Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/8687/stephen-king-kolekcja-mistrza-grozy

Stephen King – kolekcja mistrza grozy

15 wartościowy tekst

Dzięki bezprecedensowej współpracy Prószyński Media i Wydawnictwa Albatros, polskich wydawców książek Stephena Kinga, w kooperacji z koncernem prasowym Ringier Axel Springer Polska, w maju do rąk miłośników tego autora trafi pierwsza na polskim rynku Kolekcja Mistrza Grozy!

Będzie to najpełniejszy wybór utworów Stephena Kinga. W skład kolekcji wejdą zarówno bestsellery, tj.: Zielona Mila, Lśnienie, Misery czy Carrie, jak i książki warte przypomnienia. Kolekcja będzie składać się z 48 powieści w 64 tomach. Pierwszy tom pojawi się na rynku w poniedziałek 15 maja, a kolejne książki będą trafiać do kiosków i saloników prasowych co dwa tygodnie w środy, począwszy od 31 maja.

Kolekcja Mistrza Grozy ma ujednoliconą szatę graficzną, a każdy tytuł – zindywidualizowaną okładkę, stworzoną specjalnie na potrzeby serii. Całość tworzy elegancką kolekcję w twardej oprawie.

Powieścią, która rozpoczyna wielką przygodę czytelników z Kolekcją Mistrza Grozy, jest „Misery”. W tym trzymającym w napięciu thrillerze psychologicznym Paul Sheldon, wzięty pisarz romansów historycznych, ulega wypadkowi i trafia pod dach byłej pielęgniarki Anne Wilkes – jak się okazuje, jego maniakalnej fanki. Fabuła stanowi doskonałe ujęcie gry lęków i obsesji. Na podstawie powieści powstał film z oscarową kreacją Kathy Bates w roli Anne.

Stephen King to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych współczesnych autorów literatury popularnej – ten niezwykle pracowity, obdarzony bezgraniczną wyobraźnią utalentowany rzemieślnik ma na koncie ponad sto powieści, opowiadań, scenariuszy do filmów i seriali oraz komiksów. Zaczął pisać jako dziecko i do dziś nie zwalnia tempa. Każda nowa powieść Kinga z miejsca staje się bestsellerem, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, i o każdą od razu upomina się Hollywood. Tymczasem jego przepis na to, jak być dobrym pisarzem, jest niezwykle prosty: Czytaj cztery godziny dziennie i pisz cztery godziny dziennie. Jeśli nie masz na to czasu, to nie oczekuj, że będziesz dobrym pisarzem. Książki Stephena Kinga zawierają liczne odniesienia do amerykańskiej kultury (zwłaszcza popkultury) i folkloru, w których dostrzega mroczne strony i wokół których buduje swoje opowieści. Znakiem rozpoznawczym prozy Stephena Kinga jest wydobywanie niesamowitości z codzienności. Groza wkracza nagle i niespodziewanie w monotonną rzeczywistość amerykańskich miasteczek, odsłaniając prawdziwe oblicza bohaterów, zmuszając ich do zmagań ze swoimi lękami i słabościami. Nic nie jest u Kinga takie, jak się początkowo wydaje, za to absolutnie wszystko jest tu możliwe. Bohaterem jego książek mógłby być każdy mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, a ich akcja mogłaby się rozgrywać w każdym zakątku USA. Bo Stephen King to kwintesencja amerykańskości, która fascynuje cały świat, a w każdym kolejnym pokoleniu czytelników jest liczna rzesza fanów pisarza, którego twórczość łączy wszystkich miłośników doskonałej literatury – bez względu na status społeczny i wiek.

Całą kolekcję już teraz można zamówić w serwisie www.literia.pl/king. Kolejne tomy dostępne będą w kioskach i salonach prasowych co dwa tygodnie. Tom 1 będzie można kupić w specjalnej cenie: 7,99 zł (w prenumeracie 5,00 zł), każdy następny – w cenie 16,99 zł (w prenumeracie 14,99 zł).

Na prenumeratorów czeka limitowana edycja kolekcjonerskich prezentów:

• metalowa podpórka do książek

• płócienna torba

• kubek

• plecak

• słuchowisko „Lśnienie”

Kolekcja Mistrza Grozy ukazywać się będzie pod patronatem lubimyczytać.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 24  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 0
konto_usuniete
11-05-2017 23:34
1. Niekompletna kolekcja.
2. Te okładki... dla mnie są jakieś takie nijakie, brzydkie.
3. Zakupiłem już wszystkie wydane w Polsce pozycje tego autora.

Tak więc... 3 razy na nie.

PS. Za "Sztorm Stulecia" używany przyszło mi kiedyś zapłacić ponad 120 złotych. Ale i tak było warto.

