Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/5243/magdalena-kozak-odpowie-na-wasze-pytania

Magdalena Kozak odpowie na Wasze pytania!

4 wartościowy tekst

Porucznik lekarz Magdalena Kozak (ur. 1971) – polskim czytelnikom znana najlepiej z bestsellerowej serii o wampirach z ABW Nocarz, Renegat, Nikt – polska pisarka, głównie nurtu fantasy i science fiction. Uczestniczka polskich misji wojskowych w Afganistanie. Pasjonuje się wojskowością, skacze ze spadochronem, jest instruktorem strzelectwa. Specjalizuje się w medycynie ratunkowej. Pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Od dziś do 10 marca czekamy na propozycje pytań do Magdaleny Kozak. Najciekawsze przekażemy Autorce, a odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Łzy diabła”.


Nagrodę ufundowało Wydawnictwo Insignis.

Pytania zadawajcie jako komentarze w dyskusji.


Pokaż wszystkie rozmowy
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 25  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 6379
JaneS
10-03-2015 19:26
Czy okładka jest dla Pani ważnym elementem książki, czy trzyma się Pani powiedzenia "nie ocenia się książki po okładce"?

Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

Są książki niezwykłe, które powodują, że ilekroć do nich wrócimy, czujemy niesamowite...
Czy okładka jest dla Pani ważnym elementem książki, czy trzyma się Pani powiedzenia "nie ocenia się książki po okładce"?

Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

Są książki niezwykłe, które powodują, że ilekroć do nich wrócimy, czujemy niesamowite ciepło na sercu. Są i takie, które przywracają w nas nadzieję. Są też i takie książki, które sprawiają niewyobrażalny ból i kształtują nas jako jednostkę. Jest jeszcze czwarta grupa, która spełnia wszystkie powyższe warunki- książki śmieszą, ale sprawiają również ból, uczą, ale również i miażdżą emocjonalnie. Przeklinamy je wielokrotnie, ale też pragniemy ich nigdy nie zapomnieć. Jaką pozycję wydawniczą zaliczyłaby Pani do czwartej grupy? Jaka książka wywarła dotychczas na Pani największe wrażenie? Dlaczego?

„Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy cię nie dosięgnął”- możemy przeczytać w „Alchemiku” Paula Coelho. W pracy i w życiu prywatnym częściej słucha Pani serca, czy jednak rozumu? Co w Pani przypadku jest bardziej zawodne?

Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją pierwszą książkę, to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.? Czy wręcz przeciwne- była Pani pewna sukcesu?

Pani książka posiada 600 stron. Z pewnością większość osób zgodzi się ze mną, że to dosyć sporo. Stąd moje pytanie: czy pisząc „Łzy diabła” dopadł Panią w pewnej chwili jakiś większy kryzys? Jeśli tak, to jak Pani sobie z nim poradziła? Jeśli nie, to czy może nam Pani zdradzić, co pomagało Pani w pisaniu kolejnych stron?

Co sprawiło, że zdecydowała się Pani napisać swoją pierwszą książkę? Myślała Pani o tym od dawna czy był to zwykły impuls?

Jakiemu miastu nadałaby Pani miano tego najpiękniejszego? Dlaczego?
pokaż więcej
książek: 2107
LubimyCzytać
11-03-2015 11:29
Dziękujemy za wszystkie propozycje pytań. Najciekawsze prześlemy autorce.
książek: 0
Weronika
11-04-2015 16:24
ŁZY DIABŁA
Planeta Dżahan, gdzieś w odległej galaktyce. Zamieszkała przez rozwiniętą cywilizację, której nieobcy jest honor, prawo, wierzenia, wojny. Brak jej tylko zaawansowanej technologii. Ale tę dostarczają na Dżahan Obcy z planety Ziemia. To oni, wykorzystując nowo odkryte możliwości podróży międzygwiezdnych, przywożą tu swój sprzęt w zamian za uprawiany na Dżahanie czars ? zboże, służące...
ŁZY DIABŁA
Planeta Dżahan, gdzieś w odległej galaktyce. Zamieszkała przez rozwiniętą cywilizację, której nieobcy jest honor, prawo, wierzenia, wojny. Brak jej tylko zaawansowanej technologii. Ale tę dostarczają na Dżahan Obcy z planety Ziemia. To oni, wykorzystując nowo odkryte możliwości podróży międzygwiezdnych, przywożą tu swój sprzęt w zamian za uprawiany na Dżahanie czars ? zboże, służące Ziemianom do produkcji Łez Diabła, narkotyku, od którego uzależniona jest ludzkość.

Łzy Diabła to opowieść o królewiczu Izzacie, synu króla Farji, który z polecenia ojca wyrusza na wyprawę wojenną, by wytyczyć strategiczny szlak do transportu czarsu.

Łzy Diabła to opowieść o Znajdzie, człowieku znikąd, który w wyniku niezwykłych splotów okoliczności ze zwykłego pastucha zmienia się w Mściciela z Pól ? owianego ludową legendą groźnego partyzanta walczącego z królewskimi wojskami.

Łzy Diabła to opowieść o honorze, żołnierskim etosie, niezłomności i miłości. To pasjonująca historia walki o własną tożsamość: w wypadku Izzata potrzebną, by ocalić Farję i przejąć po ojcu tron; w wypadku Znajdy dawno i zdawałoby się bezpowrotnie utraconą.

Łzy Diabła to Afganistan Magdaleny Kozak i jej doświadczenia nabyte podczas misji wojskowych w tym kraju, przeniesione do odległego fantastycznego świata i podane w formie pasjonującej epickiej historii.
pokaż więcej
książek: 842
PonuryDziadyga
12-06-2015 09:38
Może lepiej tytuł przemianować na:

"Magdalena Kozak NIE odpowie na wasze pytania!"

...?
książek: 842
PonuryDziadyga
11-03-2016 17:25
O proszę, ale trafiłem! Właśnie pęka okrąglutki rok od ogłoszenia przez administrację zakończenia nadsyłania pytań do autorki. I... nic? Przez cały rok nic? Ani trochę? Zero, null?

Może chociaż niech ktoś napisze: "Magda K miała nas gdzieś i nie chce na pytania odpowiadać", albo: "zapomnieliśmy wysłać, a potem czekaliśmy aż sprawa przycichnie".

To jak to w końcu jest?
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trafikant

Kiedy przygotowując lutowe zapowiedzi wydawnicze na swojego bloga zobaczyłam, że wychodzi nowa książka Roberta Seethalera, ogromnie się ucieszyłam. Je...

zgłoś błąd zgłoś błąd