Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/9562/po-trupach-do-szczescia

Po trupach do szczęścia

2 wartościowy tekst

10 listopada do kin wchodzi komedia kryminalna w reżyserii George'a Clooneya, według scenariusza braci Coen pt. „Suburbicon”. Przykładna rodzina traci w napadzie ukochaną matkę. Wkrótce okazuje się jednak, że ani rodzina taka przykładna, ani matka taka ukochana. „Suburbicon” to idealne amerykańskie miasteczko, istna reklama statecznego życia i dobrobytu, czyli „American Dream” w czystej postaci.

Jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge’ów obraca w gruzy napad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky’ego Lodge’a. Pogrążony w rozpaczy chłopak postanawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę.

W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mroczne rodzinne sekrety, układy, machinacje i animozje, które były związane ze śmiercią jego matki.

„Suburbicon” to nazwa własna, odnosi się do idealnych amerykańskich przedmieść z perfekcyjnych amerykańskich lat 50., w których rozgrywa się akcja filmu. „Suburbicon” to miejsce, w którym ludzie wydają się być uprzejmi i życzliwi, ale pozory potrafią mylić, bowiem na jednej ulicy spotykają się często najlepsze i najgorsze cechy ludzkiej natury. Gdy pewnej nocy dochodzi do tragicznego w skutkach włamania do jednego z domów, dobrobyt rodziny głównych bohaterów, żyjących dotychczas w świecie sielanki i pozorów, zostaje postawiony pod znakiem zapytania. Aby przeżyć w świecie tylko z pozoru idealnym, będą musieli posunąć się do szantażu, zdrady i wielu innych przejawów typowo ludzkiego zachowania.

„Suburbicon” wyreżyserował laureat Oscara, słynny amerykański aktor George Clooney („Good Night and Good Luck”), który wraz ze swoim partnerem-producentem Grantem Heslovem, również uhonorowanym Oscarem („Operacja Argo”), podjął się przeniesienia na ekrany kin scenariusza napisanego oryginalnie przez braci Coen („To nie jest kraj dla starych ludzi”). W rolach głównych wystąpili Matt Damon („Buntownik z wyboru”) oraz Julianne Moore („Motyl Still Alice”), partnerowali im jedenastoletni Noah Jupe (serial „Nocny recepcjonista”) oraz Oscar Isaac („Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”).


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2033
LubimyCzytać
10-11-2017 13:29
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 773
aniaskl
10-11-2017 21:56
A jaki to ma związek z książkami?
książek: 1313
BookBasset
10-11-2017 23:41
Skoro to nie ekranizacja książki to skąd artykuł - nie rozumiem ?!
książek: 898
Olga
11-11-2017 00:22
pieniążki za reklamę (;
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1519
asia_las
11-11-2017 10:07
Drogie LubimyCzytać, macie u mnie wielki minus za artykuł reklamowy nie na temat.
książek: 403
Mateusz
13-11-2017 13:15
pomijając to że z samego zwiastuna widać że to kicz
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Felek i Tola

Napisane prostym językiem przygody Toli i Felka bardzo przypadły do gustu mojej córce. Śmieszne historie, szczera przyjaźń między Tolą , Felkiem i Hen...

zgłoś błąd zgłoś błąd