Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/10978/samantha-young-odpowiedziala-na-wasze-pytania

Samantha Young odpowiedziała na Wasze pytania!

1 wartościowy tekst

Samantha Young jest bestsellerową autorką współczesnych powieści obyczajowych, a już za tydzień polscy fani będą mieli okazję zobaczyć autorkę na żywo. Dodatkowo wielkimi krokami zbliża się premiera jej najnowszej książki. Z tej okazji autorka odpowiedziała na kilka z nurtujących Was pytań.

Ostrożnie z miłościąSamantha Young, Tłumaczenie: Ewa Górczyńska

Seria przypadkowych zdarzeń doprowadza do spotkania, które Ava i Caleb zapamiętają na zawsze.
Chyba cały wszechświat sprzysiągł się przeciwko Avie.
Powrót z Phoenix do domu w Bostonie okazuje się pełen niespodzianek: pewien arogancki Szkot, Caleb, sprzątnął jej sprzed nosa ostatni bilet w pierwszej klasie, jej lot zostaje odwołany, musi więc wracać okrężną drogą, z przesiadką i noclegiem w Chicago.
Na dodatek spotyka tam niesympatycznego Caleba. Napięcie, które rośnie między bohaterami, doprowadza w końcu do… namiętnej nocy podczas przymusowej przerwy w podróży; nocy, jakiej Ava jeszcze nigdy nie przeżyła.
Oboje traktują to jako jednorazową przygodę, ale za jakiś czas los znów postawi Caleba na drodze Avy…
Decydują się wówczas na związek bez zobowiązań. Caleb przez swoje trudne doświadczenia z przeszłości nie chce się poważniej angażować. Ale Ava wkrótce przekonuje się, że przystojny Szkot wcale nie jest takim okropnym typem, za jakiego go uważała.
Postanawia za wszelką cenę zawalczyć nie tylko o jego ciało, lecz także o serce.

Czy jest Pani podobna do któregoś z bohaterów Pani książek? Jeśli tak, to do kogo i dlaczego? veronika1997

Zawsze mówię, że jestem mieszanką Jossa z powieści „Wbrew zasadom” i Olivii ze „Sztuki uwodzenia”. Mam podobne doświadczenia i cechy obu postaci. Na przykład podobnie jak Joss doświadczyłam straty w młodym wieku i tak jak Olivia (i większość kobiet) miałam problemy z akceptacją własnego ciała. Moje poczucie humoru jest również połączeniem tych dwóch postaci – może być nieco bardziej wysmakowane jak u Joss i ekscentryczne jak u Olivii.

Bohaterowie Pani powieści niejednokrotnie nas denerwują – złościmy się na nich, a zaraz potem ich uwielbiamy – wzbudzają skrajne emocje. Który z bohaterów Pani książek był dla Pani największym wyzwaniem podczas jego kreacji? izabela81

Myślę, że Shannon z powieści „Cofnąć czas”. Nigdy osobiście nie doświadczyłam nadużyć i zdrady, jakie dotknęły Shannon z rąk jej byłych chłopaków, co oznacza, że naprawdę musiałam się postarać, by postawić się na jej miejscu. Oczywiście uważam, że sposób, w jaki rozprawiła się z Cole’em, mógł być uznany za niesprawiedliwy, ale osoba, która była w przeszłości tak źle traktowana przez mężczyzn, właśnie z taką ostrożnością podchodzi do nowych miłości. Wyzwaniem było takie opisanie tej postaci, by czytelnicy zrozumieli jej intencje i to, dlaczego odepchnęła uwielbianego przez fanów Cole’a Walkera.

