Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/10067/wez-udzial-w-konkursie-i-wygraj-egzemplarz-ksiazki-eksperyment-isola

Weź udział w konkursie i wygraj egzemplarz książki „Eksperyment Isola”

2 wartościowy tekst

– To „Igrzyska śmierci” dla dorosłych – napisał o tej książce szwedzki dziennik „Jönköpings-Posten”. „Eksperyment Isola” debiutującej skandynawskiej dziennikarki Åsy Avdic trafi do polskich księgarń 14 marca. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze książki.

Na jedną z wysp wśród sztokholmskich szkierów trafia siedem osób. Wiedzą, że mają wziąć udział w teście, który wyłoni kan­dydata na stanowisko oferowane przez tajne służby. Nie mają jednak pojęcia, że równocześnie uczestniczą w socjologicz­nym eksperymencie. Anna Francis jest jedną z najzdolniejszych urzędniczek – jedną z najlepszych w pro­tektoracie Szwecji w ramach Unii Przyjaźni. Niestety błąd, który popełniła w przeszłości, oraz fakt, że matka, niegdyś oddana partii, została uznana za dysydentkę, utwierdzają Annę w przekonaniu, że jej kariera wkrótce dobiegnie końca. Udział w eks­perymencie na wyspie ma być dla niej okazją do naprawienia dawnych błędów. Sytuacja na wyspie wkrótce jednak wymyka się spod kontro­li – kandydaci uczestniczący w teście zaczynają po kolei znikać… Anna musi się dowiedzieć, czy naprawdę wie tyle, ile jej się wyda­wało, i kto właściwie pociąga za sznurki…

„Eksperyment Isola” to obraz społeczności ukształtowanej przez do­nosicielstwo i ukryty szantaż. Autorka odtwarza kafkowskie nastroje (...). Główna postać, Anna Francis, niewiele się różni od słynnego bo­hatera filmowego, Jamesa Bourne’a. Jest królikiem doświadczalnym w służbie państwa, który został poddany psychologicznej przemocy i przemocą zaprogramowany. Autorka rysuje portret Anny, w każdej pojedynczej scenie odmalowując istotę dyktatury. Imponujący debiut dziennikarki telewizyjnej Åsy Avdic -  napisał o książce szwedzki dziennik „Arbetarbladet”.

Książka na polskim rynku pojawi się 14 marca. Z okazji premiery dla czytelników przygotowaliśmy konkurs. Zadanie brzmi: Wiele firm w ogłoszeniach z propozycją pracy wymaga umiejętności działania pod presją czasu i w sytuacjach stresowych. Nie tylko tajne służby z powieści „Eksperyment Isola” oczekują od swoich pracowników nerwów ze stali. Jak radzicie sobie w takich sytuacjach? Jesteście zahartowani przez setki stron powieści sensacyjnych czy zupełnie nie macie predyspozycji do działania, gdy wokół wszystko się wali?

Czekamy na teksty (zamieszczone w komentarzach) o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami. Konkurs trwa do 20 marca. Autorzy pięciu najciekawszych odpowiedzi otrzymają egzemplarz książki.


