Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/7865/czytamy-podczas-targow

Czytamy podczas Targów

3 wartościowy tekst

Trwają Targi Książki - część zespołu LC jest więc Krakowie i spędza czas w towarzystwie kilkudziesięciu tysięcy czytelników, wydawców, księgarzy i pisarzy, a część choruje lub pracuje w Poznaniu. Ci, którzy są na Targach nie mają za dużo czasu na czytanie, ale pozostali dzielnie to nadrabiają.

Trwają Targi Książki w Krakowie – święto czytelników i wydawców, a ja niestety powalona grypą nie mogę w nim uczestniczyć. Więc nie będę się w ten weekend przechadzać się po targowych halach, przeglądać nowości, spotykać się z „branżowymi” znajomymi. Szukając jakiegoś literackiego pocieszenia, włączam komputer, zanurzam się w świecie lubimyczytać.pl i myślę, jaką książkę dobrać do mojego stanu. W moim przypadku choroba nie sprzyja czytaniu, a przynajmniej jej pierwsze stadium, kiedy katar i kaszel otępiają zmysły, oczy bolą, a ręce odmawiają przerzucania stron. Całe szczęście ten etap powoli mija, więc mogę w weekend zanurzyć się w jakiejś, dostosowanej do wymęczonego wirusem ciała i umysłu, lekturze. Chwila w serwisie wystarcza, żebym wiedziała na co mam ochotę i mój wybór pada na Dzielnicę występku Llosy. Wprawdzie nie jestem wielką fanką pisarza, ale dobrze bawiłam się czytając „Pantaleona i wizytantki” czy „Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki”, więc chętnie przekonam się czy i teraz autor mnie nie zawiedzie. 

Posłuchałam co o książce ma do powiedzenia Karolina Korwin Piotrowska, przeczytałam opis wydawcy, w którym bardzo spodobało mi się zdanie: W Dzielnicy występku mieszają się elity i nędzarze, a wszystko to skąpane w wybujałym erotyzmie, który uchodzi tylko Llosie i teraz tylko pozostało mi znalezienie sposobu, aby egzemplarz książki jeszcze dziś trafił do mnie do domu. Miłego weekendu. A moja biblioteczka tutaj.

Simpsonowie to moja druga wielka miłość po Terrym Pratchettcie i Świecie Dysku. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych odcinków, wcinając tiktaki z buźkami Homera, Marge i Barta. Na start 28 sezonu wydawnictwo Albatros postanowiło sprawić takim psychofanom jak ja ogromną niespodziankę. Pod koniec września księgarskie półki zażółciły się od okładek Simpsonów i ich matematycznych sekretów.

Simpsonowie to serial przesiąknięty matematycznymi gagami i zagadkami. I to właśnie dlatego jest taki fantastyczny. Matematyka to królowa nauk, a w wersji Simpsonów sprawia naprawdę ogromną frajdę – uwielbiam ten moment, gdy łapię jakiś matematyczny żart z długą brodą.

Z książki dowiecie się m.in. że Homer Simpson jako pierwszy (w 1998 roku, jeszcze zanim ktokolwiek pomyślał o Wielkim Zderzaczu Hadronów) wyliczył masę bozonu Higgsa (no dobrze, nieco się pomylił, ale co to za różnica 125 GeV czy 775 GeV), a także poznacie elementy topologii i wielkie twierdzenie Fermata. Przypomniany zostanie odcinek, gdy dwuwymiarowy Homer trafia do trzeciego wymiaru. Po każdej części czeka Was egzamin z matematycznego humoru – ja się mogę już pochwalić zaliczeniem pierwszego etapu :)

A Wy co czytacie?


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 78  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1011
Alia
30-10-2016 11:14
Skończyłam Pora na życie Pora na życie i zaczęłam Książka, której nie ma Książka, której nie ma
książek: 2853
Joanna
30-10-2016 14:21
Dead Men Do Tell Tales. The Strange and Fascinating Cases of a Forensic Anthropologist Dead Men Do Tell Tales. The Strange and Fascinating Cases of a Forensic Anthropologist
książek: 1874
Anna
30-10-2016 16:13
KontynuujęŚnieżny wędrowieca potem zacznę Dziewczyna z pociągu
książek: 68
dorotkl
30-10-2016 21:41
Skończyłam Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki) Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki) i Baśnie Barda Beedle'a Baśnie Barda Beedle'a zaczęłam Małe życie Małe życie Skończyłam Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki) Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki) i Baśnie Barda Beedle'a Baśnie Barda Beedle'a zaczęłam Małe życie Małe życie ale teraz kuszą Simpsonowie.... ;)
pokaż więcej
książek: 231
adrian0711
01-11-2016 12:48
Po zakończeniu (jak na razie) cyklu "Akty Cainea" Bohaterowie umierają Bohaterowie umierająOstrze Tyshalle'a, część 1 Ostrze Tyshalle'a, część 1Ostrze Tyshalle'a, część 2 Ostrze Tyshalle'a, część 2 Po zakończeniu (jak na razie) cyklu "Akty Cainea" Bohaterowie umierają Bohaterowie umierająOstrze Tyshalle'a, część 1 Ostrze Tyshalle'a, część 1Ostrze Tyshalle'a, część 2 Ostrze Tyshalle'a, część 2Caine Czarny Nóż Caine Czarny NóżPrawo Caine'a Prawo Caine'a. Czas na prawdziwe tomiszcze fantasy Droga królów Droga królów.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Nowy dom na Wyrębach

Odniosłam wrażenie, że książka powstała ponieważ wcześniejszą odniosła sukces. Dla mnie już mocno nudna, żadnej akcji ani tematu przewodniego. Ostatec...

zgłoś błąd zgłoś błąd