Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/9925/czytamy-w-weekend

Czytamy w weekend

6 wartościowy tekst

Plebiscyt na Książkę Roku 2017 wystartował, więc teraz z czystym sumieniem możemy zacząć czytać inne książki, niż te nominowane. A was oczywiście nieustająco zachęcamy do głosowania i dzielenia się waszymi lekturami.

Dziś w biurze pojawiła się książka (za magię pojawiania się książek w naszym biurze odpowiedzialny jest przemiły pan kurier), na którą od razu zwróciłam uwagę. Starożytna świątynia, dżungla i wędrowiec w kapeluszu à la Indiana Jones – ta okładka od razu mnie kupiła. Łykam wszystko, co przypomina przygodówkę ze starożytnymi ruinami w tle: Indianę, Tomb Raidera, Łowców skarbów i niemieckie filmy klasy „ź” z archeologiem Eikiem Meiersem (polecam wszystkim, jeśli nie przeszkadzają Wam historyczne bzdurki – naprawdę świetna zabawa!). Dodatkowo okładka jest zielona, a ja mam ostatnio niedosyt zieleni w życiu (kiedy wiosna?!).

Co prawda Miasto świętych mężów to trzeci tom cyklu, ale… uwielbiam zaczynać cykle od któregoś tam tomu. Harry’ego Pottera czytałam w kolejności: 6,7,4,3,5. Pewnie jest to jakieś zaburzenie, a psycholodzy mają na to śliczną nazwę. Jednak mi to nie przeszkadza w rozkoszowaniu się książkami. Dlatego weekendzie nadchodź, przygody czekają!

Ubiegły tydzień zasmucił wielu miłośników książek - wiadomość o śmierci Ursuli Le Guin, zaraz potem Jacka Ketchuma... Ale zaczęło się od Lidii Ostałowskiej, która zmarła 21 stycznia i to jej odejście dotknęło mnie najbardziej. Włodzimierz Nowak napisał, że odeszła „Mędrczyni" -  ta, która najlepiej ze wszystkich reporterów wie czym jest reportaż i jak głęboki sens ma opowieść. 

Lidia Ostałowska była jedną z najlepszych polskich reportażystek. Mówiła w imieniu tych, których nikt nie chce wysłuchać. Pisała o mniejszościach narodowych i etnicznych, była wrażliwa na biedę, krzywdę, wykluczenie. A jak ona wspaniale pisała! Krótko, bez ozdobników, bez jednego zbędnego słowa, precyzyjnie jak chirurg.

Nie czytałam jeszcze Farb wodnych i trochę się tego wstydzę...  Monika Długa napisała na LC, że to jej zdaniem  najlepsza polska publikacja traktująca o Holokauście, która kiedykolwiek ujrzała światło wydawniczego rynku.  Dlatego w ten weekend będę czytać Ostałowską. 

A jak wy planujecie spędzić weekend?


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 240  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 308
CzerwonySmok
04-02-2018 13:16
Dalej męczę Pod kopułą Pod kopułą ;)
książek: 357
Paula
04-02-2018 15:04
Ja zabrałam się zaBaśniobór Baśniobór.
Co prawda mam ją jako lekturę, co nie zmienia faktu, że już dawno miałam ochotę się do niej dobrać ;)
książek: 559
Magdalena
08-02-2018 11:08
W ten weekend skończę Niebezpieczne związki Niebezpieczne związki
książek: 994
ogarbejbe
09-02-2018 12:49
Między prawem i sprawiedliwością Między prawem i sprawiedliwością Naprawdę juz w ten weekend skończę i polecam wszystkim :) A teraz zacznę kolejny prezent gwiazdkowy, o którym myślę od dawna Cisza. Opowieść o tym, dlaczego straciliśmy umiejętność przebywania w ciszy i jak ją odzyskać Między prawem i sprawiedliwością Między prawem i sprawiedliwością Naprawdę juz w ten weekend skończę i polecam wszystkim :) A teraz zacznę kolejny prezent gwiazdkowy, o którym myślę od dawna Cisza. Opowieść o tym, dlaczego straciliśmy umiejętność przebywania w ciszy i jak ją odzyskać Cisza. Opowieść o tym, dlaczego straciliśmy umiejętność przebywania w ciszy i jak ją odzyskać. Czy okładka zachwyca tylko mnie?
pokaż więcej
książek: 40911
Muminka
09-02-2018 20:44
Teraz pora na
Rój Rój
Tajemnica morskiej latarni Tajemnica morskiej latarni
Żona mojego męża Żona mojego męża
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Oskarżenie

Kolejny raz mówię pas i znów dałam się zwieść. Obiecywałam sobie, że koniec z tą serią i nie jakoś mogę.. Lekko , szybko, intrygująco.

zgłoś błąd zgłoś błąd