Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/8500/wstydzsie-wyjatkowa-ksiazka-jona-ronsona

#WstydźSię! Wyjątkowa książka Jona Ronsona

6 wartościowy tekst

Nowa książka obecnego od wielu lat na listach bestsellerów Jona Ronsona to wciągająca i błyskotliwa opowieść o jednej z najbardziej niedocenianych sił rządzących światem: o wstydzie. W księgarniach będzie można ją znaleźć już od 11 kwietnia.

Dzięki internetowi publiczne zawstydzanie przeżywa dziś renesans. Milcząca większość w końcu doszła do głosu. Jest bezlitosna w wytykaniu innym błędów. Tworzy definicje normalności, rujnując życie innym. #WstydźSię! to książka przejmująca, ale też przesiąknięta typowym dla autora poczuciem humoru.

Przez ostatnie trzy lata Jon Ronson przemierzył cały świat, spotykając się z ludźmi, którzy zostali publicznie napiętnowani. To ludzie tacy jak my. Ludzie, którzy opublikowali w mediach społecznościowych kiepski żart albo popełnili jakiś błąd, wykonując swoją pracę. Kiedy ich wykroczenie zostało ujawnione, wściekły tłum rzucił im się do gardeł – byli wyszydzani, odsądzani od czci i wiary, czasem nawet zwalniani z pracy.

Jon Ronson szczerze i wprost opowiada o naszym współczesnym życiu; uświadamia nam też, jak przerażającą rolę odgrywamy w zbierającej coraz większe żniwo wojnie wypowiedzianej ludzkim słabościom.

Autor urodził się 10 maja 1967 r. w Cardiff. Jest dziennikarzem, twórcą filmów dokumentalnych, prezenterem radiowym i autorem ośmiu książek. Jego teksty ukazują się w brytyjskich gazetach i magazynach, m.in. w „The Guardian”, „City Life”, „Time Out”. Wyreżyserował kilka telewizyjnych filmów dokumentalnych i dwa seriale dokumentalne dla brytyjskiej stacji Channel 4. Ronson jest producentem i prezenterem programu stacji BBC Radio 4 Jon Ronson on…, czterokrotnie nominowanego do nagrody Sony Radio Awards. Udziela się również na falach amerykańskiej rozgłośni Public Radio International. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Ronson był prezenterem talk-show telewizji Channel 4 For the Love Of…, w którym co tydzień dyskutował z gośćmi i ekspertami na temat różnych zagadnień związanych z teoriami spiskowymi. Wcześniej w Polsce ukazały się takie książki jego autorstwa jak Człowiek, który gapił się na kozy i Czy jesteś psychopatą? Fascynująca podróż po świecie obłędu.

Przeczytajcie fragment najnowszej książki Jona Ronsona: 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
27-03-2017 15:28
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 3329
MAD_ABOUT_YOU
28-03-2017 09:16
Wstyd w moim odczuciu to najbardziej destruktywne z uczuć. Może i są jednostki, które motywuje, ale jak dla mnie jest totalnie upokarzający i niszczący. Nie znajduję w nim nic, co mogłoby mnie zmotywować. Owszem, w większości przypadków uczymy się na błędach i staramy się nie powtarzać naszych głupot własnie ze względu na to, że się ich wstydzimy, ale to nie motywuje nas do bycia lepszymi. To... Wstyd w moim odczuciu to najbardziej destruktywne z uczuć. Może i są jednostki, które motywuje, ale jak dla mnie jest totalnie upokarzający i niszczący. Nie znajduję w nim nic, co mogłoby mnie zmotywować. Owszem, w większości przypadków uczymy się na błędach i staramy się nie powtarzać naszych głupot własnie ze względu na to, że się ich wstydzimy, ale to nie motywuje nas do bycia lepszymi. To jedynie powoduje, że stajemy się ostrożniejsi. Boimy się po raz drugi doprowadzić do podobnej sytuacji, bo wiemy czym to grozi i jak bardzo źle będziemy się wówczas czuli. Wstyd rodzi lęk. Oczywiście każdy może mieć na ten temat inne zdanie i spojrzenie, bo nasze konstrukcje psychiczne są przecież bardzo różne.
Książkę chętnie przeczytam, bo temat bardzo ciekawy.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trzy i pół sekundy

To książka którą powinna przeczytać każda mama. Jak człowiek często nie zdaje sobie sprawy, jakie choroby na niego czyhają. Jak nie zdaje sobie spraw...

zgłoś błąd zgłoś błąd