Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9955/konkurs-pisarski-na-opowiadanie-z-powstaniem-wielkopolskim-w-tle

Konkurs pisarski na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle

  wartościowy tekst

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zachęcamy mieszkańców województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie pisarskim na opowiadanie, którego tłem będą wydarzenia lub postacie związane z tym wydarzeniem. Żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba mieć doświadczenia pisarskiego!

Opowiadanie powinno być napisane w jednym z trzech gatunków: obyczajowym, kryminalnym/sensacyjnym lub z elementami reportażu. Praca (opowiadanie, szkic) przesłana na konkurs musi być oryginalnym utworem Uczestnika konkursu, napisanym w języku polskim i musi nawiązywać do powstania wielkopolskiego. Przesłana praca nie może być nigdzie wcześniej publikowana.

Opowiadanie zgłoszone do konkursu nie może przekraczać objętości 30 000 znaków znormalizowanego tekstu. Z kolei szkic opowiadania nie może być mniejszy niż 3 600 znaków i większy niż 9 000 znaków znormalizowanego tekstu. Szkic powinien zawierać: pomysł fabuły, zarysowane postaci bohaterów, określenie miejsca i czas akcji.

Zgłoszenia na konkurs należy przesłać do 20 marca 2018 r. przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.maszynadopisania.pl.

Wyniki zostaną ogłoszone 23 kwietnia 2018 r.

NAGRODA

Spośród nadesłanych prac jury wybierze 18 najlepszych, a ich autorów zaprosi do udziału w 3-dniowych warsztatach pisarskich w Poznaniu. Osobom spoza Poznania organizator zapewnia zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowania. Laureaci konkursu zostaną podzieleni na trzy grupy - w zależności od gatunku w jakim napisali opowiadanie lub szkic. Podczas warsztatów będą pracowali nad swoimi tekstami pod okiem przydzielonego nauczyciela. Warsztaty poprowadzą: Sylwia Chutnik, Przemysław Semczuk i Piotr Bojarski. Na zakończenie projektu opowiadania uczestników warsztatów zostaną opublikowane w antologii.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie organizatora.

Konkurs został objęty patronatem medialnym serwisu lubimyczytac.pl


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2031
LubimyCzytać
13-02-2018 12:10
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Intelektualiści

Lubię często podawać jako atut książki to, że jest krótka. Ta nie jest, ale jej objętość i mnogość wątków, trochę przytłaczających w przypadku mniej z...

zgłoś błąd zgłoś błąd