Wydawać by się mogło, że o miłości napisano już wszystko. Pani w swoich książkach udaje się pokazać różne jej odcienie, jednocześnie za każdym razem potrafi Pani zaskoczyć czytelniczki. Pisze Pani o miłości pięknej, ale i tej niełatwej. Która z nich jest trudniejsza do pokazania na kartach powieści? izabela81

Zawsze jest mi łatwiej pisać o sytuacjach, które sama przeżyłam lub o których opowiedziały mi bliskie osoby. Ale nie miałam takich doświadczeń jak choćby Jessica i Cooper z „To, co najważniejsze”. Tragiczna przeszłość Jessiki, o której opowiada Cooperowi, była szczególnie trudna do opisania. Gdy tworzyłam tę scenę, targały mną niesamowite emocje.

Gdyby nie była Pani pisarką, kim chciałaby Pani być? Czy byłoby to zajęcie pokrewne pisarstwu, czy coś zupełnie innego? Blodeuwedd

Ukończyłam studia na kierunku historia starożytna i średniowieczna i widziałam się po prostu jako organizatorka różnorakich eventów w mojej ukochanej Szkocji. Jednak pisanie było moją pasją, więc ją zrealizowałam! Teraz, gdybym nie była pisarką, myślę, że mogłabym zostać projektantką wnętrz. Uwielbiam aranżować przestrzeń w moim domu!

Czy ma Pani jakąś radę dla młodych ambitnych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją pisarska karierę?

Aby cały czas pisali. To brzmi jak niezwykle prosta rada, ale rozwijasz się jako pisarz tylko wtedy, gdy tworzysz. Z każdą kolejną książką. Ogromnie dużo uczysz się także od redaktorów. Jestem teraz o wiele lepszą pisarką, niż byłam w 2011 roku, kiedy opublikowałam pierwszą książkę. Nie radzę jednak, by od razu publikować pierwszą wersję pierwszej książki, którą stworzysz. Daj sobie czas, przemyśl wszystko. Napisz kolejną książkę. I jeszcze następną. Dopiero potem zastanów się, jak zawojować świat wydawniczy.

Czy chciałaby Pani napisać jakąś książkę wspólnie z innym autorem? Jeśli tak, to z kim i dlaczego? veronika1997

Nie jestem pewna, w jaki sposób mogłabym współpracować z innym autorem. Nigdy tego nie robiłam. Ale chciałabym się dowiedzieć, jak działa genialny umysł Penny Reid, więc wybrałabym właśnie ją do współpracy.

Czy jest jakaś postać literacka, z którą mogłaby się Pani zaprzyjaźnić? triste

Mnóstwo! Elizabeth Bennett z „Dumy i uprzedzenia”, MacKayla Lane z serii „Fever” autorstwa Karen Marie Moning i każda z bohaterek z serii „Knitting in the City” autorstwa wspomnianej Penny Reid.

Czy do którejś ze swoich powieści ma Pani szczególny sentyment? Inka

Mam sentyment do wszystkich moich powieści, ponieważ spędzam z ich bohaterami tak wiele tygodni, a pisząc je, wciąż o nich myślę. Jednak szczególnie ważne były dla mnie powieści: „WBREW ZASADOM”, ponieważ wniosła tak wiele do mojego życia i kariery, oraz „OSTROŻNIE Z MIŁOŚCIĄ”, bo jej pisanie sprawiło mi wiele radości!

Nagrody za najciekawsze pytania otrzymują: veronika1997, triste, izabela81.

Laureatom przekażemy książki Ostrożnie z miłością od wydawnictwa Burda Książki. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w poniedziałek poprzez wiadomość prywatną w serwisie.


Pokaż wszystkie rozmowy
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2065
LubimyCzytać
18-10-2018 12:06
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 781
izabela81
20-10-2018 15:36
Interesujący wywiad, dowiedziałam się o autorce i jej książkach sporo fajnych rzeczy. Dziękuję 😊
książek: 1344
triste
21-10-2018 12:40
Aż żałuje, że do Krakowa tak daleko :(
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Niezawodna sekretarka

Jessica Steele - "Niezawodna sekretarka"/"The Boss and His Secretary" Taryn + Jake *2007

zgłoś błąd zgłoś błąd