Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/8432/najlepsze-ksiazki-roku-2016---rozwiazanie-konkursow

Najlepsze Książki Roku 2016 - rozwiązanie konkursów

10 wartościowy tekst

Przez cały czas trwania plebiscytu mogliście typować wyniki w poszczególnych kategoriach. Przyszedł czas na rozwiązanie konkursów i ogłoszenie laureatów. Sprawdźcie, czy udało Wam się wygrać zestaw książek.​

Autobiografia, biografia, wspomnienia - wygrywa użytkowniczka weron

W kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia według mnie zwycięży książka ks. Jana Kaczkowskiego „Grunt pod nogami”. Jej autor uczy nas, jak radzić sobie z prawdziwymi problemami (i to nie tylko religijnymi. To był typ kapłana, do którego „ciągnie”, który robi, a nie tylko mówi. Dzięki niemu ta książka również nas do siebie przyciąga, a po jej przeczytaniu (w trakcie zresztą też) pozostaje niedosyt i zaczynamy zastanawiać się nad ważnymi aspektami naszego życia. Ta książka przyciąga do Boga nawet ludzi, którzy już dawno od niego odeszli. Jednak z przykrością trzeba stwierdzić, że jego słowa zostały w pełni docenione, dopiero kiedy odszedł... Mimo że ks. Jana Kaczkowskiego już wśród nas nie ma, musimy się cieszyć, że taka pozycja jak "Grunt pod nogami" powstała. Przed śmiercią zdążył przekazać to, co było dla niego najważniejsze i dzięki niemu staje się to równie ważne dla wielu z nas. Jest to z pewnością jedna z najbardziej wartościowych książek, które stoją aktualnie na mojej półce i jakie w życiu przeczytałam.

Literatura faktu, publicystyka - wygrywa użytkowniczka danka12

Drzewa otaczają nas wokoło, dają nam tlen, cień, schronienie dla ptaków. Któż z nas nie marzył o domku na drzewie? Drzewa są częścią naszego świta, dlatego powinniśmy się o nich więcej dowiedzieć. Książka jest napisana ciekawym i pięknym językiem.

Literatura młodzieżowa - wygrywa użytkowniczka Simka

W literaturze młodzieżowej waham się między „Fobos” (która to powieść wnosi coś nowego, jej forma i fabuła są intrygujące), a między „Never, Never”, lecz stawiam na tę drugą - Colleen Hoover potrafi rozbić duszę czytelnika na kawałeczki, ścisnąć serce, wzruszyć do łez - jej powieści czuje się całym ciałem - od motylków w brzuchu, po gulę w gardle i dreszcze na czubku głowy. 

Literatura dziecięca - wygrywa użytkowniczka Villiana 

W literaturze dziecięcej wygra „Pax”, bo jest to chyba najpopularniejsza z wszystkich książek dziecięcych wydanych w ostatnim czasie. Dodatkowo historia chłopca i jego lisa może wzruszyć, traktuje o ważnych rzeczach w życiu każdego młodego człowieka. Mnie osobiście nie poruszyła tak, jakbym tego chciała, ale była dobra i przeczytałam tę historię z przyjemnością.

Literatura piękna - wygrywa użytkowniczka basia

Nie wiem czy „Małe Życie” wygra, ale moim zdaniem powinno. Czytam już od około 35 lat i nigdy żadna książka nie wywołała we mnie takich skrajnych uczuć. Dla mnie najważniejsze w literaturze pięknej, tak jak i w każdej innej dziedzinie sztuki, są emocje i klimat. Gdybym szukała czegoś innego, czytałabym rozprawy filozoficzne, albo podręczniki do ekonomii. Ja chcę przeżywać katharsis! Chcę płakać, śmiać się i myśleć o bohaterach książki, jakby byli moimi bliskimi. Dziękuję autorce, że wyrwała mnie z codziennej rutyny, że wiele razy musiałam odkładać książkę w trakcie czytania i iść na spacer, aby ochłonąć. Chciałabym umieć kochać tak, jak Willem - z nieskończoną cierpliwością, poświęceniem i bezgraniczna akceptacją. Dziękuję Ci Hanya - to było piękne.

Powieść historyczna - wygrywa użytkowniczka Tulipce

Moim zdaniem w kategorii Literatura Piękna zwycięży „Małe życie” natomiast w Powieść historyczna „Słowik”.
Obyo tych książkach było tak głośno, że nie da się ich nie zauważyć. Przyciągają uwagę okładką, wysokimi ocenami, pozytywnymi opiniami i co najważniejsze treścią. Zostały już zauważone oraz docenione i myślę, że teraz zostaną nagrodzone.

 

Kryminał, sensacja, thriller - wygrywa użytkownik Houshin

Śmiem twierdzić, że zwycięzcą będzie nie kto inny jak Remigiusz Mróz ze swoją bestsellerową „Rewizją”. Dlaczego? Ponieważ inna opcja jest niemożliwa. Mróz to świetny pisarz, a to jego nie jedyna niesamowita książka z tego roku. Zwycięstwo w tej kategorii w pełni mu się należy jako wynagrodzenie za pracę w 2016. Seria z Joanną Chyłką to - oprócz zawiłej fabuły i trzymającego w napięciu wątku kryminalnego - kopalnia interesujących postaci z rozwiniętym charakterem i światopoglądem, a także dobra proza. Ukłony dla autora za tak ekscytującą powieść.

Literatura fantastyczna - użytkowniczka Kinga

W kategorii literatura fantastyczna oddaję głos na książkę „Szeptucha” Katarzyny Bereniki Miszczuk. Książka osadzona w słowiańskim folklorze, a wiadomo my Słowianie wiemy jak.. wygrywać konkurs na najlepszą książkę.

