Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9794/zgarnij-przedpremierowy-egzemplarz-i-zrecenzuj-kredziarza

Zgarnij przedpremierowy egzemplarz i zrecenzuj „Kredziarza”!

9 wartościowy tekst

Zostań jedną z 300 osób, które będą miały szansę zapoznać się z bestsellerowym kryminałem C.J. Tudor „Kredziarz” i zrecenzować go już dwa miesiące przed oficjalną premierą!

Już kilka miesięcy przed światową premierą Kredziarz („The Chalk Man”) stał się internetową sensacją. W sieci pojawiły się setki entuzjastycznych recenzji czytelników, którzy mieli szansę zapoznać się z książką przed jej oficjalnym wydaniem. By dołączyć do ich grona i dostać przedpremierowy egzemplarz „Kredziarza” do recenzji, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.kredziarz.pl.

Upalne lato 1986 roku. Dwunastoletni Eddie i jego banda spędzają wakacje jak typowe nastolatki – jeżdżą na rowerach, budują szałasy w lesie, biją się z miejscowymi łobuzami. Wszystko zmienia się w dniu tragicznego wypadku, do którego dochodzi w wesołym miasteczku. To wtedy Eddie po raz pierwszy spotyka Kredziarza i poznaje nową zabawę opartą na rysowaniu kredowych ludzików. Coś, co wydawało się niewinną grą, wkrótce doprowadza przyjaciół do makabrycznego znaleziska – w głębi lasu odkrywają rozczłonkowane zwłoki...

Trzydzieści lat później, gdy zbrodnia wydawała się już dawno wyjaśniona, Eddie i jego przyjaciele nieoczekiwanie otrzymują listy z kredowymi rysunkami. Muszą ponownie zmierzyć się z ponurą przeszłością. Czy latem 1986 roku sprawa faktycznie została rozwiązana? Kto tak naprawdę był katem, a kto ofiarą?

C.J. Tudor niezwykle barwnie oddaje klimat lat 80., w których beztroskę dorastania przerywają wydarzenia z sennego koszmaru. Każdy ma mroczne sekrety, skrywa swoją drugą twarz, a dzieci okazują się postaciami nie mniej skomplikowanymi i targanymi namiętnościami niż dorośli. Nie bez powodu „Kredziarza” porównuje się do takich fenomenów popkultury jak serial „Stranger Things”, czy „To” Stephena Kinga.

Książka C.J. Tudor to jedna z najbardziej oczekiwanych powieści 2018 roku. Tylko na portalu Good Reads jeszcze przed premierą pojawiło się prawie 400 recenzji, a 5 tysięcy osób zadeklarowało, że chciałoby książkę przeczytać. Czytelnicy w swoich opiniach podkreślali niezwykły warsztat powieści, w której okrucieństwo w zaskakujący sposób miesza się z nostalgicznym wspomnieniem dorastania w latach 80. Dzięki sławie, która go wyprzedza, „Kredziarz” stał się debiutem z najszybciej sprzedającymi się prawami do publikacji w historii rynku wydawniczego.

C.J. Tudor mieszka w Nottingham, w Anglii, z partnerem i ich trzyletnią córką. W przeszłości pracowała jako copywriterka, prezenterka telewizyjna, lektorka. „Kredziarz” jest jej pierwszą powieścią.

Więcej szczegółów na stronie www.kredziarz.pl oraz na fanpage'u książki.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 34  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 3269
Beata-Chiara
05-01-2018 06:37
Ja również się zgłosiłam, chętnie przeczytam tę książkę.
książek: 816
Laura
07-01-2018 13:03
Zgłaszam się! Z wielka przyjemnością zrecenzuję tą książkę.
książek: 78
LiterackiPrzeszpieg
11-01-2018 19:06
Wow!
Dzisiaj dostałam informację, że otrzymam książkę! :D
książek: 1353
Villiana
11-01-2018 19:16
Do mnie też przyjdzie :)
książek: 509
Karolina
11-01-2018 21:55
Ja też zostałam wybrana! juuuuhuuuu! :D
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Asystent śmierci

Zaraz, chwila, gdzie tam! Te gwiazdy liche, jak bicie posłańca. Za to, że brzydki temat zaczyna. Nie walmy go za to po twarzy. Postawię sprawę inac...

zgłoś błąd zgłoś błąd