Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/2572/aneta-jadowska-odpowie-na-wasze-pytania

Aneta Jadowska odpowie na Wasze pytania!

1 wartościowy tekst

Do 21 lipca będziemy zbierać propozycje pytań do Anety Jadowskiej - autorki serii o Dorze Wilk. Najciekawsze spośród nich przekażemy autorce, a odpowiedzi opublikujemy na LC w formie wywiadu. 

Urodzona 14.08.1981 filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest Torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocześnie kocha je i nie znosi. Wiedzie nocny tryb życia, bo w nocy najlepiej jej się pisze i czyta. Śpi, gdy przyzwoici ludzie pracują, co chyba czyni ją człowiekiem nieprzyzwoitym. 

Osoba, która zada najciekawsze pytanie, otrzyma trzy książki autorki Złodziej dusz, Bogowie muszą być szaleni oraz Zwycięzca bierze wszystko.

Pytania wpisujcie jako komentarze w poniższej dyskusji.


Pokaż wszystkie rozmowy
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 55  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 39
Pat
21-07-2013 15:49
1. Widziałam Pani zdjęcia ze spotkania z Jakubem Ćwiekiem. Proszę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, jakie wrażenie zrobił na Pani Jakub Ćwiek? O czzm rozmawialiście i czy czytał już którąś z Pani książek? Niektórzy fani uważają go za wulgarnego i chamskiego człowieka?
2. Na fb Kuba ogłosił, że będzie promował młodych i zdolnych autorów, umieszczając fragmenty ich twórczości w swoich...
1. Widziałam Pani zdjęcia ze spotkania z Jakubem Ćwiekiem. Proszę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, jakie wrażenie zrobił na Pani Jakub Ćwiek? O czzm rozmawialiście i czy czytał już którąś z Pani książek? Niektórzy fani uważają go za wulgarnego i chamskiego człowieka?
2. Na fb Kuba ogłosił, że będzie promował młodych i zdolnych autorów, umieszczając fragmenty ich twórczości w swoich książkach, czy zabierając ich w swoje trasy. Jak się pani odnosi do tego typu pomysłów? Czy byłaby Pani w stanie zorganizować coś podobnego? A jeśli tak, to co by to było?
3. Na swoim blogu pisze pani, że czuje się Torunianką. Toruń to z pewnością bardzo piękne miasto, ale gdyby miała Pani zachęcić jakoś innych do odwiedzenia dwóch innych miejsc, z którymi była Pani czasowo związana tzn. Radomsk i Przedborz, to jak by Pani to zrobiła?
4. Czemu zdecydowała się Pani publikować teksty właśnie w Fabryce Słów? jakich autorów ze stajni FS najbardziej Pani sobie ceni.
5. Co robi Pani w wolnym czasie, oprócz czytania i pisania? Jakie są Pani inne zainteresowania/hobby?
6. Skąd Pani może, że nie potrafi śpiewać?
7. Czym się Pani zajmie po Dorze Wilk? Jakieś konkretne plany?

pozdrawiam.
Pat
pokaż więcej
książek: 825
Daimonia
21-07-2013 16:15
Gdyby Dora mogła pojawic się na jednym koncercie - jaki zespół by wybrała?
książek: 1296
Iluzjonistka
21-07-2013 22:06
1. W jednym z wywiadów G.R.R. Martin powiedział, że istnieją 2 typy pisarzy: architekci, którzy mają zaplanowany każdy detal stworzonego przez siebie świata zanim jeszcze zaczną pisać oraz ogrodnicy, którzy zasadzają jeden ze swoich pomysłów, a potem obserwują, jak się rozrasta i wprowadzają zmiany na bieżąco, między innymi obserwując reakcje innych. Jakim rodzajem pisarza jest pani -... 1. W jednym z wywiadów G.R.R. Martin powiedział, że istnieją 2 typy pisarzy: architekci, którzy mają zaplanowany każdy detal stworzonego przez siebie świata zanim jeszcze zaczną pisać oraz ogrodnicy, którzy zasadzają jeden ze swoich pomysłów, a potem obserwują, jak się rozrasta i wprowadzają zmiany na bieżąco, między innymi obserwując reakcje innych. Jakim rodzajem pisarza jest pani - architektem, ogrodnikiem, a może i tym, i tym?

2. Na pani oficjalnej stronie pisze, że jest pani wielbicielką seriali kryminalnych. W takim razie, które seriale należą do pani ulubionych, które poleciłaby pani wielbicielom Dory, a od których radzi trzymać się jak najdalej?
pokaż więcej
książek: 2102
LubimyCzytać
22-07-2013 08:37
Zakończyliśmy zbieranie pytań. Spośród wszystkich nadesłanych propozycji wybierzemy kilkanaście, które prześlemy na autorki. Odpowiedzi opublikujemy w aktualności.
książek: 2102
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo: Życie i cuda

Zacznę nietypowo, bo od słów adresowanych do autorki... Pani Joanno dziękuję, dziękuję, że napisała Pani tę książkę, bo dzięki temu dowiedziałam się o...

zgłoś błąd zgłoś błąd