Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/10726/ksiazki-na-instagramie

Książki na Instagramie

9 wartościowy tekst

19 sierpnia przypada Światowy Dzień Fotografii. A wiecie co jest jedną z najbardziej fotogenicznych rzeczy na świecie – poza kotami, górami i małymi nietoperzami? Oczywiście książki! Przedstawiamy subiektywny wybór najciekawszych profili instagramowych, które są poświęcone właśnie książkom! Miłego oglądania!

Wiecie co to jest #bookstagram? Pod tym hasłem kryje się ponad 22 miliony postów na Instagramie zawierających zdjęcia książek, księgarń, pomników, bibliotek – generalnie wszystkiego, co jest związane z literaturą i książkami. Można tam znaleźć zupełnie proste zdjęcia okładek lub fragmentów tekstu, aranżacje ze świeczek, nóg, kubków z kawą i kotów, a także prawdziwe fotograficzne perełki, który wymagają zarówno świetnego oka, sporego zaangażowania kilku osób, a nierzadko wynajęcia studia fotograficznego! Z tego hashtagu mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają konto na Instagramie – można nim oznaczać własne zdjęcia i przyczyniać się do popularyzacji książek lub można tylko go obserwować i podziwiać zdjęcia.

Wybraliśmy kilka profili, które naszym zdaniem warto obserwować.

Konto prowadzone przez blogerkę i fotografkę Dianę Chmiel, która też czasami dla nas przeprowadza wywiady z pisarzami. Zobaczcie jej przepiękne aranżacje!

---

Dzika Banda to internetowy magazyn poświęcony kulturze popularnej. Piszą o filmach, książkach, płytach, komiksach i grach, a w galeriach prezentują uznanych artystów ze wszystkich dziedzin sztuki. Z pewnością kojarzycie zdjęcia zgrabnych damskich nóg w otoczeniu książek i kubków z kawą – to dość popularny motyw na bookstagramie. Dzika Banda postanowiła z tego lekko zakpić.

---

Konto prowadzone przez Miłosławę Awgul – dziewczynę z Ostródy na Mazurach. Pisze o sobie na swoim blogu: Skąd pomysł na bloga? Zawsze uwielbiałam książki. Niewielu z moich znajomych podziela tę pasję, więc postanowiłam założyć najpierw konto na Instagramie, na którym do tej pory publikuję zdjęcia o tematyce książkowej, a później bloga książkowego. To moje małe miejsce w sieci, gdzie mogę podzielić się z innymi opinią o tym, co przeczytałam i poznać zdanie innych. Rozwiązanie idealne.

---

W przypadku tego konta mielibyśmy ogromny problem z wybraniem ulubionego zdjęcia. Fotografie Elizabeth Sagan to misterne konstrukcje z książek, które pokazują jej nieskrępowaną wyobraźnię i zmysł estetyczny. Zresztą - sprawdźcie sami!

---

Przepiękny, magiczny, nastrojowy kanał prowadzony przez Amerykankę Lisę. Na zdjęciach można znaleźć mnóstwo świeczek, zasuszonych kwiatów, figurek i oczywiście książek. W tych zdjęciach chciałoby się zamieszkać!

---

Jeśli waszą ulubioną porą roku jest jesień, to pokochacie profil Viktorii, 20-letniej studentki literatury, mieszkającej w Nowym Jorku. Jak sama przyznaje, większość czasu spędza w lesie, marząc o jesieni, nieustannie szuka nowej kawiarni, aby w niej usiąść, i nowej książki, żeby ją przeczytać.

---

Oczywiście waszej uwadze polecamy także nasz profil na Instagramie! Znajdziecie tam nie tylko zdjęcia nowości wydawniczych i zapowiedzi, ale także – okazjonalnie – konkursy.

Macie swoje ulubione bookstagramowe profile?


