Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/8372/najnowsza-powiesc-autora-bestsellerowego-blackoutu

Najnowsza powieść autora bestsellerowego „Blackoutu"

5 wartościowy tekst

Właśnie ukazuje się kolejna powieść Marca Elsberga, autora, który parę lat temu zaskoczył wszystkich książką Blackout. Tym razem pisarz przedstawia sugestywną wizję tego, jak za chwilę może wyglądać nasza rzeczywistość, w oparciu o najnowszą wiedzę o genetyce.

Czy można wyleczyć poważną chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie „zaprojektować” małego geniusza? I – co najważniejsze – czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które ma przygotować nowe, lepsze jutro? Czy będzie w nim miejsce dla ciebie? Lepiej to wiedzieć, bo owo „jutro” tworzy się już dziś, w zaciszu laboratoriów zarządzanych przez bezwzględne koncerny, którym zależy jedynie na własnym zysku.

To, co brzmi jak opowieść science-fiction, dzieje się dzisiaj na naszych oczach. A Marc Elsberg opisuje to w powieści Helisa.

Marc Elsberg w oparciu o najnowszy stan wiedzy o genetyce i drogach jej rozwoju przedstawia sugestywną wizję tego, jak już za chwilę może wyglądać nasza rzeczywistość – świat, w którym centra badań genetycznych stają się narzędziem władzy nad gospodarką, ludzkością i światem.

Przeczytajcie fragment powieści „Helisa”:

Marc Elsberg (pseudonim artystyczny austriackiego pisarza Marcusa Rafelsbergera) urodził się w 1967 roku w Wiedniu. Współpracował z austriacką gazetą „Der Standard”, jako pisarz zadebiutował w 2004 roku powieścią Das Prinzip Terz. Sukces przyniosła mu druga powieść, Menschenteufel, która przez rok znajdowała się w pierwszej dziesiątce thrillerów na listach Amazon. Kolejna książka, thriller „Blackout” (W.A.B. 2015), trafiła na listy bestsellerów magazynu „Der Spiegel” i dostała nagrodę Wissensbuch des Jahres 2012.  W Polsce książka również stała się bestsellerem. W 2016 r. nakładem W.A.B. ukazał się kolejny thriller Marca Elsberga, Zero.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
24-02-2017 16:03
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 430
manton
28-02-2017 10:40
Po przerażającym obrazie w "Blackout" i równie prawdopodobnych wydarzeniach opisanych w powieści "Zero" czekałam z niecierpliwością na kolejne rewelacyjne prace pana Elsberga. No i doczekałam się!
książek: 44
dziama0
28-02-2017 14:59
Blackout jeszcze jako tako ale Zero to był koszmar. Fatalnie napisana, beznadziejna intryga, widać, że popłuczyny po sukcesie poprzedniej pozycji. Za trzecią nie wezmę się z całą pewnością!
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ucho Igielne

Większość czytających po "Ucho igielne" nie sięgnie. Większość tych, którzy sięgną, nie przeczyta jej do końca. Większość tych, którzy przec...

zgłoś błąd zgłoś błąd