rozwiń zwiń

Najpierw książka, później film – zapowiedzi

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.08.2018

Jak co wtorek prezentujemy garść informacji ze świata filmów i seriali. Zobaczcie, po jakie książki warto sięgnąć, zanim reżyser pokaże Wam swoją wizję.

Najpierw książka, później film – zapowiedzi

Żona mojego mężaJane Corry

Thriller psychologiczny brytyjskiej autorki Jane Corry zostanie przeniesiony na mały ekran przez Big Talk Production. 

Najpierw jest miłość. Potem małżeństwo. Potem morderstwo... Lily, początkująca prawniczka, i Ed, ambitny malarz. Młode, szczęśliwe małżeństwo. Choć oboje mają swoje tajemnice... I ich mała sąsiadka: dziewięcioletnia Carla. Wyśmiewana i poniżana w szkole z powodu biedy, zazdrości innym dzieciom. Pewnego dnia odkrywa, że może mieć to co one. Wystarczy znać czyjąś tajemnicę, żeby dostać wszystko, czego się pragnie...
Carla zaprzyjaźnia się z Lily i Edem. Staje się jego muzą. Portret „Małej Włoszki” robi furorę i przynosi artyście uznanie i pieniądze. Piętnaście lat później ich drogi znów się krzyżują. Mała Włoszka powraca.
Żeby dostać to, czego zawsze pragnęła...

Kolej podziemnaColson Whitehead

Amazon potwierdził, że powstanie serial na podstawie wielokrotnie nagradzanej powieści Colsona Whiteheada „Kolej podziemna”. Serial ma liczyć 11 odcinków. Reżyserem będzie Barry Jenkins – zdobywca Oscara za scenariusz do filmu „Moonlight”. Na razie nie jest znana dokładna data premiery.

Książka opowiada historię Cory – niewolnicy w trzecim pokoleniu na plantacji bawełny w stanie Georgia. Jej życie nie jest łatwe, a będzie jeszcze gorzej, bo lada moment stanie się kobietą. Kiedy Ceasar, najnowszy nabytek z Wirginii, opowiada jej o podziemnej kolei, oboje decydują się zaryzykować ucieczkę. Rusza za nimi pościg, a schwytanie oznacza los gorszy od śmierci. Whitehead odsłania przed czytelnikami tajniki systemu przerzutowo ratunkowego dla zbiegłych niewolników, precyzyjnie odtwarzając misterną konstrukcję systemu i przerzutowe szlaki. Niezwykle wiarygodnie oddaje też opresję niewolniczego życia, codzienny znój, strach, pragnienie wydostania się na wolność.

Three WishesLiane Moriarty

O Liane Moriarty zrobiło się głośno za sprawą ekranizacji jej powieści Wielkie kłamstewka. Nic więc dziwnego, że producenci postanowili sięgnąć po kolejną jej książkę. Tym razem serialu doczeka się debiut pisarki, książka „Three Wishes”, która niestety nie jest (jeszcze) dostępna w języku polskim. Serial najprawdopodobniej zostanie wyprodukowany dla platformy Netflix, za scenariusz odpowiedzialna jest Lila Feinberg. Nie są jeszcze znane nazwiska głównych bohaterek, można jednak podejrzewać, że Netflix, wzorem HBO, będzie chciał przyciągnąć ważne nazwiska. Zdjęcia mają ruszyć w 2019 roku, mniej więcej w tym samym czasie, gdy pojawi się drugi sezon „Wielkich kłamstewek”, w którym oprócz Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Laury Dern zobaczymy także Meryl Streep.

„Three Wishes” to historia trojaczków: Lyn, Cat i Gemmy Kettle, które właśnie skończyły 34 lata. Wrażliwa Lyn stara się sprostać byciu matką, żoną i kobietą sukcesu jednocześnie. Cat, której idealne małżeństwo jest obiektem zazdrości ze strony wszyskich, nie spodziewa się, że jej mąż skrywa sekret, który zniszczy jej życie. A Gemma, która zmienia partnerów tak samo często jak pracę, spotyka mężczyznę, który może odkryć jej przeszłość... Do tej pory więź między siostrami była nie do ruszenia, ale podczas urodzinowej kolacji na jaw wychodzą niewygodne prawdy i padają słowa, których nie można już cofnąć...

PachinkoMin Jin Lee

Fani sagi rodzinnej autorstwa Min Jin Lee mogą zacząć się cieszyć. Powieść „Pachinko” – nominowana do National Book Award w 2017 roku – zostanie przeniesiona na mały ekran! Prawa do ekranizacji nabył Amazon. Showrunnerką serialu jest Soo Hugh – która pracowała wcześniej przy serialach „Terror” i „Pod kopułą”. Hugh będzie odpowiedzialna także za scenariusz.

„Pachinko” to głęboko poruszająca i napisana z wdziękiem powieść, która śledzi losy koreańskiej rodziny na przestrzeni pokoleń, poczynając od początku XX wieku. Sunja, dziewczyna z biednej, ale dumnej rodziny, zachodzi w nieplanowaną ciążę, co może okryć jej bliskich hańbą. Odepchnięta przez zamożnego kochanka znajduje ratunek w ramionach młodego ministra, który oferuje jej małżeństwo i nowe życie w Japonii.
Tak zaczyna się wciągająca saga o wyjątkowych ludziach w fascynujących czasach. Rodzina Sunji doświadcza wzlotów i upadków. Tęskni za ojczyzną, której nie zna, i stara się dostosować do miejsca, którego nie rozumie. „Pachinko” to uniwersalna historia o tym, co muszą poświęcić imigranci, by znaleźć swoje miejsce w świecie.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 21.08.2018 10:04
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post