Science fiction - wygrywa użytkowniczka Cassie

„Piąta Fala. Ostatnia Gwiazda”, Rick Yancey. Poznałam tego autora stosunkowo niedawno i bardzo cieszę się, że moja przygoda z jego twórczością zaczęła się właśnie od tej serii. Nietuzinkowy pomysł na coś wyjątkowego; książka trzyma w napięciu, jest pełna wartkiej akcji i doskonałej narracji. Podobnie jak w przypadku książek pani Clare, dzieła Ricka Yancey'a czyta się jednym tchem, bez odpoczynku. Wpadasz do tego dystopijnego świata i nie wychodzisz nawet po zakończeniu lektury. Sądzę, że ma bardzo wysokie szanse na wygraną.

Fantastyka młodzieżowa - wygrywa użytkowczniczka Agunia

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” to mój faworyt w kategorii fantastyka młodzieżowa. Dzięki tej książce (a właściwie scenariuszowi) ponownie powróciłam to magicznego świata. Wiem, że wiele osób na nią narzekało. Głównym zarzutem fanów Pottera był scenariusz, który przypominał niektórym słabe fan fiction, ale czy my miłośnicy magicznego świata nie tworzyliśmy takich historii? Czy nie pisaliśmy ich do szuflady lub nie podziwialiśmy innych prac zamieszczonych w internecie? (Pamiętacie? Bywały również i takie teksty, w których to Snape był ojcem głównego bohatera). Poza tym niektórzy dorośli i zmienił im się trochę gust, te książki, które podobały im się kiedyś, teraz wydają się mniej atrakcyjne. Mnie osobiście książka przypadła do gustu, polubiłam Albusa i Scorpiusa ich przygoda była bardzo interesująca. Ucieszyłam się, że znowu mogłam spotkać Harry’ego i jego przyjaciół. Podobała mi się przemiana Draco, jakby chciano nam pokazać, że każdy może się zmienić. Poza tym uważam, że to Harry Potter i kto jak nie on. Jestem pewna, że nasz czarodziej i jego przyjaciele już „pracują” nad wynikiem plebiscytu, nie bądź mugolem zagłosuj na Harry'ego.

Literatura obyczajowa, romans - wygrywa użytkowniczka Oczko

W kategorii Literatura obyczajowa, romans nieśmiało stawiam na Jojo Moyes i „Kiedy odszedłeś”. Gdybym miała jednym słowem określić tę książkę, wybrałabym słowo „autentyzm”. W tej kwestii nie można oszukać, posłodzić czy uprawiać wodolejstwa. „Kiedy odszedłeś” to najlepsza historia życia, jaką przeczytałam. Skąd mam tę pewność? Bawiła mnie do rozpuku, powodowała, że z bezradności rozkładałam ręce, a każde kolejne rozczarowanie kwitowałam strumieniem łez. Po lekturze wiem, że moje serce nie jest z kamienia...

Horror - wygrywa użytkownik Yevoni

„Dom na wzgórzu" - a chociażby dlatego, że ma wszystko to co horror mieć powinien! Mroczną historię, rodzinę w kłopotach, klimat i złowrogi dom. To musi być dobry horror! :)

Laureatom serdecznie gratulujemy intuicji! Skontaktujemy się z Wami przez serwis.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 25  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 225
Tulipce
10-03-2017 17:31
Ale pozytywne zaskoczenie dziekuje bardzo:)
książek: 894
Cassie
10-03-2017 18:48
O mamuniu, biorąc udział w typowaniu zwycięskich książek nawet nie spodziewałam się, że zostanę nagrodzona. Ale czad! Dziękuję bardzo :) Gratulacje także dla pozostałych zwycięzców!
książek: 426
Jolka
11-03-2017 15:38
Gratulacje
książek: 1832
LubimyCzytać
13-03-2017 10:27
Drodzy użytkownicy - przepraszamy za zamieszanie. Od początku planowaliśmy nagradzać jedną osobę w każdej kategorii - dlatego, gdy prezentowane były dwie kategorie pisaliśmy o tym, że nagrodzone zostaną dwie osoby - był to pewien skrót myślowy i naszym błędem jest, że go nie rozwinęliśmy, uściślając, że jedna osoba na kategorię. Kiedy publikowaliśmy konkurs z jedną kategorią i trzema przez... Drodzy użytkownicy - przepraszamy za zamieszanie. Od początku planowaliśmy nagradzać jedną osobę w każdej kategorii - dlatego, gdy prezentowane były dwie kategorie pisaliśmy o tym, że nagrodzone zostaną dwie osoby - był to pewien skrót myślowy i naszym błędem jest, że go nie rozwinęliśmy, uściślając, że jedna osoba na kategorię. Kiedy publikowaliśmy konkurs z jedną kategorią i trzema przez nieuwagę nie zmieniliśmy liczby osób, która ma zostać nagrodzona. Jeszcze raz przepraszamy za zamieszanie!
Z laureatami będziemy się kontaktować dzisiaj w ciągu dnia.
pokaż więcej
książek: 0
weron
19-03-2017 09:10
Czy dostaliście jakąś informację od LC? Ja dostałam tylko zapytanie o dane, a teraz cisza. Próbowałam się dopytać, ale dalej brak odpowiedzi...
książek: 225
Tulipce
22-03-2017 11:29
Ja tak samo i też mnie to zastanawia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji

Chyba najgorsza książka którą przeczytałam. Bardzo nie lubię tego typu książek. Na pewno znajdą się osoby które ją chwalą. Ja szczerze nie polecam :(

zgłoś błąd zgłoś błąd