Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/10627/w-czasie-deszczu-dzieci-sie-nudza

W czasie deszczu dzieci się nudzą?

4 wartościowy tekst

Chyba tylko te, które nie mają dostępu do książek: w wersji papierowej bądź elektronicznej. No bo jak można się nudzić, mając w zasięgu ręki możliwość podróży w czasie i przestrzeni, a nierzadko do zupełnie fikcyjnych krain? Polećcie innym książki, które waszym zdaniem odpędzą deszczowe chmury i nudę.

Badania czytelnictwa nie są zbyt optymistyczne: 2/3 Polaków nie sięga po literaturę w ogóle lub robi to bardzo sporadycznie. Najczęściej książka przegrywa z telewizją, internetem lub po prostu zmęczeniem. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że wśród naszej czytelniczej społeczności ze świecą szukać osób, które powiedzą, że czytanie generalnie ich nudzi bądź męczy – prędzej wskażą konkretne tytuły, które dla nich nie były atrakcyjne. Ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie stanął przed regałem bądź nie spojrzał na czytnik i nie powiedział: - nudzi mi się. Coś bym przeczytał, ale nie wiem co, nic mi się nie podoba, nic mnie nie wciąga...

Na okoliczność takich właśnie dni, kiedy za oknem pochmurno, ciemno i dżdżysto przydałaby się Lista Książek, Które Przegonią Nudę. Macie takie książki? Polećcie innym czytelnikom i koniecznie uzasadnijcie swój wybór!


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 7  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 790
Darsky
18-07-2018 15:07
To ja zacznę od niezwykle wciągającej i pełnej uroku książki Azazel Borisa Akunina. Jest to kryminał retro z odpowiednią dawką tajemnicy i grozy, z dodatkiem wątku miłosnego, okraszone także poczuciem humoru i niebanalnymi postaciami. Ta książka nie może nudzić, bo intryga porywa zupełnie. A po przeczytaniu tej książki, nawet jeśli już się rozpogodzi za oknem,... To ja zacznę od niezwykle wciągającej i pełnej uroku książki Azazel Borisa Akunina. Jest to kryminał retro z odpowiednią dawką tajemnicy i grozy, z dodatkiem wątku miłosnego, okraszone także poczuciem humoru i niebanalnymi postaciami. Ta książka nie może nudzić, bo intryga porywa zupełnie. A po przeczytaniu tej książki, nawet jeśli już się rozpogodzi za oknem, warto sięgnąć po kolejne części :)
pokaż więcej
książek: 478
ina71
18-07-2018 21:13
Pochmurno, ciemno, dżdżysto, a więc także depresyjnie. A na dodatek nuda, jak ta człowieka złapie to łatwo nie popuści. Zaraz później pojawia się zniechęcenie do życia jako takiego i wszystkim pewnie znane: "Eee... nie chce mi się". Tu trzeba zadziałać twardo i zdecydowanie. Do tego celu najlepiej nadaje się cykl Świat Dysku Terrego Pratchetta. Rozbudzi natychmiast, da pozytywnego kopa, nie... Pochmurno, ciemno, dżdżysto, a więc także depresyjnie. A na dodatek nuda, jak ta człowieka złapie to łatwo nie popuści. Zaraz później pojawia się zniechęcenie do życia jako takiego i wszystkim pewnie znane: "Eee... nie chce mi się". Tu trzeba zadziałać twardo i zdecydowanie. Do tego celu najlepiej nadaje się cykl Świat Dysku Terrego Pratchetta. Rozbudzi natychmiast, da pozytywnego kopa, nie można się przy nim nie zwijać ze śmiechu. A na dodatek człowiek ma wybór; jak kogoś irytuje babcia Weatherwax, może się przerzucić na cykl o Rincewindzie, albo powędrować do Ankh-Morpork i przyjrzeć się tamtejszej polityce, służbom porządkowym albo szkolnictwu wyższemu.
A kiedy jest już bardzo źle - nuda i depresja doskwierają tak, że aż się żyć odechciewa - zawsze można zawrzeć bliższą znajomość ze Śmiercią. To powinno wyleczyć każdego.
pokaż więcej
książek: 800
jagusia
18-07-2018 22:15
Coś słonecznego ... u mnie akurat cykl Stacja Jagodno. Jestem w trakcie czytania ostatniego tomu. Może nie dokładnie lekko, łatwo i przyjemnie ale życiowo. Normalni bohaterowie i wcale nie przesłodzone życie. Rodzina, przyjaciele, sąsiedzi ... raz lepiej, raz gorzej.
No może nie spodziewałam się takiej ilości tomów, teoretycznie mogło się zakończyć na 4. To chyba pierwsza polska książkonowela.
...
Coś słonecznego ... u mnie akurat cykl Stacja Jagodno. Jestem w trakcie czytania ostatniego tomu. Może nie dokładnie lekko, łatwo i przyjemnie ale życiowo. Normalni bohaterowie i wcale nie przesłodzone życie. Rodzina, przyjaciele, sąsiedzi ... raz lepiej, raz gorzej.
No może nie spodziewałam się takiej ilości tomów, teoretycznie mogło się zakończyć na 4. To chyba pierwsza polska książkonowela.

Jeżeli ktoś chciałby się przenieść poza granice to Trylogia Czasu. Nigdy nie pomyślałabym, że spodoba mi się książka, którą kupiłam siostrzenicy na urodziny. I to jeszcze fantastyka ...

Jeżeli romans to coś zabawnego. Książka a raczej (znowu) cykl Julii Quinn - Kwartet Smythe-Smith. Przenieście się do Anglii dwa - trzy wieki wstecz i zagłębcie się w świat arystokracji. Tutaj nie będzie mogli powstrzymać chichotu a czasem nawet głośnego śmiechu. Coś z happy endem.
pokaż więcej
książek: 173
NocnyStolik
19-07-2018 10:45
Dla dzieci - Kroniki Saltamontes, cykl Szklane dzieci, Zbrodnia niezbyt elegancka, Mennymsowie, Pożyczalscy, Baśniobór, Kroniki Pradawnego Mroku - w sam raz na deszcz :)

Dla dorosłych - 13 opowieść (idealna na taką porę!), Cmentarz zapomnianych książek, lubię też Akta Harry'ego Dresdena przy cięższej pogodzie :)
książek: 1816
Iwona
19-07-2018 13:12
Ja polecam Emocje gwarantowane :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Obserwuję cię

OBSERWUJĘ CIĘ- Teresa Driscoll, wyd. SQN Historia jaka może zdarzyć się wszędzie. Ella , dojrzała kobieta , żona i matka nastolatka , podróżując poci...

zgłoś błąd zgłoś błąd