Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/8282/zobaczcie-zwiastun-do-filmu-pokot

Zobaczcie zwiastun do filmu „Pokot”

4 wartościowy tekst

Pokot” to ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, określany mianem „kryminału ekologicznego”. Reżyserii filmu podjęła się Agnieszka Holland. Premiera filmu już wkrótce – 24 lutego. W sieci właśnie pojawił się jego zwiastun. Obejrzyjcie!

„Prowadź swój pług przez kości umarłych” to thriller moralny z kryminalną zagadką.
W oddalonej od reszty świata górskiej osadzie w pięknej Kotlinie Kłodzkiej mieszka ze swoimi psami Janina Duszejko – nieco ekscentryczna starsza pani, miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Williama Blake’a.
Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarą padają miejscowi myśliwi. Czy to możliwe, by to zwierzęta – jak sugeruje Duszejko – zaczęły czyhać na życie swych oprawców? Wszak Blake pisał: „Błąkająca się Sarna po lesie / Ludzkiej Duszy niepokój niesie”…

Powieść została zekranizowana przez Agnieszkę Holland w filmie „Pokot”.

Pokot znalazł się w Konkursie Głównym 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Scenariusz filmu napisała Agnieszka Holland we współpracy z autorką książki, Olgą Tokarczuk. W rolach głównych zobaczymy między innymi: Agnieszkę Mandat, Jakuba Gierszała, Wiktora Zborowskiego, Patricię Volny, Tomasza Kota, Borysa Szyca, Andrzeja Grabowskiego i Miroslava Krobota.

Obejrzyjcie zwiastun filmu:

Powiązane treści:
Film „Amerykańska sielanka”

Bezkompromisowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, z Ewanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych. Kolejny, po „American Beauty”, wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa. 27 stycznia wchodzi do kin, a my rozdajemy wejściówki na pokazy w Warszawie.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 23  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 9530
tsantsara
03-02-2017 13:51
Mam nadzieję, że będzie w filmie jakaś tajemnica, ze nie będzie to płaski kryminał o ekoterrorystce - bez suspensu i z jedynie słusznym przesłaniem. Inscenizacja w teatrze była bardzo ciekawa, ale sama forma braku przesłania nie przesłoni.
książek: 3
Marcin161974
03-02-2017 13:52
To może być bardzo dobry film. Nie czytałem jeszcze książki Olgi Tokarczuk, co być może nadrobię ale wydaje mi się, że zacznę od filmu.
książek: 632
Kjarik
03-02-2017 14:17
Książka - jakkolwiek świetny, iście metalowy tytuł nosi - mnie zawiodła. Na film się nie wybieram.
książek: 1049
Zuba
03-02-2017 14:27
Zwiastun niestety zalatuje kinem sensacyjnym.

No i jak zwykle udźwiękowienie powoduje, że martwię się stanem mojego słuchu.
książek: 625
Nobliszka
03-02-2017 14:37
Tak, polskie filmy powinny mieć napisy, koniecznie albo winny by c dubbingowane:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 625
Nobliszka
03-02-2017 14:44
Proponowałabym zwiastunem się nie sugerować, z doświadczenia wiem, że rzadko kiedy zawiera on rzeczywistą informację o filmie. On ma zachęcić, omamić, więc jeśli popularnością cieszy się sensacja, zostanie tak zmontowany aby na sensacyjny właśnie wyglądał, jeśli komedia erotyczna, to z tego samego obrazu wytnie fragmenty sugerujące ten właśnie gatunek:)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wysłuchaj mnie, proszę...

Przeczytałam książkę na wdechu co rzadko mi się zdarza. I pierwsze co mi przyszło do głowy to gdzie ten pisarz wcześniej był i co robił?! Moim zdaniem...

zgłoś błąd zgłoś błąd