Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/11716/a-co-ty-zrobisz-w-grze-o-tron-sprawdz-sie-w-wyzwaniach

A co ty zrobisz w grze o tron? Sprawdź się w wyzwaniach

1 wartościowy tekst

Przez siedem sezonów serialu i setki stron książek bohaterowie „Gry o tron” kłamali, zdradzali, krwawili, cierpieli i ginęli – wszystko w walce o zwycięstwo. Wciąż nie wiemy, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. W oczekiwaniu na finał HBO podsyca ciekawość i wzmaga niecierpliwość fanów, organizując akcje promocyjne – także w Polsce.

Niejeden z bohaterów „Gry o tron” przelał dla niego krew. Wielu z nich oddało wręcz życie… A co ty zrobisz dla tronu? Takie pytanie zadają organizatorzy międzynarodowej akcji „For The Throne”.

Zadanie  znajdź Żelazny Tron

Zasiadać na Żelaznym Tronie chciał Stannis Baratheon, Renly Baratheon, Król Północy Robb, nazywany Młodym Wilkiem, Joffrey Baratheon, Cersei Lannister oraz oczywiście Daenerys z rodu Targaryen, Pierwsza Tego Imienia (a także wielu, wielu innych bohaterów sagi „Pieśń Lodu i Ognia” George'a R.R. Martina). Jeśli któryś fan również marzył o tym, by sprawdzić, czy tron powstały w wyniku spalenia setki mieczy smoczym ogniem jest tak niewygodny, jak głoszą plotki w Królewskiej Przystani, teraz ma na to szansę. Twórcy serialu ukryli sześć Żelaznych Tronów w różnych miejscach na świecie i zostawili wskazówki, jak się do nich dostać. Do tej pory odnaleziono cztery z nich. Znajdowały się w lasach, na pustyniach i na polach w pobliżu miejscowości: Björkliden (Szwecja), Puzzlewood (Anglia), Atienza (Hiszpania) i Beberibe (Brazylia).

Uwaga! Tron Lodu wciaż pozostaje nieodkryty – może znajdować się wszędzie, od Alaski po Syberię – na razie można oglądać go jedynie z transmisji wideo, nakręconej w technologii 360°. Czy widoczne tam góry nie przypominają wam Tatr? Kto wie, może tron został ukryty w polskich górach?

Filmik ukazujący ostatni, szósty tron zostanie udostępniony poszukiwaczom jeszcze w tym tygodniu.

Upuść krwi dla Westeros... w Warszawie

HBO Polska oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie połączyli siły z okazji nadchodzącej premiery ostatniego sezonu kultowego serialu. Pisaliśmy już dla was o akcji „Bleed For The Throne – oddaj krew!” organizowanej w Stanach Zjednoczonych (tutaj) – teraz krew mogą również oddawać widzowie z Norwegii, Szwecji, Węgier, Rumunii, Czech, Bułgarii, Serbii, Grecji, Chorwacji, RPA, Kenii, Ghany, Botswany i oczywiście Polski.

Kropla do kropli… 26, 27, 28 oraz 30 marca w Warszawie wszyscy chętni będą mogli oddać krew w specjalnych mobilnych punktach poboru. W podziękowaniu dostaną unikatowe gadżety serialowe „Gry o tron”, m.in. koszulki i torby #BleedForTheThrone. W sobotę, 30 marca, została przewidziana dodatkowa atrakcja. W Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim w Warszawie stanie Żelazny Tron, na którym będzie mógł zasiąść każdy, kto wcześniej odpowiednio przysłużył się walce!

Krew będzie można oddać w jeden z wybranych dni:

  • 26 marca (wtorek), godz. 9.00-14.00, parking obok kompleksu biurowego SPARK, al. Solidarności 173
  • 27 marca (środa), godz. 11.00-16.00, parking przy Pałacu Kultury i Nauki, obok stacji Metro Centrum
  • 28 marca (czwartek), godz. 9.00-14.00, parking obok kompleksu biurowego, ul. Taśmowa 7
  • 30 marca (sobota), godz. 10.00-15.00, Arkady Kubickiego, pl. Zamkowy 4 – finał akcji

 

Więcej szczegółów o każdej z akcji znajdziecie na stronie: forthethrone.com

Powiązane treści:
Upuść krwi dla „Gry o tron”

Jon, Tyrion, Aria, Cersei – oni wszyscy krwawili, walcząc o sprawiedliwość (albo władzę). A ty czego dokonasz w grze o tron? Amerykański Czerwony Krzyż zachęca do tego, by jeśli już przelewać krew, to chociaż w dobrej sprawie.więcej

Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  Ewa |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 122
Ewa
26-03-2019 11:30
Zapraszam do dyskusji.
książek: 216
Bury
26-03-2019 21:07
Świetne akcje promocyjne. A ta związana z krwią przy okazji szlachetna.

Ale nie o tym miał być ten komentarz, chciałem się podzielić refleksją. Zapewne sporo z nas czytając czasami jest myślami do przodu. Dziś zaskoczyłem pod tym względem sam siebie. Mianowicie czytając akapit:

"Zasiadać na Żelaznym Tronie chciał [..] oraz oczywiście Daenerys z rodu Targaryen, Pierwsza Tego Imienia (a także...
Świetne akcje promocyjne. A ta związana z krwią przy okazji szlachetna.

Ale nie o tym miał być ten komentarz, chciałem się podzielić refleksją. Zapewne sporo z nas czytając czasami jest myślami do przodu. Dziś zaskoczyłem pod tym względem sam siebie. Mianowicie czytając akapit:

"Zasiadać na Żelaznym Tronie chciał [..] oraz oczywiście Daenerys z rodu Targaryen, Pierwsza Tego Imienia (a także wielu, wielu innych bohaterów sagi"

zakończyłem go w myślach tak: Pierwsza Tego Imienia (a także wielu, wielu innych imion XD
pokaż więcej
książek: 122
Ewa
27-03-2019 09:11
A to też prawda, bo przecież nazywano ją jeszcze Zrodzoną w Burzy, Khaleesi oraz Królową Andalów i Pierwszych Ludzi!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Slumdog. Milioner z ulicy

Książka świetna, chociaż trudno mi było połapać się, w jakiej kolejności występowały wydarzenia, o których opowiada Ram, główny bohater. Niezwykłe zbi...

zgłoś błąd zgłoś błąd