Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/3581/pawel-huelle-odpowie-na-wasze-pytania

Paweł Huelle odpowie na Wasze pytania!

2 wartościowy tekst

Paweł Huelle jest zakochanym w Gdańsku i jego historii pisarzem, scenarzystą i dramaturgiem. Autorem m.in. powieści Weiser Dawidek,Mercedes-Benz czy Opowieści chłodnego morza. Świat, który już dawno przeminął, w jego utworach nabiera niezwykłego blasku. Tętni życiem, uwodzi i hipnotyzuje. W styczniu premierę miała długo oczekiwana powieść zatytułowana Śpiewaj ogrody

Otrzymane nagrody: nagroda PEN Clubu w dziedzinie prozy w 1995 roku, nagroda Fundacji im. Kościelskich, nagroda Fundacji A. Jurzykowskiego w 1996 roku, Paszport Polityki w 2001 za powieść „Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala”. W 1997 nominowany był do Literackiej Nagrody NIKE za powieść Ostatnia wieczerza

Zachęcamy do przeczytania obszernej recenzji „Śpiewaj ogrody” autorstwa Przemysława Czaplińskiego.

Od dziś do 25 lutego czekamy na Wasze pytania do Autora. Najciekawsze z nich wybierzemy i zadamy podczas wywiadu, którego Paweł Huelle udzieli nam 26 lutego br. w CK Zamek w Poznaniu. 

Wywiad poprzedzi spotkanie z czytelnikami w ramach cyklu Klucze do wyobraźni.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki Wydawnictwa Znak "Śpiewaj ogrody” z autografem autora.


Pokaż wszystkie rozmowy
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 38  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1979
LubimyCzytać
20-03-2014 21:04
Pytania udało się przekazać, ale nadal czekamy na odpowiedzi od Autora.
książek: 976
Mateusz
20-05-2014 11:30
Co z tymi odpowiedziami? Wciąż czekacie czy coś przegapiłem?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 747
Creative113
21-03-2014 20:58
1. Co panu najbardziej podoba się w Gdańsku?
2. Co sądzi pan o młodzieży, która w dzisiejszych czasach uważa czytanie niemalże za karę, nie interesuje się przeszłością ani historią ? W jakim kierunku zmierza nasza cywilizacja przez to?
3. Czy jako dziecko lubił pan czytać?
książek: 1979
LubimyCzytać
22-03-2014 14:16
Pytań już nie zbieramy. Czekamy na odpowiedzi od Autora.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1897
kryptonite
20-05-2014 11:41
Niestety, nadal czekamy na odpowiedzi... Są też autorzy, którzy w zeszłym (!) roku zgodzili się na wywiad, a do tej pory nic od nich nic nie ma np. Arturo Perez-Reverte czy Matthew Quick... Już wolałabym dostać wiadomość, że pisarze jednak nie odpowiedzą na nasze pytania...
książek: 976
Mateusz
20-05-2014 23:27
Dzięki za wyjaśnienie. Rzeczywiście, nie za fajne zachowanie z ich strony.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1897
kryptonite
04-06-2014 12:06
Nie wiem, czy ocali, ale wolałabym chociaż jakąś wzmiankę od LC, że wywiadu nie będzie. To jest trochę nie fair, że najpierw autorzy chętnie zgadzają się na wywiad, ale kiedy przychodzi co do czego, to zero odzewu ze strony autora, jak i administracji strony. Wymieniłam już takich pisarzy jak Perez-Reverte, Quick, dodam do tego Elizabeth Gilbert i Pawła Huellego (przepraszam, jeśli źle... Nie wiem, czy ocali, ale wolałabym chociaż jakąś wzmiankę od LC, że wywiadu nie będzie. To jest trochę nie fair, że najpierw autorzy chętnie zgadzają się na wywiad, ale kiedy przychodzi co do czego, to zero odzewu ze strony autora, jak i administracji strony. Wymieniłam już takich pisarzy jak Perez-Reverte, Quick, dodam do tego Elizabeth Gilbert i Pawła Huellego (przepraszam, jeśli źle odmieniłam to nazwisko).
Czekamy na jakąkolwiek informacje.
pokaż więcej
książek: 817
Ambrose
04-02-2015 18:53
Pytam tylko z czystej ciekawości - co się stało z książkami, które zostały ufundowane przez wydawnictwo Znak jako nagrody dla autorów najlepszych pytań? Będę wdzięczny za wszelkie udzielone informacje.
książek: 976
Mateusz
04-02-2015 22:18
Poszły na allegro ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ciemno, prawie noc

duszny, mroczny i przytłaczający Wałbrzych. Świetnie budowana akcja. Przytłaczający świat pełen brudu i zła

zgłoś błąd zgłoś błąd