Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/10731/czytamy-w-weekend

Czytamy w weekend

3 wartościowy tekst

Uwaga kochani! Weekend w natarciu, więc czas już wybrać lektury, które umilą Wam dwa wolne dni. W redakcji jak zawsze towarzyszy nam lekkie poddenerwowanie. Chodzimy między półkami, uważnie wybierając lektury. I czujemy na karkach oddech innych osób, które mogą nam skraść tę jedną jedyną. Copiątkowy wyścig po naszej małej redakcji czas zacząć. Wy na szczęście nie czujecie oddechu konkurencji na plecach. Sprawdźcie, co udało się upolować Jagodzie i Kindze, oraz pochwalcie się, co jest na Waszej liście!

„Audiobooki zrewolucjonizowały moje życie. Odkąd z nich korzystam moja szara codzienność zaczęła mienić się feerią barw. Już nie dręczą mnie wyrzuty sumienia, gdy chcę odpocząć przy lekturze, ale zwyczajnie nie mam siły czytać. Zakładam słuchawki i wszystkie troski znikają. To doprawdy niezwykle ubogacające doświadczenie” – tak brzmiałaby moja wypowiedź w kampanii społecznej, uświadamiającej ludziom, jak wspaniałe jest korzystanie z audiobooków. Co prawda o żadnej jeszcze nie słyszałam, ale gdyby powstawała – wiecie, gdzie mnie szukać.

Fragment książki 1945. Wojna i pokój zamieszczony w magazynie w ramach promocji nowości wydawniczej przeczytałam w 2015 roku. Trzy lata zajęło mi wzięcie się za pełną lekturę. Gdybym miała sięgnąć po wersję papierową, odkładałabym ją jeszcze dłużej. Wstyd się przyznać, ale dla osoby praktykującej czytanie w trasie, forma wydania jest często decydująca. A publikacja Magdaleny Grzebałkowskiej to cegła – solidnie wydana, godnie prezentująca się na regale – ale formatem nieprzystająca do mojego codziennego ekwipunku. Dlatego gdy odkryłam audiobook, nie wahałam się ani chwili. Kilka kliknięć i od tygodnia w słuchawkach lektor snuje opowieść o zwykłych ludziach, którzy muszą poradzić sobie w obliczu zmian terytorialnych i gospodarczych. Mam nadzieję, że w weekend książka dołączy do reszty przesłuchanych audiobooków.

Są tacy autorzy, w których zakochujemy się już od pierwszego spotkania. A raczej przeczytania. I choć droga była z początku wyboista, to pani Carolina De Robertis skradła mi serce. „Bogowie tanga” to zdecydowanie najlepsza powieść, jaką przeczytałam w zeszłym roku, dlatego gdy wydawnictwo Albatros zdecydowało się na wydanie również Perły tej samej autorki, wszystkie inne plany wzięły w łeb. Spotkania ze znajomymi odwołane, rodzina poinformowana, że w ten weekend przeszkadzać mi nie wolno, a już Boże broń, proponować jakieś wspólne wyjścia. Chłopak również zgodził się, że lepiej, jeśli weekend spędzi tylko w towarzystwie swoich gier komputerowych. Czyli wszyscy zadowoleni!

Carolina De Robertis ponownie przeniesie mnie do rozgrzanej do czerwoności Argentyny i krainy realizmu magicznego. Dwudziestoletnia Perla Correa jest jedynaczką wychowaną przez oziębłą matkę i purytańskiego ojca – oficera marynarki wojennej. W kraju, w którym rany po czasach dyktatury junty wojskowej są wciąż świeże, jego zawód jest tematem tabu. Dziewczyna odkrywa, że w przeszłości ojciec stał po niewłaściwej stronie, mimo to kocha go bezwarunkowo. Wizyta nieproszonego gościa zmusi ją nie tylko do konfrontacji z niewygodną prawdą i mroczną przeszłością ojca, ale również do zadania sobie pytania: kim właściwie jestem?
Już wiem, że w tle będzie lecieć „Don't cry for me Argentina”, obok będzie stała mrożona herbata, a ja usiądę wygodnie na parapecie. O tak, to jest idealny plan na weekend. Trudno, rzeczywistość będzie musiała poczekać, aż skończę czytać


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 228  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 371
Marcin
19-08-2018 16:11
Kent Follet "Na skrzydłach orłów"
książek: 308
DzikiZgon
19-08-2018 16:34
Nędznicy. Tom 1 Nędznicy. Tom 1
książek: 959
monini
19-08-2018 17:12
The Rest of Us Just Live Here The Rest of Us Just Live Here
książek: 1012
Magnis
19-08-2018 19:20
Skończyłem :

Przedsmak zła Przedsmak zła

i biorę się :

Pirania Pirania

Nowa książka mojego ulubionego autora powieści przygodowych :).
książek: 691
ikatka
19-08-2018 19:46
Kolejny zabiegany weekend...
Chwilę na czytanie urwę podczas relaksu w wannie - kontynuuję Testament templariusza Testament templariusza.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Parabellum. Głębia osobliwości

Całkowicie zmarnowany potencjał:( To co się udało w poprzednich dwóch tomach w tym zostało rozmiecione w pył. Bezsensowne zwroty akcji, cudaczne zacho...

zgłoś błąd zgłoś błąd