Pozdrawiam wszystkich notorycznych czytelników Stephena Kinga.
książek: 1428
Rudzielec
12-05-2017 00:04
Ja akurat może skuszę się na kilka pozycji, których brakuje mi w kolekcji. Czytałam pożyczone i jakoś nie złożyło się, aby uzupełnić braki. Sztorm Stulecia na szczęście kupiłam w księgarni jak tylko się ukazał i mimo szalonych cen sprzedawać nie zamierzam :)

Długich dni i przyjemnych nocy!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 215
marisa
12-05-2017 13:14
Szkoda że "Bastionu" i "To" nie ma w kolekcji ale dobrze że nie podzielili niektórych książek na dwa tomy jak to było w przypadku kolekcji Pratchetta.
książek: 414
Krzysztof
12-05-2017 18:36
Właśnie problem w tym, że podzielili, niestety... Ja jestem na nie, ale to głównie dlatego, że nie przemawia do mnie idea takich kolekcji. Kupuję te książki, które naprawdę chcę mieć i robię to wtedy kiedy chcę. chcę np. mieć na półce "Dallas'63" i nie zamierzam czekać do listopada kiedy to ukaże się w kolekcji, i to jeszcze w rozbiciu na dwa tomy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 63
baranito
18-05-2017 21:48
Dla mnie same plusy ;) Jedyny minus to te rozdzielanie na części. Czytałem Bezsenność, miała około 600 stron. Było to wydanie kieszonkowe więc były małe litery, więc na normalny format byłoby to może z 800, więc byłaby to już dość gruba książka. Nie pogniewam się jak rozdzielą na dwie części. Nie dziwcie się, że nie ma To, czytałem również, miała ponad 1100 stron. Musieliby to rozbić na 3-4... Dla mnie same plusy ;) Jedyny minus to te rozdzielanie na części. Czytałem Bezsenność, miała około 600 stron. Było to wydanie kieszonkowe więc były małe litery, więc na normalny format byłoby to może z 800, więc byłaby to już dość gruba książka. Nie pogniewam się jak rozdzielą na dwie części. Nie dziwcie się, że nie ma To, czytałem również, miała ponad 1100 stron. Musieliby to rozbić na 3-4 tomy. Moim zdaniem to nie problem uzupełnić kolekcję tytułami z innych wydań. Cena zaskakująco niska, prenumerata już zamówiona.
pokaż więcej
książek: 41
Dawid
22-05-2017 14:54
Na taką kolekcję właśnie czekałem😊 Pomimo tego że książki czytam i kupuje od blisko 20 lat nie mam na półce ani jednej pozycji Kinga. Dlatego jak tylko pojawiła się informacja o tej kolekcji nie zastanawiałem się długo i od razu zamówiłem prenumerate. Resztę jak np. Mroczną Wieżę oraz trylogie Pan Mercedes po prostu dokupie, choć może być też tak że rozszerzą kolekcje i dołożą kilka pozycji.
książek: 198
drozynskixyz
21-09-2018 17:05
Zamówiłem prenumeratę i na półce stoi już 33 tom tego zbioru. Jestem bardzo zadowolony. Cena 15zł i dostawia do domu? Nie ma na co narzekać. Twarda oprawa i po przeczytaniu już kilku tomów nie zauważyłem śladów użytkowania. Wygodnie się czyta. W pewnym momencie jednak zmienił się papier co mi się nie spodobało. Dla przykładu Carrie (tom 4) jest książką wizualnie grubszą od Uciekiniera (tom 17)... Zamówiłem prenumeratę i na półce stoi już 33 tom tego zbioru. Jestem bardzo zadowolony. Cena 15zł i dostawia do domu? Nie ma na co narzekać. Twarda oprawa i po przeczytaniu już kilku tomów nie zauważyłem śladów użytkowania. Wygodnie się czyta. W pewnym momencie jednak zmienił się papier co mi się nie spodobało. Dla przykładu Carrie (tom 4) jest książką wizualnie grubszą od Uciekiniera (tom 17) który posiada o 50 stron więcej. Tak więc zaczęli używać cieńszego papieru i jak dla mnie gorszego. Jest mniej chropowaty i łatwiej się odkształca więc w tym przypadku minus ode mnie. Na początku martwiłem się o brakujące tytuły ale coś czuję że kiedy dostanę ostatnią paczkę to znajdę w niej kolejną ofertę na owe braki a jak nie no to sobie dokupię i uzupełnię kolekcję.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Mikrotyki

Tekstami Sołtysa (a raczej Pablopavo) zachwycam się od dawna i uważam go za jednego z najlepszych (żyjących) polskich tekściarzy. No i lubię krótkie f...

zgłoś błąd zgłoś błąd