30-12-2011
Książkowe odkrycia roku 2011! Autor: LubimyCzytać

Czas na wspólne podsumowanie książkowych odkryć roku 2011. Literackie podsumowania roku publikują prawie wszystkie media, a to przecież Wy - Użytkownicy lubimyczytać.pl znacie się na książkach najlepiej :)!

30-12-2011
Podsumowujemy 2011 i witamy 2012 rok! Autor: LubimyCzytać

Chcielibyśmy zaprezentować garść statystyk, które pomimo powszechnie głoszonego kryzysu czytelnictwa w Polsce, pozwalają powiedzieć: póki my czytamy (i klikamy), póty literatura nie zginie! Naprawdę lubimy czytać – zobaczcie sami!

28-12-2011
Przystawki z kultury serwują w Warszawie Autor: LubimyCzytać

Co dzisiejsze bohaterki literackie mają w sobie z Emmy Bovary? Czy wszystkie jesteśmy naznaczone przez powieść Gustava Flauberta? Nierealny romans, czy bohaterka z krwi i kości? Dla wszystkich, którzy kochają czytanie, wgryzanie się w postać literacką...

22-12-2011
Wyniki konkursu Gwiazdka z e-książką Autor: LubimyCzytać

Okazuje się, że zgrabne rymowanki to specjalność użytkowników lubimyczytać.pl. Znów zasypały nas Wasze zgłoszenia i znów spośród setek wspaniałych wierszyków z wielkim trudem wyłoniliśmy zwycięzców . Czas ogłosić kto dostanie pod choinkę czytnik Pocketbook od Bookoteka.pl!

22-12-2011
Pociąg do czytania na Śląsku Autor: LubimyCzytać

Wydawnictwo Sonia Draga i Koleje Śląskie uruchamiają kampanię pod nazwą "Pociąg do czytania". W wagonach pojawią się półki, z których będzie można pożyczyć książkę i w ten sposób umilić sobie podróż. Akcja rusza 22 grudnia.

21-12-2011
Czy czytanie jest sexy? Autor: LubimyCzytać

Akcja "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka" – promująca czytelnictwo w konwencji erotycznej, rozwija się w zawrotnym tempie. Nie jest to akcja marketingowa wielkiego wydawnictwa - to początek ruchu społecznego.

21-12-2011
Znamy nominacje do Paszportów Polityki 2011 w kategorii Literatura Autor: LubimyCzytać

Szczepan Kopyt, Zygmunt Miłoszewski i Mikołaj Łoziński - to trójka autorów nominowanych w tym roku do Paszportu Polityki w kategorii Literatura. Kto, Waszym zdaniem, dostanie Paszport?

20-12-2011
Świąteczne Życzenia! Autor: LubimyCzytać

Chcielibyśmy zainspirować Was do złożenia sobie nawzajem (czyli wszystkim Czytelnikom lubimyczytać.pl) życzeń z okazji zbliżających się Świąt i nadchodzącego Nowego Roku 2012.

20-12-2011
Literacka Nagroda im. Conrada dla Natalki Śniadanko Autor: LubimyCzytać

17 grudnia w Kijowie wręczono, ufundowaną przez Instytut Polski, nagrodę literacką im. Josepha Conrada. Otrzymała ją lwowska pisarka Natalka Śniadanko.

20-12-2011
WroConcret. Wrocławski tekst wizualny 1967+ Autor: LubimyCzytać

Do 30. stycznia 2012 we Wrocławiu można zobaczyć "WroConcret" - to pierwsza w Polsce kompleksowa wystawa obejmująca zainicjowany we Wrocławiu, a rzutujący na kształt całej sztuki Polskiej nurt tekstu wizualnego.

Opinie czytelników


O książce:
Felix Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy

Ta część wydaje mi się nieco inna od poprzednich. Po pierwsze, Kosikowi wyostrzył się tutaj nieco język, już mniej są zaowalowane i przekształcone w ś...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd