Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/8899/literacki-horoskop-lc-ksiazkowy-rak

Literacki Horoskop LC – Książkowy Rak

7 wartościowy tekst

Czerwiec już się kończy, dni są teraz najdłuższe w roku, a to wszystko oznacza, że swoje urodziny obchodzą teraz zodiakalne Raki. Ich planetą jest Księżyc, pozytywnym kolorem – fiolet, a szczęśliwym dniem – poniedziałek. Jakimi są pisarzami, a jakimi czytelnikami? Odpowiedzi poszukamy w księgach. Sprawdźcie!

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Generalnie Rak wpływa kojąco na charaktery ludzi. To też osoby urodzone pod jego znakiem są spokojne, cierpliwe, łagodne, nie wadzą nikomu. Nie znoszą one ekstrawagancji, zarozumialstwa, pozerstwa, bowiem same są pełne taktu, subtelne, powściągliwe w wydawaniu opinii o drugich. Nic dziwnego, że często i łatwo ulegają wpływom otoczenia, a nieraz i złym ludziom, którzy ich zalety wykorzystują dla swych poczynań. W takiej sytuacji Raki popadają w smutny nastrój, a wewnętrzny niepokój nieraz je gnębi. Raczki są dumne, chwalą się swoimi osiągnięciami, łase są na komplementy i pochwały. Nierzadko jednak okazują się chwiejne w swoich postanowieniach, mają wątpliwości, to też w ich życiu występują sytuacje wieloznaczne, rodzące się na skutek niezdecydowania.

Jako pisarze Raki potrafią cierpliwie cyzelować dzieło, aż zalśni najpiękniejszym, ich zdaniem, blaskiem. Swoje dzieła darzą bezgraniczną miłością. Jeśli dobrze ukierunkują swoją energię, mogą stworzyć wielkie arcydzieła. Ani na chwilę nie mogą zapomnieć o pracy, która w ich przypadku decyduje o wszystkim.

Czytelnika spod Raka cechują niezdecydowanie, wątpliwości, grymasy. Niby lubią kryminały, ale jednak gdy trup ściele się zbyt gęsto, Raczki kręcą nosami. Przepadają za horrorami, ale biada temu, kto spróbuje im opowiedzieć mroczną, straszną historię w ciemnym pałacu w środku nocnego lasu rozświetlonego pełnią księżyca… Krótko mówiąc: co za dużo, to niezdrowo. Rak potrzebuje dostarczania mu różnych bodźców w równych, umiarkowanych dawkach. A gdy tak się dzieje, potrafi się zachwycić tak subtelnie jak nikt inny.

Wybrani pisarze spod znaku Raka:

Andrzej Sapkowski – 21.06.1948
Ian McEwan – 21.06.1948
George Orwell – 25.06.1903
Antoine de Saint-Exupéry – 29.06.1900
Sławomir Mrożek – 29.06.1930
Czesław Miłosz – 30.06.1911
Wisława Szymborska – 2.07.1923
Edmund Niziurski – 10.07.1925

Rekomendacje czytelnicze dla Raka:

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Stale muszę powtarzać: „Bardzo mi przyjemnie...” facetom, z którymi spotkanie wcale mi nie robi przyjemności. Ale jeżeli chcesz, bracie, żyć, musisz te komedie odgrywać.

Jerome David SalingerBuszujący w zbożu

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.

Mark Twain

Waga (23 września – 22 października) 

Są takie wydarzenia, które - przeżyte wspólnie - muszą się zakończyć przyjaźnią...

Joanne Kathleen RowlingHarry Potter i Kamień Filozoficzny

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Słowo i idea mają moc zdolną zmieniać świat.

Nancy H. KleinbaumStowarzyszenie umarłych poetów

Strzelec (22 listopada – 19 grudnia)

Problem z wołaniem o pomoc jest taki, że musi być ktoś obok, kto je usłyszy.

David LevithanKażdego dnia

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Haruki MurakamiNorwegian Wood

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wierzył, że na początku każdego działania jest słowo, że słowa o nienawiści prowadzą do nienawiści, o przemocy - do przemocy,o śmierci - do śmierci. Każda znana ludzkości masakra zaczynała się od gadania.

Zygmunt MiłoszewskiZiarno prawdy

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Rozpamiętywanie żalów to jak jazda samochodem, który ma tylko wsteczny bieg.

Jodi PicoultW naszym domu

Baran (21 marca – 19 kwietnia)M

Najtrudniej człowiekowi oszukać siebie między 3 a 6 nad ranem.

Stephen KingBezsenność

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem.

Andrzej SapkowskiPani Jeziora

Bliźnięta (21 maja – 21 czerwca)

Ludzie siedzą latem do późnego wieczora i palą papierosy, szepczą, snują marzenia, flirtują i wiedzą w głębi serca, że nic ich lepszego w życiu nie spotka.

Jonathan CarrollOko dnia

Udanego tygodnia!

Powiązane treści:
Literacki Horoskop LC – Książkowe Bliźnięta

Maj w pełnej krasie, nadszedł czas dla Bliźniąt. Planetą Bliźniąt jest Merkury, pozytywnym kolorem – żółty, a szczęśliwym dniem – środa. Jakimi Bliźnięta są pisarzami, a jakimi czytelnikami? Odpowiedzi poszukamy w księgach. Czy odkryjemy prawdę, czy tylko jej cień? Sprawdźcie!

 więcej
Literacki Horoskop LC – Książkowy Baran

Zaczęła się wiosna, a to oznacza również czas na nowy zodiakalny początek. Planetą Barana jest Mars, szczęśliwym dniem wtorek, a kolorem – czerwony. Jakimi pisarzami są osoby urodzone pod tym znakiem, a jakimi czytelnikami? Książki prawdę powiedzą. Zachęcamy do czytania naszych wróżb.więcej
Literacki Horoskop LC – Książkowe Ryby

Wodnik odsuwa się w cień, snop światła pada na Ryby. Znak, którego planetami są Jowisz i Neptun, a szczęśliwym dniem – czwartek. Jakimi pisarzami są osoby urodzone pod tym znakiem, a jakimi czytelnikami? Książki prawdę powiedzą. Zachęcamy do czytania charakterystyki i naszych wróżb.więcej

Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 8  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 289
Ania
24-06-2017 10:44
Eh no nie zgadzam się - horrorów nie znoszę. Kryminał ujdzie ale bez krwawych scen, znaczy tych bardzo krwawych. A co do reszty hmm chyba coś w tym jest. Więc jeśli chodzi o komplementy to może ktoś sprawi mi dziś radość i odwiedzi bloga? http://ogarnacnieogarniete.pl/
książek: 1505
Sylviaa7777
25-06-2017 15:14
Nie odwiedzę ale się z Tobą zgodzę :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1277
Ania
26-06-2017 11:25
Opis charakteru nie do końca pełny, z niektórymi stwierdzeniami się nie zgadzam, sama jestem Rakiem, mam syna Raka, mój nieżyjący teść był Rakiem, moja ciotka jest Rakiem, córka siostry - również. I co człowiek - to inny egzemplarz. Jedno co nas łączy - to wrażliwość na krytykę innych. Pisarzy w rodzinie nie uświadczysz, chociaż w młodości "popełniłam" parę "dzieł". Siostrzenica z racji... Opis charakteru nie do końca pełny, z niektórymi stwierdzeniami się nie zgadzam, sama jestem Rakiem, mam syna Raka, mój nieżyjący teść był Rakiem, moja ciotka jest Rakiem, córka siostry - również. I co człowiek - to inny egzemplarz. Jedno co nas łączy - to wrażliwość na krytykę innych. Pisarzy w rodzinie nie uświadczysz, chociaż w młodości "popełniłam" parę "dzieł". Siostrzenica z racji wykonywanej pracy - dziennikarstwo, niezależny krytyk literacki - para się piórem. Rodzaj literatury, jaki ja lubię czytać - to praktycznie wszystko, ale prym wiodą powieści z tzw. "kluczem", psychologiczne. Mój syn - czytuje do znudzenia (bo gnębi nas wrażeniami z powieści) Orwella, siostrzenica - czyta wszystko (bo musi?). Ciotka uwielbia romanse ckliwe i płaczliwe do bólu, a mój teść namiętnie czytywał literaturę marynistyczną, wspominając młodość w marynarce. Pozdrawiam.
pokaż więcej
książek: 0
konto_usuniete
26-06-2017 19:41
Dlaczego przy opisie raka jest znaczek bliźniąt?
I też nie trafione, choć gdzieś tam rzeczywiście jest ziarno prawdy, ale tylko ziarno ;)
książek: 1315
Elizabeth
27-06-2017 22:51
Zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiona do horoskopów, ale po przeczytaniu tego powyżej ciśnie mi się na usta jedno słowo - WOW. Jest to prawie w stu procentach opis mojej (skromnej) osoby. Tym bardziej mi miło, że tacy wybitni pisarze są zodiakalnymi Rakami.
książek: 136
wishkyndasoda
27-07-2017 01:04
Dopiero teraz przypomniało mi się o miesiącu mojego zodiaku i jest mi szczerze przykro, że dopiero teraz wyszukałam ten horoskopu :(. Wszystko czytało mi się z przyjemnością. Ludzie różnie podchodzą do takich gotowców odnośnie ich osobowości, ok to zrozumiałe. Według mnie jednak mogą pomóc w dowiedzeniu się czegoś o sobie
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Mroczny zakątek

Bohaterka jest początkowo mocno irytująca. Najlepiej czytało się wstawki z przeszłości. Na pewnym etapie można się domyśleć rozwiązania zagadki ale do...

zgłoś błąd zgłoś błąd