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 19  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1494
sorensdaughter
20-08-2018 08:21
Ładne zdjęcia - oczywiście przyjemna sprawa... Tylko strasznie dużo tych zdjęć w pościeli, z kawą i na trawie. Mam wrażenie, że wszystkie są do siebie podobne. Chyba jak nie mam ładnej pościeli, to nie ma jak zrobić zdjęcia...? No i książki wciąż się powtarzają... A gdzie ładne zdjęcie okładki Hugo, Faulknera, Manna, Jamesa, Gombrowicza, Sołżenicyna, nie mówiąc nic o mniej znanych autorach?... Ładne zdjęcia - oczywiście przyjemna sprawa... Tylko strasznie dużo tych zdjęć w pościeli, z kawą i na trawie. Mam wrażenie, że wszystkie są do siebie podobne. Chyba jak nie mam ładnej pościeli, to nie ma jak zrobić zdjęcia...? No i książki wciąż się powtarzają... A gdzie ładne zdjęcie okładki Hugo, Faulknera, Manna, Jamesa, Gombrowicza, Sołżenicyna, nie mówiąc nic o mniej znanych autorach? Może i są, tylko mnie jakoś ciężko na nie trafić... Nowości same się znajdują dzięki reklamie, jakiś staroć przemknie od czasu do czasu za sprawą wznowienia wydania i to wszystko. Czasami mam wrażenie, ze przestaje chodzić o książki, literaturę, a chodzi już tylko o produkt i promowanie siebie.
pokaż więcej
książek: 1441
Tina
20-08-2018 09:31
Coś w tym jest, że wszystkie zdjęcia są do siebie podobne, ale to nie tylko na kontach o książkach. Nie powiem, fotki ładne, jednak tak samo jak w magazynach kulinarnych na tzw. JEDNO KOPYTO. Jedynym wyróżniającym się profilem jest Elizabeth Sagan.
książek: 3419
natanna
20-08-2018 11:26
Niedawno jestem na Instagramie...zamieszczam na nim zdjęcia bardzo mieszane, z różnych dziedzin, ale w tym książek również, tyle, że nie tylko nowości, bo ich czytam niewiele. Mam jednak zupełnie podobne odczucia.....myślałam, że może dlatego, że wyprzedzam mocno wiekiem Instagramowe uczestniczki. Stwierdzam, że tak jak wszędzie tu panuje moda.....i odwzorowywanie. A szkoda....Ale jednak jest... Niedawno jestem na Instagramie...zamieszczam na nim zdjęcia bardzo mieszane, z różnych dziedzin, ale w tym książek również, tyle, że nie tylko nowości, bo ich czytam niewiele. Mam jednak zupełnie podobne odczucia.....myślałam, że może dlatego, że wyprzedzam mocno wiekiem Instagramowe uczestniczki. Stwierdzam, że tak jak wszędzie tu panuje moda.....i odwzorowywanie. A szkoda....Ale jednak jest trochę profili, na których można obejrzeć ciekawe pozycje książkowe i fajnie pokazane.....
pokaż więcej
książek: 496
daga
20-08-2018 12:21
Jak ktoś lubi zdjęcia Elizabeth Sagan to polubi zapewne też Jamesa Trevino, robi zdjęcia w podobnym stylu co ona.
książek: 2123
Renax
20-08-2018 16:04
Mam instagrama. Fajny jest, tylko że raczej nastawia się na nowe książki, ładne, bo starej szarej okładki nikt nie fotografuje. Poza tym zdjęcia można wrzucać ze smartfona, bo z laptopa nie działa. Tak, tak, napiszecie, żeby wcisnąć krzyżyk i cośtam. Tylko że ja mam viśtę, a na niej nic już nie działa.
No a smartfon mam stary, robi kiepskie zdjęcia. Mogłabym kupić nowy, ale 'to nie jest...
Mam instagrama. Fajny jest, tylko że raczej nastawia się na nowe książki, ładne, bo starej szarej okładki nikt nie fotografuje. Poza tym zdjęcia można wrzucać ze smartfona, bo z laptopa nie działa. Tak, tak, napiszecie, żeby wcisnąć krzyżyk i cośtam. Tylko że ja mam viśtę, a na niej nic już nie działa.
No a smartfon mam stary, robi kiepskie zdjęcia. Mogłabym kupić nowy, ale 'to nie jest pierwsza potrzeba'. I czuję się przez to jak podręcznikowy przykład obiektu 'kreowania potrzeb konsumenckich'. Bo na moje książki i te nieliczne imprezy rodzinne wystarczy mi moja ośmioletnia cyfrówka.
Pozdrawiam znajomych z instagrama i bloga!
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Pan Lodowego Ogrodu t.4 cz.1

an Lodowego Ogrodu to pełna niespodzianek wciągająca historia Vuko Drakkainena, który przybył z nietypową misją na planetę Midgaard. Od pierwszego tom...

zgłoś błąd zgłoś błąd