Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9794/zgarnij-przedpremierowy-egzemplarz-i-zrecenzuj-kredziarza

Zgarnij przedpremierowy egzemplarz i zrecenzuj „Kredziarza”!

9 wartościowy tekst

Zostań jedną z 300 osób, które będą miały szansę zapoznać się z bestsellerowym kryminałem C.J. Tudor „Kredziarz” i zrecenzować go już dwa miesiące przed oficjalną premierą!

Już kilka miesięcy przed światową premierą Kredziarz („The Chalk Man”) stał się internetową sensacją. W sieci pojawiły się setki entuzjastycznych recenzji czytelników, którzy mieli szansę zapoznać się z książką przed jej oficjalnym wydaniem. By dołączyć do ich grona i dostać przedpremierowy egzemplarz „Kredziarza” do recenzji, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.kredziarz.pl.

Upalne lato 1986 roku. Dwunastoletni Eddie i jego banda spędzają wakacje jak typowe nastolatki – jeżdżą na rowerach, budują szałasy w lesie, biją się z miejscowymi łobuzami. Wszystko zmienia się w dniu tragicznego wypadku, do którego dochodzi w wesołym miasteczku. To wtedy Eddie po raz pierwszy spotyka Kredziarza i poznaje nową zabawę opartą na rysowaniu kredowych ludzików. Coś, co wydawało się niewinną grą, wkrótce doprowadza przyjaciół do makabrycznego znaleziska – w głębi lasu odkrywają rozczłonkowane zwłoki...

Trzydzieści lat później, gdy zbrodnia wydawała się już dawno wyjaśniona, Eddie i jego przyjaciele nieoczekiwanie otrzymują listy z kredowymi rysunkami. Muszą ponownie zmierzyć się z ponurą przeszłością. Czy latem 1986 roku sprawa faktycznie została rozwiązana? Kto tak naprawdę był katem, a kto ofiarą?

C.J. Tudor niezwykle barwnie oddaje klimat lat 80., w których beztroskę dorastania przerywają wydarzenia z sennego koszmaru. Każdy ma mroczne sekrety, skrywa swoją drugą twarz, a dzieci okazują się postaciami nie mniej skomplikowanymi i targanymi namiętnościami niż dorośli. Nie bez powodu „Kredziarza” porównuje się do takich fenomenów popkultury jak serial „Stranger Things”, czy „To” Stephena Kinga.

Książka C.J. Tudor to jedna z najbardziej oczekiwanych powieści 2018 roku. Tylko na portalu Good Reads jeszcze przed premierą pojawiło się prawie 400 recenzji, a 5 tysięcy osób zadeklarowało, że chciałoby książkę przeczytać. Czytelnicy w swoich opiniach podkreślali niezwykły warsztat powieści, w której okrucieństwo w zaskakujący sposób miesza się z nostalgicznym wspomnieniem dorastania w latach 80. Dzięki sławie, która go wyprzedza, „Kredziarz” stał się debiutem z najszybciej sprzedającymi się prawami do publikacji w historii rynku wydawniczego.

C.J. Tudor mieszka w Nottingham, w Anglii, z partnerem i ich trzyletnią córką. W przeszłości pracowała jako copywriterka, prezenterka telewizyjna, lektorka. „Kredziarz” jest jej pierwszą powieścią.

Więcej szczegółów na stronie www.kredziarz.pl oraz na fanpage'u książki.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 34  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 3162
Beata-Chiara
05-01-2018 06:37
Ja również się zgłosiłam, chętnie przeczytam tę książkę.
książek: 804
Laura
07-01-2018 13:03
Zgłaszam się! Z wielka przyjemnością zrecenzuję tą książkę.
książek: 74
LiterackiPrzeszpieg
11-01-2018 19:06
Wow!
Dzisiaj dostałam informację, że otrzymam książkę! :D
książek: 1306
Villiana
11-01-2018 19:16
Do mnie też przyjdzie :)
książek: 476
Karolina
11-01-2018 21:55
Ja też zostałam wybrana! juuuuhuuuu! :D
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Bardzo złe miejsce

Leonard Franks to zasłużony londyński detektyw, który zakończył karierę w policji i wraz z żona Ellie wyprowadził się do niewielkiego miasteczka Dartm...

zgłoś błąd zgłoś błąd