Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/10130/zadaj-pytanie-magdalenie-grzebalkowskiej-i-wygraj-pakiet-ksiazek

Zadaj pytanie Magdalenie Grzebałkowskiej i wygraj pakiet książek

4 wartościowy tekst

Do 4 kwietnia czekamy na Wasze propozycje pytań do Magdaleny Grzebałkowskiej, autorki m.in. biografii „Beksińscy. Portret podwójny” i „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”. W maju na księgarskie półki trafi jej najnowsza książka – „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”. Spod jej pióra wyszły słynne biografie: ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Jej książka 1945. Wojna i pokój otrzymała tytuł Książki Roku 2015 w plebiscycie lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu, była też nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

W maju ukaże się jej najnowsza książka – Komeda. Osobiste życie jazzuBy poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z „Dziecka Rosemary” nucił cały świat, Magdalena Grzebałkowska odwiedza między innymi państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń. Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości. Poznaje historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci, dostatnie życie.
To portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.

Od dziś do 4 kwietnia będziemy zbierać propozycje pytań do Magdaleny Grzebałkowskiej. Najciekawsze z nich Włodzimierz Nowak zada autorce podczas wywiadu, który przeprowadzi w Studiu Dużego Formatu 16 kwietnia.

Zobaczcie, co Magdalena Grzebałkowska i Włodzimierz Nowak mają do przekazania czytelnikom:

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy komplety trzech książek autorki – „Beksińscy. portret podwójny", „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego” i „Komeda. Osobiste życie jazzu” – przekazane przed Wydawnictwo Znak. Wysyłka kompletów nastąpi po premierze najnowszej książki.

Pytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.


Pokaż wszystkie rozmowy
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 83  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 482
Łukasz
04-04-2018 14:03
Hanna Krall mówiła, że pisze się z myślą o jednym konkretnym czytelniku.

Jak jest w Pani przypadku - czy pisze Pani mając w głowie konkretnego odbiorcę – „słuchacza” pisanych życiem bohaterów pani opowieści?
książek: 544
Betka
04-04-2018 15:54
Witam serdecznie. Pani Magdaleno,czy przed napisaniem kolejnej książki research "robi" Pani samodzielnie czy ma Pani zaufanych ludzi, którzy pomagają Pani w tym?
książek: 447
Pietruszkowa
04-04-2018 17:54
Napisanie książki za pewnie kosztuje Panią dużo wysiłku, np. podróże do różnych krajów, długie rozmowy z członkami rodzin, przyjaciółmi bohaterów książek. Skąd Pani bierze siły? Co Panią motywuje?
książek: 172
Marthe
04-04-2018 21:28
1. Na spotkanie autorskie w ramach Gdańskich Targów Książki przyszła z Panią córka, Tosia. Mówiła Pani, że córka przyszła, choć miała się uczyć na trudny sprawdzian - z jakiego przedmiotu był to sprawdzian i jak Tosi poszło? I w nawiązaniu - czy Tosia jakoś angażuje się w Pani pracę, np. podczytuje notatki itp.?

2. "Komeda" był do tej pory dla Pani najtrudniejszą książką, musiała Pani m.in....
1. Na spotkanie autorskie w ramach Gdańskich Targów Książki przyszła z Panią córka, Tosia. Mówiła Pani, że córka przyszła, choć miała się uczyć na trudny sprawdzian - z jakiego przedmiotu był to sprawdzian i jak Tosi poszło? I w nawiązaniu - czy Tosia jakoś angażuje się w Pani pracę, np. podczytuje notatki itp.?

2. "Komeda" był do tej pory dla Pani najtrudniejszą książką, musiała Pani m.in. nauczyć się jazzu - czy po jej zakończeniu pojawiła się też największa satysfakcja? Czy było to świadome podjęcie wyzwania, czy gdzieś w trakcie zorientowała się Pani, że będzie tak trudno?

3. Na instagramie poparła Pani Czarny Piątek. Poparła Pani akcję jako kobieta, jako pisarka, czy jedno i drugie? Czy uważa Pani, że obowiązkiem pisarza (a może szerzej - inteligenta) jest reagowanie, wypowiadanie się w tak ważnych dla społeczeństwa kwestiach?
pokaż więcej
książek: 2107
LubimyCzytać
05-04-2018 11:12
Dziękujemy za wszystkie propozycje pytań.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)

Fajna komedia kryminalna. Czytało mi się naprawdę dobrze i nie raz uśmiałam się jak przedstawiała się siostra Tomasza :) Można się przy tej książce od...

zgłoś błąd zgłoś błąd