Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/7371/literacki-horoskop-lc

Literacki Horoskop LC

56 wartościowy tekst

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego układu gwiazd na debiutancki horoskop niż ten – cały świat, również ten literacki, opromienia dobroczynne Słońce. Witajcie! Zachęcamy do czytania naszych wróżb na ten tydzień i charakterystyki zodiakalnego Lwa, który w tych dniach ma urodziny. Jakim Lew jest pisarzem, a jakim czytelnikiem? Książki prawdę powiedzą.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Słońce jest centrum naszego układu słonecznego i planetą Lwa. Gdy cały świat kręci się wokół Ciebie, trudno jest być skromnym. Niczym Słońce, Lew ogrzewa i rozświetla swoim blaskiem wszystko dookoła, przydając zwyczajnym wydarzeniom niezwykłego czaru. Ale gdy Słońce zachodzi, och jak bardzo robi się chłodno. Dlatego przyjaciele wiedzą, że za wszelką cenę trzeba utrzymać Lwa w dobrym humorze.

Nawet te Lwiątka, które na pozór wydają się nieśmiałe, potrafią brylować w towarzystwie, jeśli tylko dać im ku temu okazję. Lwy – prawdziwi władcy, pasjonaci i liderzy. Uwielbiają rządzić, dowodzić i przewodzić. Niczego się nie boją – a przynajmniej chcą, żeby inni tak myśleli.

Jako pisarz Lew lubi wszystko to, co odznacza się rozmachem i zakrojone jest na wielką skalę. Uwielbia zabawę i grę namiętności. Nie stroni od patosu, wielkich dramatów rozpisanych na lata i wielotomowych sag. W swoich książkach chce wywoływać pełną skalę emocji: chce bawić, zadziwiać, wyciskać łzy, pragnie zadowolić czytelnika, pragnie popularności. To dlatego czasem zdarza mu się rozgrywać akcję w swoich książkach cokolwiek efekciarsko. Co do jednego nie ma wątpliwości: Król Lew – czy to pisarz, czy czytelnik – ma wielkie serce i jest najbardziej szczodrym ze wszystkich znaków.

Jako czytelnik Lew, tak jak we wszystkich innych sferach życia, ma ogromny apetyt. Kocha wielu i nie lubi rozstawać się z raz polubionymi pisarzami. Im wszechstronniej, tym ciekawiej. Im zabawniej, tym lepiej. Lew nie lubi książek smutnych, woli takie, które go rozpogodzą i dadzą mu energię, by robić więcej i odważniej. Śmiało! Cóż, nie wszyscy to zrozumieją, wielu za Lwem nie nadąży. Ale pamiętajcie: ludzie różne miewają pasje, nie wszyscy takie jak Ty. Z Lwem nigdy nie jest nudno, więc czemu nie pozwolić mu przewodzić, a jego gwieździe jasno świecić?

Wybrani pisarze spod znaku Lwa:

Raymond Chandler – 22.07.1888
Aleksander Dumas (ojciec) – 24.07.1802
Bernard Shaw – 26.07.1856
Aldous Huxley – 26.07.1894
Magdalena Samozwaniec – 26.07.1894
Jacek Dukaj – 30.07.1974
Jerzy Pilch – 10.08.1952
John Galsworthy – 14.08.1867
Charles Bukowski – 16.08.1920
Jonathan Franzen – 17.08.1959
Bolesław Prus – 20.08.1847
H.P. Lovecraft – 20.08.1890
Etgar Keret – 20.08.1967
Ray Bradbury – 22.08.1920

Rekomendacje czytelnicze dla Lwów:

Lwy lubią nowe znajomości, nie wolno im zasklepiać się w starych formach życia. Dlatego warto by Lwy próbowały czegoś, czego jeszcze nie znają. Polecamy:

 

 

 

 

 

 

 


Wróżby dla pozostałych znaków na ten tydzień:

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Sam siebie nie dasz rady oszukać, a u ciebie wszystko, ta twoja straszna dupota życiowa właśnie z tego wynika. Z takiego braku odwagi: „Ja sobie pomalutku, pomalutku, tylko dla siebie, pomalutku łebkiem na świat!” Zawsze po czyichś śladach... A samemu nic wydeptać nie potrafisz.
Marek Hłasko – Pierwszy krok w chmurach

Waga (23 września – 22 października)

Jeszcze nie wiesz, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
Philip K. Dick – Valis

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Należysz do tego migotania za oknem i do tej niespokojnej nocy, do ślepego wzburzenia krwi i dziwnej obcości, która potem następuje, do ochrypłych nawoływań i głosów z ulicy, do życia, a może i do umarłych, których się wykopuje - ale nie należysz do przypadku, do pustki i do bezmyślnej zatraty. Już nie!
Erich Maria Remarque – Czas życia i czas śmierci

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Każdego ranka otrzymujesz dwadzieścia cztery złote godziny. To jedna z niewielu rzeczy na świecie, które dostaje się za darmo. Za wszystkie pieniądze świata nie można kupić ani jednej dodatkowej godziny. Co zrobisz z bezcennym skarbem? Pamiętaj, że musisz go wykorzystać, bo dostajesz go tylko raz. Jeśli zmarnujesz te dwadzieścia cztery godziny, nic i nikt nie odda ci ich z powrotem.
Nicholas Sparks – Wokini

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Wolisz nie wiedzieć, co? Pewnie. Ja też wolałabym nie wiedzieć. W innej sytuacji też bym tak wolała.
Mariusz Zielke – Wyrok

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Pamiętaj, że czasami nasze wyobrażenie drugiej osoby niewiele ma wspólnego z tym, kim ona naprawdę jest.
John Green – Papierowe miasta

Ryby (19 lutego – 20 marca)

... szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać.
Marek Hłasko – Piękni dwudziestoletni
 

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Żyj tak, byś mógł powiedzieć Bogu w dniu Sądu Ostatecznego: Byłem bardzo dobrym człowiekiem, choć w Ciebie nie wierzyłem.
Kurt Vonnegut – Śniadanie mistrzów

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Nie zbudujesz imperium, zapamiętując twarze – Tennessee Williams

 

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Jesteś gotowy na ten rodzaj niebezpieczeństwa, któremu możemy stawić czoło z bezpiecznej odległości.
Anthony de Mello – Modlitwa żaby. Księga opowiadań medytacyjnych

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Mowa ludzka jest jak przebranie, ukrywa to co istotne, słowa łączą się i błądzą, bez celu, lecz nagle dzięki trzem, czterem wyrazom lub same z siebie, odnajdują wyjście, wystarczy jakiś zaimek osobowy, przysłówek, czasownik, jeden przymiotnik i już bezkształtna masa słów zyskuje siłę, wypływa na powierzchnie objawia się wzruszeniem na twarzy, w oczach, nadaje kształt uczuciom bywa że dają o sobie znak nadwyrężone nerwy, które znoszą wiele, znoszą wszystko, jak odbijająca cios zbroja, ale do czasu.
José Saramago – Miasto ślepców

Piszcie do nas na adres: horoskop@lubimyczytac.pl, a otrzymacie niespodziankę.

Udanego tygodnia!

Powiązane treści:
Horoskop LC – nowa zabawa w serwisie

Mamy dla Was niespodziankę! W poniedziałek ruszy nowa zabawa w serwisie. Dzięki niej pojawią się nowe funkcjonalności. O co chodzi? Co się z tym wiąże? I co Wy będziecie z tego mieli? - spieszymy z odpowiedziami na te pytania.więcej

Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  Lucinda |  wypowiedzi: 89  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 282
Yumeka
30-08-2016 12:40
"Słońce jest centrum naszego układu słonecznego i planetą Lwa." - Słońce nie jest planetą. ;)
książek: 1349
Monika
30-08-2016 18:28
Niestety astrologia niewiele ma wspólnego z astronomią i wciąż posługuje się mocno przestarzałą nomenklaturą. Nazwa "planeta" oznacza wędrowca i kiedyś odnosiła się do wszystkich ciał poruszających się na tle nieruchomych gwiazd. Dawno temu planet było siedem i były to: Księżyc, Wenus, Merkury, Słońce, Mars, Jowisz i Saturn. Ziemia w tym czasie planetą nie była, bo przecież stała w miejscu, to... Niestety astrologia niewiele ma wspólnego z astronomią i wciąż posługuje się mocno przestarzałą nomenklaturą. Nazwa "planeta" oznacza wędrowca i kiedyś odnosiła się do wszystkich ciał poruszających się na tle nieruchomych gwiazd. Dawno temu planet było siedem i były to: Księżyc, Wenus, Merkury, Słońce, Mars, Jowisz i Saturn. Ziemia w tym czasie planetą nie była, bo przecież stała w miejscu, to wszystko inne krążyło wokół niej. Innych planet nie było, bo jeszcze ich nie odkryto.
Z późniejszych ustaleń astronomii astrologowie zaakceptowali nowe planety, ale rezygnować ze starych ani myślą, stąd Słońce i Księżyc w astrologii wciąż tak są nazywane.
Nie chcesz czytać bzdur, to daruj sobie horoskopy :)
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 133
Aanika
30-08-2016 17:32
Hmm, "Przestań narzekać, na co nie masz rady,
Lecz szukaj rady w tym, na co narzekasz" prawda w oczy kole, oj kole :D
książek: 1736
Renax
31-08-2016 07:06
Ja tam nie wiem, ale dla Wodnika się sprawdza!
książek: 364
Carmel
10-09-2016 16:39
Czy komuś postawić horoskop?
Wykonuję tylko profesjonalnie odczyty. Mam na to papiery.
Zrobię to lepiej od Lucindy.


PS
usługa free dla tych, którzy napiszą, jakie ważne wydarzenie miało miejsce 12.10.1582 roku wg kalendarza gregoriańskiego
książek: 649
Trefny
10-09-2016 16:53
Usunięto dziesięć dni przez wprowadzenie kalendarza gregoriańskiego w Rzeczpospolitej. Po czwartm października, był piętnasty. O ile dobrze kojarzę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 979
violino
25-09-2016 17:29
Wszystko fajnie, ale czy da się ten horoskop usunąć z moich aktywności? Tym bardziej, że go NIE czytam, więc to nawet NIE JEST moja aktywność...
książek: 5447
Ytr0001
25-09-2016 20:16
Musisz wejść w "moje konto", wtedy w "ustawienia", potem w "aktywności" i na samym dole listy jest pozycja "Czytelnik chce otrzymywać horoskop" i wystarczy odznaczyć :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Koziorożec 12. Patrick

Komiks obyczajowy. Właściwie jest to samodzielna opowieść i można ją czytać bez znajomości poprzednich tomów. Historia ma fajny, jesienny klimat, któr...

zgłoś błąd zgłoś błąd