Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/10937/ruszyla-kultura-na-widoku

Ruszyła Kultura Na Widoku

2 wartościowy tekst

Biografie Stanisława Lema i Witolda Gombrowicza. Najnowsza powieść Zygmunta Miłoszewskiego i opowiadania Olgi Tokarczuk. Poezja, klasyki literatury światowej, przedwojenne poradniki i książki edukacyjne dla dzieci. Łącznie ponad 130 tytułów – tyle literackich pereł znajdziecie w Kulturze Na Widoku. Na stronie www.kulturanawidoku.pl, na instalacjach, plakatach i citylightach czytelnicy otrzymują dostęp do kilkudziesięciu legalnych źródeł z e-bookami i audiobookami.

Ubiegły rok to kolejny wysyp biografii na polskim rynku wydawniczym. Do rąk czytelników trafiły m.in. długo wyczekiwane i przygotowywane książki o polskich pisarzach: Gombrowicz. Ja, geniusz Klementyny Suchanow, Lem. Życie nie z tej ziemi Wojciecha Orlińskiego czy Wyspiański. Dopóki starczy życia Moniki Śliwińskiej. W 2017 roku swoją premierę miały także: wspomnienia Andrzeja Korzyńskiego – twórcy postaci Franka Kimono, przełomowa książka Magdaleny Grzebałkowskiej o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy oraz The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia Huntera Daviesa. Wszystkie te tytuły będzie można znaleźć wkrótce na instalacjach projektu Legalnej Kultury.

Kultura Na Widoku zachęca także do czytania literatury pięknej i poezji. W tegorocznej edycji na czytelników czekają m.in. Opowiadania bizarne Olgi Tokarczuk. To najnowsza książka pisarki nagrodzonej – jako pierwsza Polka – Międzynarodową Nagrodą Bookera. Po Księgach Jakubowych Tokarczuk sięgnęła po krótszą formę. Każde z jej dziesięciu opowiadań zostało osadzone w innej wyimaginowanej przestrzeni literackiej. Obok laureatki Bookera na instalacjach będzie można odnaleźć również najnowsze powieści Zygmunta Miłoszewskiego czy Łukasza Orbitowskiego, kryminały Marka Krajewskiego i Wojciecha Chmielarza, obszerny zbiór reportaży Hanny Krall, poezje Stanisława Grochowiaka, Dariusza Foksa i Mirona Białoszewskiego, prozę Leo Lipskiego oraz nagrodzone Paszportami POLITYKI i Nike Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcina Wichy.

Dużym zaskoczeniem okazał się w tym roku debiut literacki Katarzyny Nosowskiej. Liderka zespołu Hey kilka miesięcy temu wydała książkę, w której – podobnie jak w swych piosenkach – jest szczerą i dojrzałą obserwatorką rzeczywistości. Nosowska z dystansem do samej siebie pisze o współczesnych snobizmach, fobiach i modach, które zafałszowują rzeczywistość. A ja żem jej powiedziała… to pouczająca lektura nie tylko dla fanów piosenkarki. Będzie można po nią sięgnąć na regale Kultury Na Widoku.

Jak co roku Legalna Kultura rekomenduje również lektury dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. Na instalacjach Kultury Na Widoku znajdą oni m.in. najnowszą książkę Rafała Kosika (Amelia i Kuba. Wenecki spisek), Pamiętnik Czarnego Noska Janiny Porazińskiej, Opowiadania z Doliny Muminków Tove Jansson oraz pierwszą biografię Adama Mickiewicza dla dzieci (Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz). Część propozycji czytelniczych dla najmłodszych będzie można także odsłuchać w formie audiobooka z serwisów Storytel i Audioteka lub pobrać je bezpłatnie z zasobów Wolnych Lektur, Legimi i Virtualo.