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 89  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1
michu30
20-03-2018 21:33
Jak mnie ktoś mnie denerwuje, zaczepia, wyśmiewa czy podkrada pomysły. Tupię nogami i odwracam się napięcie, po czym biegnę do żony i płacząc jej w kołnierzyk, skarżę się na łobuza, który mi dokucza. Już ona sobie z nim poradzi i nie będzie już mu tak do śmiechu. Zobaczy, że zadarł z niewłaściwym pantoflarzem :)
książek: 96
mikser
20-03-2018 22:12
Presja czasu niestety często wywołuje u mnie ogromny stres, przez co zaczynam się denerwować i gorzej sobie wtedy radzę. Zamiast skupiać się na zadaniu, cały czas myślę o tym, że nie zdążę i nie dam sobie rady. To mnie raczej demotywuje i mimo chęci, za wcześnie sobie odpuszczam. Mimo to lubię dreszczyk emocji i adrenaliny, a nad moimi słabościami staram się pracować. Takie sytuacje często się... Presja czasu niestety często wywołuje u mnie ogromny stres, przez co zaczynam się denerwować i gorzej sobie wtedy radzę. Zamiast skupiać się na zadaniu, cały czas myślę o tym, że nie zdążę i nie dam sobie rady. To mnie raczej demotywuje i mimo chęci, za wcześnie sobie odpuszczam. Mimo to lubię dreszczyk emocji i adrenaliny, a nad moimi słabościami staram się pracować. Takie sytuacje często się pojawiają i trzeba nad nimi zapanować.
pokaż więcej
książek: 195
mandragora
20-03-2018 23:27
Nie tylko jestem odporna na stres, ale wręcz szybciej działam i myślę, kiedy znajduję się w trudnej sytuacji. Należę do bardzo leniwych osób. Potrafię zmobilizować się do działania, dopiero gdy zostaje mi już bardzo mało czasu. Wtedy potrafię poradzić sobie z problem błyskawicznie. Logiczne myślenie to klucz do przetrwania stresujących sytuacji, zawsze staram się znaleźć jak najwięcej... Nie tylko jestem odporna na stres, ale wręcz szybciej działam i myślę, kiedy znajduję się w trudnej sytuacji. Należę do bardzo leniwych osób. Potrafię zmobilizować się do działania, dopiero gdy zostaje mi już bardzo mało czasu. Wtedy potrafię poradzić sobie z problem błyskawicznie. Logiczne myślenie to klucz do przetrwania stresujących sytuacji, zawsze staram się znaleźć jak najwięcej możliwości wyjścia z trudnej sytuacji (nie tylko opcje A, B, C, ale też D, E, F, G).
Staram się również przewidzieć niepokojące zdarzenia, aby przygotować się na nie wcześniej. Określić potencjalne rzeczy, które mogą pójść nie tak oraz opracować plan awaryjny.
Kryminały nauczyły mnie logicznego myślenia, zachowania zimnej krwi i trzeźwości umysłu. W trudnych sytuacjach staram się być detektywem, cały czas myśleć, analizować i pod żadnym pozorem nie wpadać w panikę.
Czasami w trudnych chwilach, gdy na zrobienie ważnej rzeczy zostało bardzo mało czasu, wyobrażam sobie, że jestem bohaterem książki lub filmu. Zastanawiam się, co on zrobiłby na moim miejscu. Do pomagam mi zebrać się w sobie i zmobilizować do działania, kiedy naprawdę nie mam pojęcia, co powinnam zrobić.
pokaż więcej
książek: 5
ev89100
21-03-2018 08:05
Myślę, że kluczem jest tutaj równowaga w życiu. Mnie bardzo pomaga sport, zwłaszcza bieganie. Po arcyciężkim dniu resetuje umysł i ciało podczas godzinnego treningu. Kolejny dzień w pracy nie jest więc dla mnie problemem, a wyzwaniem, bo jestem na niego przygotowana. Nie pozwalam sobie na kumulację stresów i spięcia ramion. :) Polecam
książek: 2061
LubimyCzytać
21-03-2018 12:26
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Perseusz
ad3r
Ghostwriter
Bonnemort
Ola

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Perseusz
ad3r
Ghostwriter
Bonnemort
Ola

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
pokaż więcej
książek: 246
Ghostwriter
26-03-2018 15:12
Książka dosłownie 5 minut temu wylądowała na mojej półce :)
Dzięki!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zarobić milion, idąc pod prąd

Ta książka opisuje różne przemyślenia bączka na temat jego przedsiębiorczości i pójścia w stronę miniemerytur. + Dużo przykładów z jego kariery, + Po...

zgłoś błąd zgłoś błąd