczcie sami!

28-12-2011
Przystawki z kultury serwują w Warszawie Autor: LubimyCzytać

Co dzisiejsze bohaterki literackie mają w sobie z Emmy Bovary? Czy wszystkie jesteśmy naznaczone przez powieść Gustava Flauberta? Nierealny romans, czy bohaterka z krwi i kości? Dla wszystkich, którzy kochają czytanie, wgryzanie się w postać literacką...

22-12-2011
Wyniki konkursu Gwiazdka z e-książką Autor: LubimyCzytać

Okazuje się, że zgrabne rymowanki to specjalność użytkowników lubimyczytać.pl. Znów zasypały nas Wasze zgłoszenia i znów spośród setek wspaniałych wierszyków z wielkim trudem wyłoniliśmy zwycięzców . Czas ogłosić kto dostanie pod choinkę czytnik Pocketbook od Bookoteka.pl!

22-12-2011
Pociąg do czytania na Śląsku Autor: LubimyCzytać

Wydawnictwo Sonia Draga i Koleje Śląskie uruchamiają kampanię pod nazwą "Pociąg do czytania". W wagonach pojawią się półki, z których będzie można pożyczyć książkę i w ten sposób umilić sobie podróż. Akcja rusza 22 grudnia.

21-12-2011
Czy czytanie jest sexy? Autor: LubimyCzytać

Akcja "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka" – promująca czytelnictwo w konwencji erotycznej, rozwija się w zawrotnym tempie. Nie jest to akcja marketingowa wielkiego wydawnictwa - to początek ruchu społecznego.

21-12-2011
Znamy nominacje do Paszportów Polityki 2011 w kategorii Literatura Autor: LubimyCzytać

Szczepan Kopyt, Zygmunt Miłoszewski i Mikołaj Łoziński - to trójka autorów nominowanych w tym roku do Paszportu Polityki w kategorii Literatura. Kto, Waszym zdaniem, dostanie Paszport?

20-12-2011
Świąteczne Życzenia! Autor: LubimyCzytać

Chcielibyśmy zainspirować Was do złożenia sobie nawzajem (czyli wszystkim Czytelnikom lubimyczytać.pl) życzeń z okazji zbliżających się Świąt i nadchodzącego Nowego Roku 2012.

20-12-2011
Literacka Nagroda im. Conrada dla Natalki Śniadanko Autor: LubimyCzytać

17 grudnia w Kijowie wręczono, ufundowaną przez Instytut Polski, nagrodę literacką im. Josepha Conrada. Otrzymała ją lwowska pisarka Natalka Śniadanko.

20-12-2011
WroConcret. Wrocławski tekst wizualny 1967+ Autor: LubimyCzytać

Do 30. stycznia 2012 we Wrocławiu można zobaczyć "WroConcret" - to pierwsza w Polsce kompleksowa wystawa obejmująca zainicjowany we Wrocławiu, a rzutujący na kształt całej sztuki Polskiej nurt tekstu wizualnego.

Opinie czytelników


O książce:
Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka

Rzeczywistość nie jest rzeczywista... Wszystko jest iluzją, jak sen. Mamy większy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, niż nam się wydaje. Wystarczy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd