Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/7275/polecane-przez-stephena-kinga

Polecane przez Stephena Kinga

12 wartościowy tekst

Żeby być pisarzem trzeba robić dwie rzeczy: pisać (co jest dość oczywiste) i czytać! Czytać jak najwięcej! Wielkim zwolennikiem tej zasady jest Stephen King, który na swoim koncie na twitterze co jakiś czas rekomenduje książki, które zrobiły na nim dobre wrażenie. Wybraliśmy kilka tytułów, które jego zdaniem warto przeczytać.

Pod koniec maja King polecał książki na lato. Słowami: Nie mogę zapomnieć The Girls Emmy Cline i wszystkiego, co napisała Sarah Waters.

„The Girls” to debiutancka powieść Emmy Cline. Opowiada historię Evie Boyd, dziewczyny, która urzeczona rzekomą wolnością i swobodą daje się wciągnąć w sektę Charlesa Mansona. W Polsce Dziewczyny ukażą się nakładem wydawnictwa Sonia Draga 28 września.

Sary Waters chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Jej książki wydaje w Polsce wydawnictwo Prószyński i S-ka. Na sierpień tego roku planowane jest wznowienie powieści Ktoś we mnie.

Lata powojenne, Anglia. Czterdziestoletni doktor Faraday trafia do podupadłej posiadłości, będącej od paru stuleci własnością Ayresów, zubożałej rodziny ziemiańskiej. Dwór, dawniej piękny i okazały, popada w ruinę. Park i ogrody zarosły chwastami, a wskazówki zegara znieruchomiały na godzinie za dwadzieścia dziewiąta. Zdziwaczała pani Ayres, jej niezależna córka i ambitny, zagubiony syn, który nigdy nie doszedł do siebie po katastrofie samolotowej, bezskutecznie próbują iść z duchem czasu.
Mijają dni i dom Ayresów staje się tłem mrocznych, niepokojących zdarzeń. Faraday nie wie, że los rodziny, której usiłuje przyjść z pomocą, nieodłącznie splecie się z jego własnym. Czy zdoła zapobiec tragedii?
Mistrzyni fabuły przygotowała dla nas kolejną niespodziankę. Jedno jest pewne: nie będziemy rozczarowani.

Lubicie książki o duchach i morderstwach? To być może przypadnie wam do gustu powieść "All things cease to appear" Elizabeth Brundage. W Polsce dostępne są trzy książki tej autorki, jej najnowsza powieść ukazała się w Stanach na początku marca tego roku. Stephen King poleca ją słowami: Duchy, morderstwo, przerażający psychopata, który wydawał się być normalny i dodatkowo pięknie napisane. Uwielbiam!

Kolejna rekomendacja Kinga, która w sierpniu będzie miała swoją polską premierę. WdowaFiony Burton to thriller porównywany do Zaginionej dziewczyny i Dziewczyny z pociągu.

Przez lata Jean przemilczała wiele szczegółów zbrodni, o popełnienie której podejrzewano jej męża. Była zbyt pochłonięta rolą idealnej żony, trwającej u boku ukochanego człowieka mimo oskarżycielskich spojrzeń opinii publicznej i anonimowych pogróżek. Kiedy mężczyzna umiera, Jean zdaje sobie sprawę, że nadszedł moment, w którym może opowiedzieć swoją historię. Ale to od niej zależy, czy będzie zgodna z prawdą…

Fiona Burton była dziennikarką "The Daily Mail" oraz "Daily Telegraph", w 2008 roku rzuciła pracę i została wolontariuszką na Sri Lance. Obecnie mieszka z mężem we Francji.

„Wdowa” ukaże się w wydawnictwie Czarna Owca 17 sierpnia.

 

Męskie wcielenie J.K. Rowling, czyli Robert Galbraith, przypadł Kingowi do gustu. W Polsce ukazały się wszystkie trzy dotychczas napisane książki Wołanie kukułki, Jedwabnik i Żniwa zła – wydaje je poznańskie wydawnictwo Publicat.

Sugerujecie się rekomendacjami pisarzy przy wyborze lektur? 


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 21  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 500
Elwira
01-07-2016 22:44
Ktoś we mnie - takie sobie, na 4 , zgrzytało mi trochę pod koniec i wcale nie takie straszne ;-) Drugiej książki nie znam.
książek: 445
Tomasz
04-07-2016 10:53
Niestety dwa razy przeczytałem polecane przez Kinga książki i były po prostu przeciętne.
książek: 528
FOCZKA
04-07-2016 11:46
Książka "The Girls" Emmy Cline zapowiada się ciekawie, ale czekam na wydanie w języku polskim.
książek: 0
WydSoniaDraga
05-07-2016 14:37
Na szczęście nie trzeba długo czekać - premiera już we wrześniu tego roku! Książka ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga pod tytułem "Dziewczyny".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 699
Piotr
05-07-2016 21:15
Polecał już "Dziewczynę w pociągu" i ja już za taką słabą propozycję podziękuję. I że to książka roku jeszcze... why??
książek: 123
LucaVero
09-07-2016 11:34
Mam na półce "Ktoś we mnie", jeszcze w starym wydaniu. Pamiętam jak trudno było je dostać, ale nie mogę powiedzieć, że nie było warto. Książka sama w sobie nie jest zła, podobał mi się klimat. Ale wszystko prowadzi trochę do niczego. Po Królu Horrów spodziewałabym się lepszych rekomendacji. Mimo wszystko spróbuję jeszcze sięgnąć po inne książki Sary Waters.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Bad Blood: Secrets and Lies in a Silicon Valley Startup

Genialna. Czyta się jak dobrą powieść kryminalną, a to nie jest fikcja. Aż trudno uwierzyć, że tylu potężnych ludzi dało się nabrać jak Grażyna z Janu...

zgłoś błąd zgłoś błąd