Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/9649/modyfikowany-wegiel-na-netflixie

„Modyfikowany węgiel" na Netflixie

3 wartościowy tekst

Serwis ogłosił, że oparty na cyberpunkowej powieści Richarda Morgana serial będzie miał premierę w lutym 2018 roku. Twórcy zabiorą widzów w przyszłość, w której umysły ludzkie można przegrywać między ciałami, a śmierć to tylko chwilowa niedogodność.

Życie ludzkie nie ma wartości. Czy po wszystkim, co widziałeś, jeszcze się tego nie nauczyłeś? - pyta retorycznie Reileen Kawahara, jedna z postaci w książce Richarda Morgana Modyfikowany węgiel. Jest dwudziesty szósty wiek, ludzkość skolonizowała dalekie planety. Razem z wysoko rozwiniętą technologią zabiera na nie wszystkie te charakterystyczne dla naszego gatunku przypadłości - nierówności społeczne, wojny, przemoc. Tytułowy węgiel umożliwia konstruowanie tzw. stosów korowych – małych urządzeń, na które można przetransferować całą świadomość człowieka, a następnie załadować ją do nowej powłoki. W związku z czym ciało staje się takim samym „sprzętem" jak samochód czy pralka. Najbogatszych mieszkańców uniwersum wykreowanego przez Morgana stać nawet na luksusowe wakacje w nie swojej skórze.

W tym świecie bez śmierci pojawia się jednak tajemnicze morderstwo. Takeshi Kovacs, były emisariusz Narodów Zjednoczonych, ma za zadanie znaleźć zabójcę najbogatszego człowieka świata – Laurensa Bancrofta. Zlecenie otrzymuje od... samego Bancrofta. Pamiętacie? Śmierć nie istnieje. A przynajmniej nie doświadcza jej elita. Podczas śledztwa okazuje się, że przeszłość Kovacsa nie daje o sobie zapomnieć.

„Modyfikowany węgiel" doczekał się kontynuacji – historię o Takeshim Kovacsie uzupełniły książki Upadłe anioły i Zbudzone furie. Pierwszy tom cyklu, wydany po polsku ponad dekadę temu, zyskał niedawno nową szatę graficzną i nowe wydawnictwo – kilka dni temu Wydawnictwo Mag wznowiło go z okładką autorstwa Dark Crayon.

Netflix zapowiedział dziesięć odcinków wzorowanego na powieści Morgana serialu. W roli głównej występuje znany z „RoboCopa” i „Dochodzenia" Joel Kinnaman. Oprócz niego na ekranie pojawią się też James Purefoy (jako miliarder Laurens Bancrof) i Martha Higareda (detektyw Kristin Ortega). Premiera 2 lutego 2018 roku.

Zapowiada się ciekawa zima na Netflixie!


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
06-12-2017 15:26
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 562
Meszuge
06-12-2017 16:45
Takeshim Kovacsie - ciekawa odmiana.
książek: 953
Ksiądz
08-12-2017 10:03
Bardzo dobra wiadmość.
książek: 49
NASpyro
08-12-2017 13:58
Wygląda interesująco.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Paranoja

Po pierwszym tomie byłam ciekawa, co słychać u moich ulubionych bohaterów. Długo więc z lekturą kolejnego tomu o ich o przygodach nie zwlekałam. I o i...

zgłoś błąd zgłoś błąd