W jaki sposób żyć, aby dożyć późnej starości, a po niej zapewnić sobie lekką śmierć? Jak opanować sztukę brzuchomówstwa? Czy można schudnąć bez wysiłku? Jak pisać listy miłosne? Kultura Na Widoku daje dostęp do lektur pełnych praktycznych wskazówek dla ludzi ciekawych świata, którzy sięgają po książki, aby zmieniać swoje życie na lepsze. W tegorocznej edycji projektu Legalna Kultura prezentuje zestawienie najciekawszych przedwojennych poradników, które dzięki digitalizacji są dostępne w bibliotece cyfrowej Polona. Mimo upływu czasu większość porad nie traci na aktualności.

www.kulturanawidoku.pl


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2044
LubimyCzytać
09-10-2018 11:17
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 6699
allison
09-10-2018 12:32
Cenna inicjatywa - to pierwsze, co pomyślałam po przeczytaniu tekstu.

Zaraz potem weszłam na stronę Kultury Na Widoku i okazuje się, że za większość ciekawych tytułów trzeba zapłacić, więc żadnej atrakcji w tym nie widzę.
Żeby mieć wspomniany "dostęp do kilkudziesięciu legalnych źródeł z e-bookami i audiobookami", nie trzeba wchodzić na tę stronę. Wystarczy wpisać tytuł w wyszukiwarkę i też...
Cenna inicjatywa - to pierwsze, co pomyślałam po przeczytaniu tekstu.

Zaraz potem weszłam na stronę Kultury Na Widoku i okazuje się, że za większość ciekawych tytułów trzeba zapłacić, więc żadnej atrakcji w tym nie widzę.
Żeby mieć wspomniany "dostęp do kilkudziesięciu legalnych źródeł z e-bookami i audiobookami", nie trzeba wchodzić na tę stronę. Wystarczy wpisać tytuł w wyszukiwarkę i też można znaleźć adresy księgarni.

Rozumiem, oczywiście, że program ma promować legalne korzystanie z audiobooków i e-booków, ale czytelnicy pewnie woleliby dostać w prezencie jakieś prawdziwe promocje.
pokaż więcej
książek: 574
Maciek
10-10-2018 07:35
Dokładnie. Wyszystkie darmowe są z wolne lektury, z płatnych to biografię Beatlesów znalazłem w innym sklepie 10 zł taniej ...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1199
asymon
09-10-2018 13:48
Kilka lat temu w akcji brała udział Ninateka - cyfrowe archiwum.

Niestety od jakiegoś czasu audiobooki znikają ze strony, jest informacja że przeniesiono je do archiwum i można pojechać do Warszawy na ulicę Wałbrzyską 3/5. Byle nie w poniedziałek, bo w poniedziałek zamknięte.

Na przykład z Kultury na Widoku dowiedziałem się o nagraniu
Solaris Solaris
Kilka lat temu w akcji brała udział Ninateka - cyfrowe archiwum.

Niestety od jakiegoś czasu audiobooki znikają ze strony, jest informacja że przeniesiono je do archiwum i można pojechać do Warszawy na ulicę Wałbrzyską 3/5. Byle nie w poniedziałek, bo w poniedziałek zamknięte.

Na przykład z Kultury na Widoku dowiedziałem się o nagraniu
Solaris Solaris - czytane przez Piotra Fronczewskiego, świetna interpretacja, niestety licencja wygasła i nie posłuchamy. Można podjechać do Warszawy na Wałbrzyską, 27 odcinków, jakieś 8 godzin nagrań, więc dwa dni plus dojazd. Chyba już wiem, co będę robił na emeryturze. Choć może do tego czasu ktoś z nina.gov.pl wpadnie na to, że można "zawiesić" je w sieci?
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
1945. Wojna i pokój

420 stron krzywdy. Krzywdy polskiej, krzywdy żydowskiej, krzywdy niemieckiej, krzywdy ukraińskiej i tego, że życie ludzkie potrafi mieć wartość zerową...

zgłoś błąd zgłoś błąd