Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9262/premiera-tulipanowej-goraczki

Premiera „Tulipanowej gorączki”

1 wartościowy tekst

Amsterdam 1637. Urodziwa Sophia zostaje wydana za mąż za majętnego kupca. Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Tak rozpoczyna się burzliwy romans Tulipanowa gorączka, który 8 września trafi na ekrany polskich kin.

Amsterdam 1637. Urodziwa Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana (DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

Film został zrealizowany na podstawie książki Deborah Moggach Tulipanowa gorączka.Deborah Moggach jest autorką bestsellerowych powieści – oprócz „Tulipanowej gorączki”, napisała m.in. „Hotel Marigold” (obie wydane przez DW REBIS). Na podstawie tej drugiej w 2011 roku nakręcono film z m.in. Judi Dench, Maggie Smith, Billym Naughym i Tomem Wilkinsonem w rolach głównych. Powstała także kontynuacja tego przeboju kinowego pt. Drugi hotel Marigold. Moggach napisała również scenariusz do „Dumy i uprzedzenia”, nominowany do nagrody BAFTA. Mieszka w Londynie.

Obejrzyjcie zwiastun filmu:

„Tulipanowa gorączka” w kinach od 8 września. Dystrybucja Forum Film Poland. Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym filmu.

Powiązane treści:
„Tulipanowa gorączka” i cały czar Alicii Vikander

8 września na ekrany polskich kin trafi burzliwy romans „Tulipanowa gorączka”, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Debory Moggach. Jedna z najbardziej oczekiwanych ekranizacji roku przenosi widza do świata płomiennych uczuć i namiętności.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2031
LubimyCzytać
08-09-2017 10:49
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 49
NASpyro
08-09-2017 15:14
Niestety zwiastun zdradza niemal całą fabułę filmu.
książek: 2768
8_oclock
09-09-2017 01:10
Nic o filmie nie wiedziałam poza czasem i miejscem akcji (sądząc z tytułu). Dzięki temu film obejrzałam z przyjemnością.
książek: 154
Pszola
09-09-2017 14:02
Idąc na ten film, liczyłam, że okaże on się czymś więcej niż zbieraniną ludzi w kostiumach. Niestety historia „Tulipanowej gorączki” jest mało wciągająca. Główni bohaterowie wyszli jakoś bez wyrazu, a akcja staje się odrobinę bardziej emocjonująca dopiero pod koniec filmu, za sprawą intrygi powziętej przez Sophie i służącą Marię. Ale i nawet te zdarzenia okazują się klęską, a to wszystko przez... Idąc na ten film, liczyłam, że okaże on się czymś więcej niż zbieraniną ludzi w kostiumach. Niestety historia „Tulipanowej gorączki” jest mało wciągająca. Główni bohaterowie wyszli jakoś bez wyrazu, a akcja staje się odrobinę bardziej emocjonująca dopiero pod koniec filmu, za sprawą intrygi powziętej przez Sophie i służącą Marię. Ale i nawet te zdarzenia okazują się klęską, a to wszystko przez głupie pomyłki, niezdecydowanie bohaterów czy przypadkowo podsłuchane rozmowy.
Według mnie najciekawszym wątkiem i chyba jedynym była owa gorączka. Inwestycja w cebulki tych kwiatów okazywała się dużym ryzykiem. Ten hazardowy kontekst podnosi temperaturę filmu, ale szkoda, że tytułowe tulipany wystąpiły w tym filmie najmniej.
Fani „Dziewczyny z perłą” śmiało mogą chwytać, ale całej reszcie może się znudzić już po kilkunastu minutach.
Ja mam jedynie nadzieję, że książka, która jest dopiero przede mną, okaże się lepsza niż jej filmowa wersja.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu

Ballada kojarzy mi się z czymś przyjemnym i lekkim. Natomiast zwierzenia pana Adama, są przedstawieniem brutalnego świata kryminalnego, do którego wię...

zgłoś błąd zgłoś błąd