Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/10717/kacik-filmowy-nadchodzace-ekranizacje

Kącik filmowy – nadchodzące ekranizacje

3 wartościowy tekst

Literatura i film od dawna idą w parze. W naszym serwisie coraz częściej możecie znaleźć informacje o kolejnych planowanych ekranizacjach. We wtorkowy poranek prezentujemy nową dawkę filmowych newsów! Sprawdźcie, jakie książki zostaną wkrótce przeniesione na małe i duże ekrany.

Shogun po raz kolejny trafi na mały ekran!

Dziesięcioodcinkowy serial inspirowany powieścią o tym samym tytule zostanie wyemitowany przez stację FX. Reżyserem pierwszego odcinka będzie Tim Van Patten („Rodzina Soprano”). Będzie on również odpowiedzialny za napisanie scenariusza. 

Główny bohater rozgrywającej się na przełomie XVI i XVII wieku opowieści – angielski żeglarz John Blackthorne trafia do Japonii w przełomowym momencie jej historii – tuż po śmierci genialnego wodza i reformatora, który zjednoczył kraj Toyotomiego Hideyoshiego. Władzę ma objąć jego kilkuletni następca, jednak do uzyskania przez niego pełnoletności władzę sprawuje pięcioosobowa Rada Regencyjna. Wkrótce między jej członkami dochodzi do konfliktu, którego kulminacją staje się bitwa pod Sekigaharą, w której samuraje pana Toranagi zabili kilkadziesią tysięcy żołnierzy wroga. A do tego zwycięstwa w znacznej mierze przyczynił się angielski żeglarz John Blackthorne. Niezwykle żywa akcja, panorama Japonii i obyczajów jej mieszkańców, zderzenie kultur. Miłość, nienawiść, zemsta a wszystko to w powieści-maratonie, ale maratonie najszybszym w Twoim życiu...

„Rzeźnia numer 5” jest już w fazie produkcji

Kurt Vonnegut jest uznanym mistrzem czarnego humoru, ale w tej – może najważniejszej, najbardziej osobistej powieści swojego życia – nie musiał za wiele wymyślać. Jako Amerykanin niemieckiego pochodzenia walczył w drugiej wojnie światowej z Niemcami i wzięty do niewoli przeżył straszliwe bombardowanie Drezna.

Elise Henderson wyznała, że serial miał powstać od wielu lat. Problemem było jednak pozyskanie praw autorskich do książki. Teraz jednak prace ruszyły pełną parą. Produkcją zajmie się Patrick Macmanus, który był producentem i scenarzystą „Marco Polo” Netfliksa i „Happy!” dla Syfy. Reżeserem została Kari Skogland, która niedawno otrzymała nominację do nagrody Emmy za „Opowieść podręcznej”.

Rzeźnia numer pięć opowiada historię Billy`ego Pilgrima. Amerykańskiego żołnierza schwytanego przez Niemców podczas ofensywy w Ardenach w 1944 roku, który trafił do obozu jenieckiego. Następnie zostaje przeniesiony do Drezna, gdzie jest przetrzymywany w tytułowej rzeźni. Wraz z niewielką grupką więźniów i żołnierzy ukrywa się przed spadającymi bombami w podziemnej chłodni. Jako jeden z nielicznych wychodzi cało z bombardowania miasta.

„Człowiek, który zabił Don Kichota” w końcu trafił na ekrany kin.

Klątwa, która unosiła się nad reżyserem Terry’ego Gilliama, w końcu została przerwana. Film po niemal 30 latach trafił w końcu do kin. Premiera filmu odbyła się 10 sierpnia

Znudzony reżyser reklam zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.

Pamiętajcie: najpierw książka, potem film!


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2033
LubimyCzytać
13-08-2018 14:26
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 988
Mateusz
14-08-2018 12:06
Przestańcie już robić dogmat z tego rzekomego pierwszeństwa.
książek: 380
lavendova
18-08-2018 09:17
I z tego, że książka jest absolutnie zawsze lepsza od filmu. Wszyscy wiemy, że to nieprawda i są wyjątki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1713
renavera
14-08-2018 18:16
Pamiętam starą wersję serialu Szogun, a przez książkę niedawno przepłynęłam. Jest fantastyczna, uwielbiam!! Szykuję się do czytania kolejnych tomów serii.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Tak krucho...

Z książkami, Tak blisko... i Tak krucho... jest tak, jak z yin i yang. Choć można poznać tylko jedną, to jednak obie tworzą doskonałą, dopełniającą si...

zgłoś błąd zgłoś błąd