Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/9396/i-ty-mozesz-zostac-ekomolem

I ty możesz zostać ekomolem!

6 wartościowy tekst

W ciągu kilku ostatnich lat w naszym społeczeństwie pojawił się kult fitsylwetki i ekologicznego trybu życia. Jak jedzenie to tylko bez glutenu, jeśli wolny poranek to tylko na siłowni. Jak jednak książkoholik ma się wybrać na siłownię, skoro godzina ćwiczeń może zostać przeliczona na kolejne strony w nowej książce? Oczywiście, zawsze możemy posłuchać audiobooka, ale dla niektórych zastąpienie szelestu kartek czyimś głosem jest niedopuszczalne. No chyba, że byłby to głos Piotra Fronczewskiego...

Właśnie dlatego, specjalnie na Dzień Drzewa, prezentujemy wam zestawienie sześciu książek, dzięki którym uspokoimy wasze ekosumienia. Jeśli zdecydujecie się je kupić, to wciąż będziecie wydawać pieniądze na książki z nieekologicznego papieru, ale w oczach innych na pewno będzie to wyglądać lepiej niż gdybyście kupili kolejny kryminał. W końcu zamiast przytulać się do drzewa, możecie objąć książkę – wyjdzie na to samo. A jeśli nie jesteście wielbicielami papieru, to możecie kupić ebooki.

„Sekretne życie drzew” Peter Wohlleben

Gdzie kupić

Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu, publicystyka.
W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

„Duchowe życie zwierząt” Peter Wohlleben

Gdzie kupić

Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi?
Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Odkrywa przed nami niesamowite historie zwierząt, w których możemy zaobserwować ich mądrość, współczucie, troskę czy przyjaźń.
Podobnie jak w bestsellerowym „Sekretnym życiu drzew” Wohlleben przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy. Kochasz zwierzęta? Dzięki tej książce przekonasz się, że są ci bliższe, niż ci się zdawało.

„Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury” Tristan Gooley

Gdzie kupić

Kochasz przyrodę i każdą wolną chwilę spędzasz na świeżym powietrzu? Ta książka zmieni twój zwyczajny spacer w fascynującą wyprawę. Rośliny, niebo, zwierzęta… to niewyczerpane źródła informacji na temat otaczającego nas świata. Chcesz je poznać? Pomoże ci w tym Tristan Gooley, prawdziwy przyrodniczy detektyw! Ponad 850 wskazówek pozwoli ci zrozumieć język natury i spowoduje, że wędrowanie będzie jeszcze większą przyjemnością.
Chcesz wiedzieć, jak przemienić liść drzewa w kompas, by dojść do celu? Jak znaleźć najbliższe miasto za pomocą nocnego nieba? A może jak prognozować pogodę, obserwując zachowanie owadów.
Gotowy do drogi? Niech świat będzie twoim przewodnikiem!

„Prywatne życie łąki” John Lewis-Stempel

Gdzie kupić

To najbardziej inteligentna i wciągająca książka przyrodnicza, jaką będziecie mieli przyjemność przeczytać!
Pięknie napisana, refleksyjna, a zarazem dowcipna opowieść człowieka, który z czułością i pasją podpatruje pory roku mijające jedna po drugiej na łące tętniącej życiem. John Lewis-Stempel, mieszkający na pograniczu Anglii i Walii, nie tylko obdarzony jest zmysłem uważnej i życzliwej obserwacji, ale też wszystkożerną, typowo angielską ciekawością. Autor poznał rozmaite gatunki roślin i zwierząt żyjących w jego okolicy i potrafi o nich opowiadać w niezrównany oraz zachwycający sposób. Kto raz zanurzy się w ten poetycki świat pieszych wędrówek po terenach Herefordshire, ten na zawsze zmieni sposób myślenia o otaczającej przyrodzie.
„Prywatne życie łąki” zostało uhonorowane prestiżową brytyjską nagrodą dla najlepszych książek przyrodniczych – The Wainwright Prize 2015

Książka miała premierę 27 września.

„Sekretne życie krów” Rosamund Young

Gdzie kupić

Krowy są tak samo różnorodne jak ludzie. Bywają niezwykle inteligentne albo niezbyt rozgarnięte, sympatyczne, uważne, agresywne, potulne, pomysłowe, nudne, dumne albo wstydliwe. Potrafią kochać, bawić się oraz przyjaźnić ze sobą, miewają humory i pokazują, gdy są z czegoś szczególnie niezadowolone. Rosamund Young przez wiele lat obserwowała życie krów na swojej rodzinnej farmie – miejscu, które uchodzi za ideał zrównoważonej hodowli, szacunku i miłości do zwierząt. Swoje spostrzeżenia opisała w książce „Sekretne życie krów”. To lektura obowiązkowa! Premiera książki już 11 października.

„Nieznane więzi natury” Peter Wohlleben

Gdzie kupić

Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki. Pokazuje nam, jak ich wzajemne relacje trzymają w ryzach cały bogaty ekosystem przyrody, dzięki czemu pozostaje on w równowadze. Uświadamia, że o środowisko musi dbać nie tylko „leśna policja”. Przyszłość niebieskiej planety zależy również od tego, jaką rolę w tym procesie odegrają ludzie. Premiera książki już 22 listopada.

Czytaliście którąś z tych pozycji? A z niecierpliwością czekacie na nadchodzące premiery?


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 12  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 196
marlenap1
10-10-2017 21:08
Ja mam ochotę przeczytać,, Sekretne życie drzew'' :)
książek: 335
Brodzio
11-10-2017 11:11
Jeśli niewiele wiesz o drzewach i roślinach, to polecam. W przeciwnym razie pewnie Ci się nie spodoba.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1093
malena
10-10-2017 22:07
Nie, czytałam jedynie "Sekretne życie drzew" i "Duchowe życie zwierząt" Petera Wohllebena. Paula nie miałam przyjemności poznać. ;)
książek: 1871
LubimyCzytać
11-10-2017 16:36
Dziękujemy za czujność! Poprawione.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1245
Katarzyna
11-10-2017 02:14
Jeśli chodzi o książki w tematyce ekologii i miłości do zwierząt to świetną pozycją jest "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4242685/prowadz-swoj-plug-przez-kosci-umarly... Polecam z całego serca.
Zamierzam też przeczytać "Wilk zwany Romeo" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3962077/wilk-zwany-romeo
Ktoś czytał?
książek: 275
Buchling
11-10-2017 13:14
Zgadzam się, "Prowadź swój pług..." jest genialną książką! "Wilk zwany..." też mam zamiar dopiero przeczytać. Po przejrzeniu i przeczytaniu kilku stron zapowiada się cudownie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 275
Buchling
11-10-2017 13:12
A może wkrótce pojawi się tytuł "Sekretne życie koni"? Byłabym w siódmym niebie!
książek: 307
Monika
28-12-2017 12:23
"Sekretne życie drzew" i "Nieznane więzi natury" już przeczytane. Obie czytałam z przyjemnością i zaciekawieniem. W planach mam "Duchowe życie zwierząt", ale pozostałe z powyższych propozycji "prezentują się" na tyle ciekawie, że dodam je do "chcę przeczytać" na nadchodzący 2018 rok :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zapomniany ogród

Książka niczym baśń. Piękna i wzruszająca ale moim zdaniem za długa. Trzy płaszczyzny czasowe trochę mi przeszkadzały, nie mniej jednak polecam bo war...

zgłoś błąd zgłoś błąd